Jump to content

Cum Pot Sa Modific Km Totali Rulati La Masina?


Wizard84
 Share

Postare recomandată

Stie cineva vreo metoda sa cresc km totali afisati in bord? Vreun soft ceva, sau cabluri... orice!!

Bordul este VDO.

sper sa nu zica vreunu sa alimentez si sa ma plimb cu ea :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da, ce, te gandeai la alta metoda?

Incerc sa-ti fac rost maine de un nr de telef. era in jur de 30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ganduri ai ??

un prieten o adus un polo 1.4 cu 50 de mii de km iar in piata cand am fost nimeni nu l-o crezut de km ....si o ajuns sa faca din 50. mii 90 si atunic o fost cumparata masina

sper ca nu te gandesti si tu la aceeasi lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( :) am mai auzit sa vrei sa dai inapoi km la masina dar sa-i dai inainte nici o sansa :angry:. Ma gandesc ca la fel cum ii dai inapoi asa-i dai si inainte. Bagi mufa de la vag si cu program special lucrezi la kilometrii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut asa ceva la un Clio. A fost schimbat bordul si cand am vandut-o a trebuit sa-i trec Km reali in bord, pentru ca nu puteam sa vand o masina din 2000 cu 16k km la bord, nu m-ar fi crezut nimeni.

Daca vrei un nr. de telefon al unui nene care se pricepe bine la asta da-mi un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ca nu m-am justificat.

Intentia mea cu km in plus este de a scoate o reducere suplimentara la taxa de prima inmatriculare, conform http://www.mfinante.ro/calculator_taxe/Ane...otereducere.pdf daca am peste 30.000km/an rulati am reducere suplimentara de 3% care la taxa de o am eu inseamna vreo 300ron.

Daca se poate face usor smecheria de a creste km in bord, de ce sa nu o fac. Prefer sa beau o bere de banii aia decat sa ii dau la stat...

Si chiar nu ma deranjeaza sa am in bord 500.000km parcusi, ca daca vreau sa vand masina, cum i-am crescut asa pot sa ii si scad :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine gandit... vezi sa nu fie vre unu de pe la finante p'acilea :))

success!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca am vazut-o si p-asta!Te duci frumos si le spui ca km s-a autoresetat. La G3 dupa 299.999 urmeaza 000.000.O tine faza asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Umblatul la kilometraj e foarte rar un lucru corect. Asa ca ii vom evita pe cei 99% dintre practicanti care o fac pentru a da o teapa prin inchiderea threadului.

Wizard84: Ce sugereaza paul_ral suna mai bine :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!