Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

Foarte tare masina, sa ai parte de ea si la cat mai multi km fara probleme. Legat de aspectul exterior nu pot sa zic decat ca e senzatie :lol: . Multa bafta in continuare si asteptam si varianta alba:P

Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, eu masinile mi le-am luat pe firma, asta neagra o sa o folosesc eu si tocmai am mai luat azi una alba, care o sa o foloseasca un coleg :D

maine sper sa revin cu poze

Eu nu inteleg... :)

Ti-ai mai luat unul alb sau cum? ;)

Link către comentariu

Superba masina !

p.s: daca au facut asa Passat, ma astept si la un golf VI de senzatie :blush:

Link către comentariu

ce ai ales data asta la motorizare?

sau tot din stoc

superba masina(masinile)

felicitari

Link către comentariu

f frumoasa masina ... felicitari ... mare efect are trapa care ocupa aproape jumatate din cupola si usile fara rame

super masina ... sa o stapanesti sanatos cu multi km fara probleme :blush:

Link către comentariu

off topic: nu mai angajati acolo la firma? ca m-ar interesa :D poate primesc si eu un passat cc :)Tu chiar vrei sa ne bagi in boala pe toti...acuma ti-ai mai luat una! BRAVO! :icon_cool:

Oricum asteptam poze si cu cea alba!

Link către comentariu

Super frumoasa masina bro!!

Sa o folosesti cu placere si fara evenimente.

Drumuri bune. Drive safe :icon_cool:

Link către comentariu

off topic: ba angajam, dar numai asociatii au CC :icon_cool:

hai ca a venit si aia alba, ii fac in seara asta poze

off topic: nu mai angajati acolo la firma? ca m-ar interesa ;) poate primesc si eu un passat cc :)Tu chiar vrei sa ne bagi in boala pe toti...acuma ti-ai mai luat una! BRAVO! :D

Oricum asteptam poze si cu cea alba!

Link către comentariu

CC2.jpg

Edit-ul e in aceeasi "tema" pentru ca trebuia sa "acopar"...stii tu ce! :icon_cool:

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

Am si eu o curiozitate: la viteze mai mari, in interior zgomotul este mai mare decat la versiunea B6? Sunt curios daca la usi imbinarea dintre geam si cheder afecteaza cumva nivelul zgomotului in interior, din cauza asta intreb.

Modificat de crysty_cyc
Link către comentariu

pot sa iti zic ca la 200km/h nu se aude absolut deloc aerul, imbinarea este perfecta nu exista nici o fanta prin care sa suiere aerul, cel putin, acum, cand e noua :tomato:

iar zgomot in general nici nu se compara cu B6, la vechiul motor 2.0 tdi, la 200km/h auzeai motorul foarte bine, la CC nu auzi absolut nimic

Am si eu o curiozitate: la viteze mai mari, in interior zgomotul este mai mare decat la versiunea B6? Sunt curios daca la usi imbinarea dintre geam si cheder afecteaza cumva nivelul zgomotului in interior, din cauza asta intreb.
Link către comentariu

tocmai ma uitam sa imi puna una din pozele lucrate de tine pe avatar, foarte tari, multumesc frumos, sunt super faine :P

si ca semn de apreciere vezi mesaj pe privat ;)

Si de mine nu zici nimic? :tomato:
Link către comentariu

Astazi am vazut si eu pentru prima data un model de CC. E ceva total inedit, din orice unghi ai privi. Rotunjimea botului aminteste de TGV sau in tot cazul de bolizi construiti sa sparga recorduri de viteza.

Cum se mai zice, frontal aduce foarte mult cu CL, linia generala fiind clar preluare de la CLS. Luneta spate aminteste de CL model de pana in 2004. Cu toate acestea, ambalajul este atat de bine pus la punct incat mentine distinctia Volkswagen (cred ca ne putem pune in majoritate de acord ca magnificul CC imbina volumele mai bine decat un CLS > posteriorul e clar mai bine desenat )

La CLS (aceleasi portiere lipsite de rama la geam) am observat ca geamurile se etanseaza automat dupa inchiderea portierei. Si la tine fac la fel, Mihai ?

Link către comentariu

exact, in momentul cand pui mana pe manerul usii sa o deschizi geamurile coboara 2 cm, ca sa poti deschide usa, iar dupa ce inchizi usa se ridica automat si etanseizeaza

sper ca sistemul asta sa fie fiabil si sa nu se strice, am un prieten cu 307 CC, mai vechiuta un pic si nu prea mai e ok sistemul asta ii cam suirea vantul si ii inra si apa la ploaie, insa totusi VW e ceva, Peugeot e altceva, asa ca am alte pretentii.

Link către comentariu
Velocity_Warrior

Incearca sa nu mai quote la mesajul anterior, risti sa-ti incarci aiurea topicul :)

Referitor la etanseitatea in timp a geamului vin si spun ca CC-ul frantuzesc are partea superioara (cupola) mobila (chiar daca este hard-top) si astfel combinatia asta cu geamurile "inteligente" poate intr-adevar creea probleme.

La tine e un pic diferit pentru ca geamul se etanseizeaza pe ceva fix ceea ce-i da o nota de siguranta in timp.

E o lacrima de masina, sa va purtati cu atentie unul pe celalalt :(

Modificat de Velocity_Warrior
Link către comentariu

Asteptam pozele cu cea alba. :D

Modificat de crysty_cyc
Link către comentariu

Foarte multe post-uri intr-un timp foarte scurt :) Pe ce masina ai reusit sa pui mana, nici nu e de mirare. Sa fie si din partea mea o urare de bine...cred ca esti cel mai fericit om cu noua machinutza....eu asa as fi ;) Se pare ca CC-ul nemtzilor place la multa lume...de fapt...e un vis. Nu poti spune ca e un VW la prima vedere.

Masina te face sa stai si sa zici un mare WOW...si abia pe urma realizezi ca e VW si pe deasupra un Passat...insa ce Passat :lol:

Sa ai noroc de ea...si sa te poarte cu bine oriunde o sa mergi ! :)

Link către comentariu

Masina e incredibila, Felicitari! Sa faci cat mai multi km fara incidente neplacute! :)

Link către comentariu

nu te speria de fiabilitatea sistemului de urcare/coborare automata a geamului cand inchizi/deschizi usa.

Sistemul l-au folosit incepand de la TT-urile MK1 si nimeni nu s-a vaitat de vreo problema. De macarale stricate (stil golf) da, insa nu de faptul ca nu mai urca pentru etansare. Si stai linistit, chiar daca in timp se lasa chederul, sistemul e reglabil electronic.

Enjoy the car si nu te mai speria :D

Link către comentariu

Bre, cum zicea si reclama mai demult, sincere felicitaaari, sincere felicitaaaaari...

Eu totusi i-am gasit un dezavantaj. Nu poti face prostii pe bancheta din spate :D .

Link către comentariu

@champion

eu zic ca da. mai culci o bancheta din spate, mai dai scaunele mai in fata...

Zi merci ca n-are TT :angry:

Link către comentariu

La cat e de mare portbagaju...532 litri, fata de cel al unui B6, care are doar 465 litri, mai e nevoie de bancheta ?! :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!