Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

@FLorin D

:)

cls-ul a aparut acum 4 ani, iar in 2008 cand a fost lansat passat cc ramane una din cele mai frumoase masini de pe strada. nu cred ca o persoana care are banii de cls isi va lua passat cc. probabil va fi ceva de genul cls-ul saracului, cum si-a castigat X3 denumirea de X5-ul saracului sau zgarcitului. sper sa nu se supere nimeni pentru afirmatia facuta!

desi nu am mers sau condus pana acum passat cc, sunt ferm convins ca nici macar nu se apropie de cls la tinuta de drum.

Modificat de lile
Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lile, sincer cred ca afirmatia ta este deplasata, pt simplul motiv ca trebuie sa fii cel putin idiot sa iei CC pt ca seamana cu CLS, dar nu iti permiti sa iei CLS. Get real! In primul rand mie mie personal nu mi se pare ca seamana atat de tare CC cu CLS. In al doilea rand nu poti compara VW cu Mercedes. Never ever. La X3 cu X5 e alte mancare de peste. Acolo e aceeasi marca, si masinile seamana oarecum intre ele, deci poti zice ca cine isi ia X3 nu a avut bani de X5, dar la CC cu CLS nu vad deloc comparatia. Iti iei CC (si eu mi-am luat), pt ca iti place masina. Punct. Nu pt ca seamana, sau cred altii ca seamana cu o super masina. Corect?

Link către comentariu

@Valix

postul meu a fost un raspuns la afirmatiile facute de FLorin D.

nu am spus ca nu imi place passatul cc, doar ca nu prea il poti compara cu cls-ul.

si eu ma gandesc ca viitoarea masina sa fie un passat cc, numai ca nu vreau sa fac un pas inapoi la capitolul putere.

si cu asta inchei pentru ca si asa i-am umplut omului topicul cu prostii.

Modificat de lile
Link către comentariu

merci mult......promit ca imediat ce intru in posesia masini o sa pun poze cu ea... :D :rolleyes:

Link către comentariu

oho.. si din cate vad, o premiera! noul motor 2.0 TSI 200CP!

Link către comentariu

Maine ma duc sa-mi ridic si eu mashinutza... :Driver:.. De abia ashtept !

Link către comentariu

Foarte frumoasa. Volanul e facut la Arad la noi in fabrica :icon_thumright: Numa noi stim cat ne luptam sa iasa volanul ok din punct de vedere vizual si distantele intre airbag si switchuri sa fie in regula.

Insa masina este scoasa pe piata de 6 luni. Eu sunt de parere ca trebuia sa mai astepti. In primul an de fabricatie masinile sunt inca problematice, fabricantul nu poate face masina 100% perfect. Iar in primul an o perfectioneaza in functie de problemele avute de clienti. Si nu e exclus sa faca si recall.

Am fost la ei in fabrica recent si am linia de asamblare, nu se face inca la Wolfsburg ci la Emden (este in nord de tot langa Hamburg). De luna viitoare incepe productia la Wolfsburg.

Fara sa te superi pe mine, mai asteptam, sa nu crezi ca stiu ceva despre model ca inca nu e in ordine, e doar ceva normal la o fabrica de masini.

Oricum sa te poarte sanatos si sa nu ai nici o problema cu ea.

Link către comentariu

@ Zed: Cumva ieri te duceai spre Bucuresti? Am intalnit un CC alb cu nr rosii de CT la iesire din Slobozia.

Oricum, amandoua sunt superbe.

Link către comentariu

@Aerofan: teoretic si eu as fi fost de acord cu parerea ta, de a mai astepta. Dar ma uit la Octavia mea, pe care am luat-o la mai mult de 1 an de la lansare, si la care remarc ca nici pana in ziua de azi (4 ani de la lansarea modelului) nu au reusit sa remedieze problema cu scartaitul chederelor. Ce vreau sa zic este ca pot fi probleme aparute din cauza proiectarii modelului, care nu mai au cum sa fie remediate decat prin solutii locale.

Link către comentariu

In plus Passatul CC nu este o masina noua de la 0. E in esenta un Passat normal cu o alta cochilie.

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea.

Link către comentariu

Ieri am ridicat mashinutza. E super ! O sa revin cu poze... O intrebare...e pe undeva o lista actualizata cu telefoanele compatibile bluetooth? Merci frumos.

Link către comentariu
  • Administrator
o lista actualizata cu telefoanele compatibile bluetooth?

S-o stapanesti sanatos.

Lista cu telefoanele care au bluetooth gasesti pe site-urile de profil (telefonie mobila).

Link către comentariu

Nu ma refeream la lista telefoanelor cu bluetooth, ci la lista telefoanelor cu bluetooth compatibile cu sistemul de la VW. :icon_thumright:

Link către comentariu

normal ar trebui sa functioneze cu orice telefon care are bluetooth de la Vodafone 527 la sapphire arte si vertu.

Link către comentariu

Normal da, dar in realitate nu. Am un HTC...nu merge, am probat cu un LG, nu merge. Singurul cu care a mers pana acum a fost un NOKIA 6300.

Link către comentariu

din cate am auzit ar fi compatibil cu toate modele nokia dar mai putin alte marci :| akm ne schimbam masina ne schimbam si telefonu:)))

Link către comentariu

Salut malexroom2002,

Foarte ciudat ca nu-ti recunoaste telefonul HTC. Eu am un support bluetooth Premium (se poate vedea in prezentarea mea) pentru un tel. Nokia 6021. Cu toate astea am reusit relativ usor de a sincroniza telefonul personal HTC S310 la sistemul Bluetooth al masinii. Trebuie respectate etapele din manualul masinii.

In cazul meu a fost banal. Merita incercat si cu alte tel. chiar daca nu sunt incluse in lista (cazul HTC).

Mirc

Link către comentariu

Cred ca s`a mai discutat problema asta pe undeva pe forum. Si eu am echipare bluetooth premium, am incercat LG, SonyEricsson, nu merg. Au mers: Nokia seria S40 -6300, 6233/6234, seria N si seria E. Momentan folosesc un nokia E51 care merge perfect cu sistemul masinii, si se aude f clar. In concluzie, merg doar telefoanele care au profil Bluetooth rSAP (remote Sim Access Profile) si majoritatea sunt Nokia. Sper ca v/am lamurit cat de cat :) O zi buna!

Link către comentariu

salut

scuze ca nu prea am mai fost asa prezent in ultimul timp

CC-ul meu acuma are 2000km si se prezinta excelent, consum cu 10-15% mai mic decat B6, tinuta de drum foarte buna

legat de conectarea telefonului, asa e, aici e o problema, eu am un HTC, am incercat si cu un LG si cu un Sony Ericsson si nu merge, asa ca am fost nevoit sa imi iau un Nokia care acum e doar pt masina. Scrie in cartea masini, sistemul este facut in colaborare cu Nokia, deci doar aceasta marca este compatibila, dar este foarte ok, merge foarte bine, se aude perfect.

Off-topic: pana acum am omis, dar sa stiti ca am un Passat B6 de vanzare, cel vechi, masina este de exact un an are 37000km, neagra si este in stare excelenta, o dau pentru ca acum saraca sta in fata biroului degeaba, daca stiti pe cineva interesat v-as fi recunoscator

Link către comentariu

Salutare ! Am rezolvat problema - mi-am cumparat un Nokia 6300 care merge perfect ! Mi-a cam parut rau sa renuntz la HTC Touch-ul meu, dar asta e ! Apropo, vrea cineva un HTC ?? :angry:

P.S. Salutari conducatorului de CC negru, numere roshii, ne-am intalnit in Mamaia... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Salut

Intrebare pentru fericitii posesori de C.C. :) Sunt echipate cu faruri care urmeaza soseaua ( la curbe ) ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!