Jump to content

Cod Turbina Skoda Octavia 2 1.9 Tdi Pd


mbrad_26
 Share

Postare recomandată

Salut.

Stie cineva ce cod are turbina de pe 1.9 tdi pd 105 Cp? Estw vb despew aceasi turbina de pe 1.9 tdi 131 Cp de pe golf 4..parca?? Vnt 15 sau 17 nus exact.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca trebuiasa specifici si codul motorului....personal nu cred ca este aceeasi turbina

uite aici ceva date despre asta si una de vanzare fara reclama binentele ca nu e a mea dra sincer mergeacu search cas-a vorbit despre asta pe forum de n ori

http://vwforum.ro/index.php?showto...&hl=turbina

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca trebuiasa specifici si codul motorului....personal nu cred ca este aceeasi turbina

uite aici ceva date despre asta si una de vanzare fara reclama binentele ca nu e a mea dra sincer mergeacu search cas-a vorbit despre asta pe forum de n ori

http://vwforum.ro/index.php?showto...&hl=turbina

Multzumesc de sfat si link dar nu mi ai raspuns la intrebare...asa ca....

Am alta intrebare : ce turbine vin stock pe motoarele 1.9tdi pd 105 cp, 2.0 tdi 140 cp si 2.0 tdi 170 cp??? sau dati mi un hint ceva cum as putea afla...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tu ai pus codul motorului de ex daca nu ti-am raspuns eu crezi ca trebuia sau ar fi mai bine sa cauti

vad ca tu stii doar sa intrebi ,dai un search pe forum ca gasesti in ariile speciale destule desre aceste turbine

nu am inteles e voia sa insemne ...asa ca... eu voiam sa te ajut dar nu vad de ce te superi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe 1,9 tdi motoatrele de 105 cp ai kkk pe 2.0 ai garret, daca se duce turbina pe 1,9 se poate inlocui cu garret care este cu mult mai rezistenta k un kkk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tu ai pus codul motorului de ex daca nu ti-am raspuns eu crezi ca trebuia sau ar fi mai bine sa cauti

vad ca tu stii doar sa intrebi ,dai un search pe forum ca gasesti in ariile speciale destule desre aceste turbine

nu am inteles e voia sa insemne ...asa ca... eu voiam sa te ajut dar nu vad de ce te superi

man dar nu m am suparat deloc...ti se pare si mi pare rau ...iertare....m a apucat febrat upgrade ului..si sunt putin surescitat ..atat :blink:

iertare si multumesc de sfaturi :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

am o octavia2 1.9BXE 2007 luna a 8 a imi poate spune cineva ce model de turbina am pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un garret   GT1646V

sau cod origine 03G253014F

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!