Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

Suspensia reglabila adptiva DCC este optional sau standard?

Cum este suspensia fata de Passat normal?

Ms

Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suspensia adaptiva este optzionala. Are 3 moduri: Normal, Sport si Comfort. Costa 733 euro.

Link către comentariu

@Mihai08 tu ai suspensie adaptiva DCC? Este cineva fara optiunea asta?

Ma intereseaza daca suspensia simpla este la fel de tare ca la Passat Sportline!

Link către comentariu

La mine suspensia nu e adaptiva, insa e ceva mai tare decat la B6. Poate si datorita rotilor care sunt mai mari. In ceea ce priveste telefonu', si eu l-am schimbat si mi-am cumparat un Nokia 7900Prism care merge super cu masina. Stiu sigur ca nu se potriveste E51.

P.S. Intr-adevar, am fost de cateva ori la Tulcea, ceea ce inseamna ca eram si pe la Slobozia. ;)

Link către comentariu

Voi vorbiti serios cu acele consumuri?

10 sau 15 % pai asta e consum de Q7

Link către comentariu

Mda....nu au si ei o lista cu telefoanele compatibile...si inca o chestie. Am in cotiera suport pentru telefon. Dar pentru ce model de telefon....Dumnezeu shtie !

Link către comentariu

Gabriel ai inteles gresit. Consumul e mai scazut cu 10-15% decat B6.

Acel suport din cotiera nu este pt. tel., ci pentru IPod Nano. N-ar avea nici un sens sa fie suport pt. tel., atata timp cat ai blouetooth si un ditamai touchscreen-ul in care vezi toata agenda + multe alte optiuni.

Link către comentariu

eu am o problema cu VAG: that damn antenna. Cum naiba s-au gandit sa strice profilul masinii (CC, TT) cu antena aia copiata dupa BMW care arata fix ca naiba pe masina, zici a e ceva rebut de tabla ramasa. Groaznic, sincer cred ca puteau sa inventeze ceva mai inteligent. Inteleg ca trebuie sa refoloseasca maximumul de componente intre masini (de ex ca si baza de plastic a scaunului) insa sa fie facuta in spiritul designului, nu sa zboare un design frumos cu asa ceva.

A fost unul din motivele pentru care n-am luat nici bluetooth (alaturi de incompatibilitatea stiuta cu diverse telefoane, pe forumul de tt e plin de probleme in directia aia) si nici satelit la a mea (alaturi de problemele de harti + erori frecvente).

Sper sa nu se ai zgarceasca si sa se chinuie un pic la urmatoarele modele.

Link către comentariu

Salutare! Tinand cont ca taicamiu s-a indragostit efectiv de aceasta masina si va merge la un test-drive pentru comanda zilele viitoare , eu i-o iau putin inainte si am niste intrebari pentru proprietari:

- Cum se sta pe locurile din spate(ai mei au o problema..taicamiu are 1,91 si 130 de kg si nu vrea ca pasagerul din spate sa stea cu genunchii la gat daca ma intelegeti...de asemenea daca un pasager tot de 1,90 de ex atinge plafonul cu capul??)

-Nu am auzit impresii despre motorul de 1.8 TFSI care pe hartie arata fenomenal..chiar nu l-a incercat nimeni sa aud niste impresii...eventual si consumul sau)

-Cat e de rigida suspensia fara DCC si eventual daca merita cu adevart acest sistem(pe mod confort)

Multumesc!

Link către comentariu

Cred ca Vlad_MHL iti poate da detalii despre 1.8 TSI. Eu m-am dat cu el, cativa km, si a fost ok, dar Vlad l-a avut 2-3 zile...

Link către comentariu

Superbe masinile .

Dar va mai deranjez cu o intrebare lampile spate sunt pe leduri ca la B6 sau cu becuri ?

Link către comentariu

mijtoh mai. Parti "nasoale".... dupa gustul meu portierele din fata sunt cam mici, alta era senzatia cu o portiera mare de coupe iar in ultimul rand ... spatele. Aruncati cu pietre dar eu cred ca se putea si mai bine. Imi face impresia unei distorsiuni ale modelului de passat vechi, sau ruj intins cu degetul, nah mai plastic.

Este o masina senzationala la aspect iar din cate ziceti voi se pare ca si stie sa mearga pe strada. Este un pic altceva decat ce a facut vw pana in prezent, eu unu nu-mi aduc aminte de vreo masina cu lookul asta glamor-sport pana acum de ei. Astept cu mare interes scirocco si alte modele noi ale designerului asta... care a facut din alfa 159 una din cele mai frumoase sedanuri.

Sa le stapaniti sanatosi si (sfat) fugutza cu ele la un paint sealant.

PS. Totate CC-urile le-am vazut cu geamuri spate si luneta fumurii. Sa inteleg ca nu este folie?

Link către comentariu

Fost azi , vazut, dat precomanda...luni se indeplinesc formalitatile...se pare ca va fi primul CC de 1.8 TSI de pe forum (dehh nu eu, ci taicamiu)...

Am o intrebare...geamurile spate vin standard fumurii sau doar cu optiunea privacy glass?

Link către comentariu

O sa fie al doilea 1.8 TSI :P.

Geamurile fumurii vin numai cu optiunea Privacy Glass.

Link către comentariu

PIna la urma 1.8 TSI se poate "combina" cu DSG sau nu ? Ca pe configurator nu vad varianta asta

Link către comentariu

nu se poate combina, nici pe configurator, nici la dealer din cate am inteles de la ei motorul de 1.8. Doar benzina de 2 litri se poate combina cu tiptronic... nu cu dsg.

Link către comentariu

Frumoase masini , in curand o sa migrez si eu spre asa ceva de 1.8.

Va rog puteti sa pune'ti niste poze cu iluminatul pe timp de noapte din interior ?

Link către comentariu

Abia m-am inscris pe acest forum, motivul fiind ca am comandat si eu un Passat CC, 1.8 TSI, pe care il voi primi cam in 3 luni... si deja nu mai am rabdare.

Ca optionale, am pus :

-Jante Miami 8Jx17

-Climatronic

-Bancheta spate rabatabila

-Decor burr walnut

-Lumini ambient

-Bi xenon

-Piele nappa, cu scaune ventilate si pachet iarna

-Radio RCD 510

-Camera de luat vederi pt parcare

-Volan multifunctional

-Parbriz termoizolant

-Oblinzi rabatabile electric

In total, ajunge 26.550 + TVA. Mi se pare un pret foarte bun, pt o masina foarte frumoasa si cu finisaje bune, peste Passatul normal.

Am o rugaminte : daca a condus careva vreun model cu suspensia adaptiva, as vrea sa se exprime pe forum :P. Vreau sa stiu daca merita banii, daca chiar sunt diferente notabile intre modul confort , normal si sport - mai am la dispozitie 2 saptamani in care pot modifica lista de optionale. Stiu ca la noul A4 suspensia adaptiva nu e prea grozava, fiind sportiva in toate modurile.

Link către comentariu

Ai grija, eu nu cred ca pielea Nappa e ventilata. Eu am intrebat pe la dealeri si mi-au zis ca acel control al temperaturii (pe care banuiesc ca l-ai pus si tu), este doar un reglaj mai precis al CALDURII din scaune, nu si al racirii. Eu zic sa mai intrebi...

Link către comentariu

Am intreabat. Am si citit pdf-ul pe care il primesc agentii de vanzari, in care sunt instruiti in legatura cu toate optionalele prezente pe masina. Nu am inteles exact daca raceste aerul, dar are un sistem de ventilatoare care recircula aerul prin sezut si spatar (un maxim de 310 litri pe minut). Iar pielea nappa, in acest caz, este perforata.

Pe langa asta, pe toate siteurile din strainatate, este laudat sistemul acesta de climatizare/ventilare in scaune, prezent la CC.

Link către comentariu

este pur si simplu superba !!! sa o conduci sanatos si sa te bucuri de ea . este criminala la exterior/interior

Link către comentariu

Salutare. Am eu suspensia adaptiva pe CC. Ce sa va spun....diferentza este sesizabila, chiar se vede o diferentza intre modul normal si cel comfort. Bine, la strazile noastre....cu gropile de rigoare...nu poate sa faca minuni.

Anyway, mashina se comporta extraordinar. O am de 2 saptamani, am facut 1500 de km. Este o incantare de cate ori ma urc in ea. Iar DSG-ul face totzi banii.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!