Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

@shadow_adi: De la cine ai auzit ca pe A4 suspensia adaptiva nu se face simtita ori nu a mers ori e rau intentionat. Daca trec de pe confort pe dynamic se simte intr-adevar si daca sunt mici denivelari dai din cap ca la hip hop. Scuze daca am fost :),dar am vrut sa zic ca nu cred ca grupul VAG te pune sa platesti 1500euro doar pt un buton fara nici un efect.

Modificat de glumaretzuu
Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari.

1. Am fost de curand la PBN pentru o configuratie si mi-au zis ca Rear Assist (camera) nu merge decat cu RNS 510 - navigatie. Peste tot in pliante si site scrie ca merge si cu RCD 510, care e cu 1000 EUR mai ieftin, btw.

Stiti cumva care este adevarul? Are cineva camera si RCD?

2. La fel, mi-au spus ca daca dau comanda in sept si vine iarna, tot cu cauciucuri de vara vine. Cu alte cuvinte, daca va fi zapada, tre sa ma duc cu cauciucurile de iarna in spate sa o ridic. Chiar asa este?

3. Poate cineva sa-mi spuna cat de rezistenta (la murdarie si la efectele timpului) este combinatia de alcantara + piele?

Multumesc

Modificat de gbarcun
Link către comentariu

1. Tehnic se poate, nu vor aia sa-ti vanda.

2. Asa e, orice masina VAG se livreaza in mod standard cu cauciucuri de vara. Daca platesti extra cu siguranta dealerul iti monteaza cu mare placere cauciucuri de iarna. Cand o ridici, va fi gata de drum.

3. Rezista excelent din cate am vazut eu.

Modificat de hiro
Link către comentariu

Am un Tiguan cu RCD 510 si ma indoiesc ca se poate monta camera pe el, adica nu are decat 3 culori le display: alb, negru, rosu.

Cum ar putea sa redea imaginea preluata de la o camera, daca nu stie mai mult decat aceste 3 culori?

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

Cred ca asa arata parktronicul, pe modelul rcd310, dar nu stiu daca arata si imagini live din spatele masinii, ar insemna sa fie alb-negru pe rcd 510.

post-8925-1218735855_thumb.jpg

post-8925-1218735878_thumb.jpg

Modificat de florin1
Link către comentariu
1. Am fost de curand la PBN pentru o configuratie si mi-au zis ca Rear Assist (camera) nu merge decat cu RNS 510 - navigatie. Peste tot in pliante si site scrie ca merge si cu RCD 510, care e cu 1000 EUR mai ieftin, btw.

Stiti cumva care este adevarul? Are cineva camera si RCD?

Em am comandat-o cu RCD 510 si camera rear assist. Deci merge.

Nu trebuie sa te duci cu cauciucurile de iarna in spate. Masina merge cat de cat pe zapada si cu alea de vara. Deci duci masina la cauciucuri

Link către comentariu

f frumoase masinutele si vad ca se inmultesc simtitor aici pe forum si nu numai , am vazut si la mine in oras, in piatra neamt, ca pe zi ce trece mai apare cate unul... intr-adevar superba ;)

Link către comentariu

Intre LaneAssist si parbriz incalzit ce ati alege?

Eu am condus un Mondeo cu parbriz incalzit (cu firisoare mici in parbriz) si era super iarna, ca nu se aburea si dezaburirea dura 3-5 secunde.

Nu inteleg de ce sunt incompatibile.

Link către comentariu

eu as merge pe lane assist, aburirea parbrizului se rezolva f usor din climatizare...

Link către comentariu

Daca ai si tempomat si lane assist degeaba mai stai la volan :)

Acum serios as face tot posibilul sa comving dealer-ul sa o configureze asa cum imi doresc eu si sa nu faca nici un rabat...daca nu e de acord as incerca la alt dealer :D Parbrizul incalzit e un vis..dar cum iernile pe la noi sunt din ce in ce mai blande nu cred ca sunt motive de ingrijorare:p

Link către comentariu

am o dilema: Pachetul SPORT (faruri cu xenon, privacy glass) nu este compatibil cu Pachetul PIELE? in brosura zice ca pachetul sport se poate comanda numai cu tapiterie KX (negru titan) dar nu inteleg daca se refera doar la pachetele de tapiserii din stofa sau la toate tapitsriile.

Link către comentariu

eu nu am putut sa o configurez cu pachet sport si pachet piele, mi s-a spus la porsche vest ca e incompatibil, si ca pachetul sport a fost facut pentru cei cu buget mai mic.

Link către comentariu

O intrebare va rog...(care m-a speriat dupa ce s-a facut comanda)...cum sunt setate suspensiile la modelul normal (fara DCC)...Sunt rigide,sport, sau ofera un compromis bun?

Fata de un Passat B6 normal cum sunt? Va intreb pentru ca e un capitol sensibil confortul personal,nedorind sa simt fiecarte pietricica in coloana...si nu e timpul pierdut, eu putand sa merg la dealer sa mai schimb cate ceva la configuratie...

Link către comentariu

Radnick am fost cu unul fara DCC, pachetul "Piele" si suspensiile se comporta ca la un B6, cu un confort superior abia perceptibil, deci nimic complet diferit. Nici in pachet sport nu are cum sa difere enorm.

Atentie cu Lane-assistul ! Cunostinta mea era sa asiste "neputincios" la iesirea in decor a masinii. In zonele cu marcaj slab vizibil nu are cum sa faca minuni. Si cum 80% din drumurile patriei sunt in situatia asta, mi se pare moft, gadget. Nu toata ziua mergi pe autostrazi.

Clar parbriz incalzit !

Modificat de FLorin D
Link către comentariu

Parbrizul incalzit e o chestie misto. Economiseste minute pretioase si mai ales evita sa iti inghete degetele razuind in diminetile cind ai geamul bocna.

Altfel insa e un moft :) Acum nu cred ca l-as mai lua din simplul motiv ca e mega scump parbrizul cu incalzirea inclusa.

Nae.

Link către comentariu

Un consum urban REAL la 1.8 TSI are cineva? Nu de alta dar m-ar inspaimanta sa consume cat un SUV de 2,2 litri :evil:

Link către comentariu

primul meu post pe acest forum :P . In primul rand felicitari ptr masina. Mi`am comandat si eu acu 2 sapt Passat Cc full option 2.0 TDI 170 Dsg. Acum imi pare rau ca am comandat motorizarea asta cand aud ca cea de 140 iti vine intr`o luna. Am de asteptat pana la jumatatea lu noiembrie :lol: . Inca o data felicitari!

Link către comentariu

nu are de ce sa iti para rau pentru ca merita diferenta de 30 cp din fabrica. Asteptare usoara!

Link către comentariu

Mersi Cosmin CC...ma consolez ca nu mai e chiar asa mult de asteptat...sper sa se tina de termen. Nu va fi exclusiv masina mea, dar o voi conduce si eu...nu ma satur zilnic sa citesc date despre ea si sa o admir din poze...e mult prea frumoasa( parca as vorbi despre prietena mea:)) ) Toate bune!

Link către comentariu
primul meu post pe acest forum :coolpics: . In primul rand felicitari ptr masina. Mi`am comandat si eu acu 2 sapt Passat Cc full option 2.0 TDI 170 Dsg. Acum imi pare rau ca am comandat motorizarea asta cand aud ca cea de 140 iti vine intr`o luna. Am de asteptat pana la jumatatea lu noiembrie :icon_cool: . Inca o data felicitari!

ce inseamna full option? ca ar iesi un pret de peste 45000 euro....desi o sa conduc un CC, nu cred ca ar merita aceasta suma de bani indiferent de echipare...

Link către comentariu

Off: @Fort: am zis full option ptr ca mai pus tot ce se putea pune pe masina....mai putin janete pe 18 (gropi muuulte) si cateva si sistemul DYNAUDIO. Nu cred ca are rost sa fim :( . Cand o sa`mi vina masina o sa pun poze.

On: @Mihai08: In cat timp ti`a venit masina? Si cati km avea cand ai luat`o?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!