Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

De invidiat! Felicitari!

Sa faci cat mai multi km fara probleme!

CC-ul va fi urmatorul meu passat.

Mirc

Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare! Iata ca a sosit si al 2-lea CC pe forum . E aceiasi ca si a prietenului meu, aceleasi optiuni, in plus ar fi Dynaudio (o optiune pe care mi-am dorit-o din totdeauna), Kessy si pielea Nappa:Driver: Am citit tot topicul si nu e deloc "aceasi badie, cu alta palarie". E o masina senzationala. Pot sa fac comparatia asta pt. ca inca mai posed si Passat-ul B6 de 170CP. :D (aprpos, e de vanzare). Am facut cateva drumuri cu ea, Constanta-Bucuresti-Tulcea, cam 1200km, si mi-am putut da seama cat de cat de aceasta masina. E mai putin zgomotoasa, foarte confortabila, interiorul e absolut dragut, la 200km/h poti fuma in voie cu trapa deschisa, doar un fasait se aude, extrem de silentioasa. Ca si lipsuri ar fi acel zvac de la PompeDuse de care ma indragostisem. Nu-l mai are, accelereaza f.bine, insa progresiv. E o masina cool atata timp cat vezi cum se uita oamenii dupa un Passat, chiar el si CC.

Mai am cateva poze.

post-7715-1216545824_thumb.jpg

post-7715-1216545839_thumb.jpg

post-7715-1216545852_thumb.jpg

post-7715-1216545859_thumb.jpg

post-7715-1216546132_thumb.jpg

post-7715-1216546140_thumb.jpg

post-7715-1216546152_thumb.jpg

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Pai daca aveti timp poate facem o sedinta foto cu amandoua.... poze daca nu ati vazut pana acum aveti la masina mea la sticky in partea de sus.

Link către comentariu

Alba parca ii sta cel mai bine :D ;) :vaidecapulmeu: sa le stapaniti sanatosi!

Link către comentariu

arata bine rau alba cu ornamentele cromate si usile fara rama :-) @ 2 norocosi asa masini frumoase, sa aveti grija de ele.

Modificat de cTL
Link către comentariu

Foarte frumoasa .

Sa o stapanesti santos si fara incidente .

Sfatul meu cu rodajul mai laso pana pe la 6-7000 si o sa fi multumit .

Spune-mi totusi cat te-a ajuns si cat timp ai asteptata sa vina ?

Link către comentariu

A fost comandata undeva prin mai si a fost cam 38.000e.

De regula se asteapta pana in 3 luni

Link către comentariu

arata ff bn sa o stapanesti sanatos

ce nu imi place e ca cei de la VW nu s.au gandit sa faca plafonu negru tot se vede putin urat asa in rest felicitari

Link către comentariu

Hi all,

frumoasa masina...ptr proprietari: cat are garda la sol CC-ul, ptr ca in Romania asta reprezinta o problema...

Regards,

A.

Link către comentariu

Salut...in primul rand sa le stapanitzi sanatoshi. Sunt superbe.

Zilele astea vreau sa ma duc si eu la reprezentantza sa dau o comanda...ai idee, aveau si ceva pe stoc, sau tre sa ashtept 3 luni :(( ?? Bine, oricum, eu vreau cu DSG pe ea, caz in care o sa ma sacrific si o sa ashtept. Merita...:) O zi buna si sa va bucuratzi de ele !

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Mai zic odata ca vreau sa va pozez. De asemenea cine poate sa imi zica si mie cum se cheama pielea asta de pe CC alb?

Link către comentariu

Frumoase foc.

Legat de suspensia pe fata: ce tip este ? Multibrat ?

M-am uitat la una si nu am vazut sa fie multibrat ...se vedea doar arcul ..ca la golf !

Link către comentariu
Salutare! Iata ca a sosit si al 2-lea CC pe forum .

ce motor ai pe passat cc ? 140 cp?

daca da, se simte diferenta intre 140 cp pe masina noua si 170 cp pe cea veche?

Link către comentariu

Iuhuuuu... Azi am rezervat-o. Vine in 3 saptamani. Dar merita ashteptarea. 2.0 TDI CR / 140 CP / DSG, si o carutza de optzionale: park assist, park distance control, lane assist, adaptive cruise control, front scan, pregatire telefon Premium, trapa si jaluzea, jante pe 18, xenon, suspensie reglabila adaptiva, piele Nappa-Trueffel....

Offf, de abia o ashtept :(

Link către comentariu

Salut ambele masini sunt bijuterii pe patru roti m-am plimbat si io cu una sambata trecuta la Nurvil si nu pot sa spun decat un singur lucru e extraordinara dupa ce m-am dat jos din ea si am intrat in polo'ul meu am crezut ca m-am asezat in dacie . :lol:

Modificat de Nemo_08
Link către comentariu

am facut si eu un test drive cu cc de 2l 140 cp si e mult mai silentios decat motorul veki. Masina e exceptionala ca design si confort, dar si stabilitate la viteze mari. Ma bate rau gandul sa imi comand una... daca ma lasa nevasta :lol:

Link către comentariu

Salut all! In primul rand, multumesc pt. urari, ii multumesc si lui CT10VWP pt. foto.

In al 2-lea rand, pt. MARYUSKKK: da, se simte diferenta de putere, asta e clar. Asa cum am mai spus la PD 170cp se simte cand turbina intra la joaca si te face sa simti puterea motorului. La CR totul se simte foarte lin, fara prea mult zgomot. E ok. Ca si distractie, e mai tare PD 170cp.

Link către comentariu
In al 2-lea rand, pt. MARYUSKKK: da, se simte diferenta de putere, asta e clar. Asa cum am mai spus la PD 170cp se simte cand turbina intra la joaca si te face sa simti puterea motorului. La CR totul se simte foarte lin, fara prea mult zgomot. E ok. Ca si distractie, e mai tare PD 170cp.

zed sa inteleg ca pe noua masina ai 2.0tdi de 140 cp?

Link către comentariu

salut! sunt nou pe forum, doar ce ma-am inscris. m-am inscris deoarece am intrat in posesia unui passat cc, bine doar in acte pentru ca masina trebuie sa o mai astept 3 luni(asa mi-au dat cei de la PBV1 termen de livrare) :)

Link către comentariu

sorin_bbb, felicitari si tie pentru achizitie. Asteptam trimestrul viitor poze si cu masina ta (pe topic separat).

Designul CC-ului pana acum imi inspira genul de arma indreptata clar spre CLS, dar supletea si finetea formelor ma fac sa fiu clar in favoarea VW-ului. Mi s-a acrit de stopurile triunghiulare, farurile "dracoase" si liniile care par aparute din acumulari de celulita.

Sunt frumoase, ce sa mai !

Link către comentariu

Florin D

Daca masina a fost facuta in colaborare cu Mercedes normal ca este ca si CLS-ul :) si te rog eu ceva nu compara cls-ul cu cc-ul.

Ai mers cu un CLS ? e deja alta mancare de peste :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!