Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

salut,

in primul rand multumesc pentru toate felicitarile si urarile de bine, cat mai multi km si voua fara incidente si sa va bucurati de masinile voastre.

O sa incerc acum sa va raspund la toate intrebarile si comentariile care necesita un feed-back din partea mea.

ai dreptate din anumite puncte de vedere seamana cu CLS, dar e cam mult sa o comparam cu o masina chinezesca zic eu, oricum motivatia pentru care eu am cumparat-o a fost felul cum arata si faptul ca este VW, asa cum am scris mai devreme am avut inainte Passat B6, de care am fost super incantat si acum sunt cam "addicted" acestei marci :offtopic:

Faina masina s-o stapanesti sanatos -_-

mie personal nu-mi place dintr-un singur motiv... seamana prea tare cu CLS ! e ca si cand ti-ai lua un CEO dinala chinezesc pt ca seamana cu un X5

imi plac chstile originale !

Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

bancheta din spate este doar pentru doua locuri, masina nu mai este precum clasica berlina in 5 locuri, nu are decat 4 locuri, care insa sunt mult mai confortabile, iar la mijlocul banchetei din spate este un spatiu de depozitare asementor cu cel din fata si doua suporturi de pahare si o tavita de depozitare.

legat de motorizare, pe hartie motoarele arata la fel, acelasi nr de CP, acelasi nr de NM, insa dupa ce am mers un an cu vechiul 2.0 tdi si acum l-am preluat pe cel nou, eu zic ca este o diferenta destul de mare. Prima mea surpriza a fost faptul ca nu se mai aude aproape nimic de la motor, spre deosebire de cel vechi care era putin cam zgomotos CRD aproape ca iti da impresia ca ai motor pe benzina. Apoi a doua surpriza a fost ca este mult mai elastic, iar cutia de viteze manuala pe CC este mult mai bine adaptata unui stil de condus mai sportiv.

frumoasa. f frumoasa. s-o stapanesti sanatos.

la mijloc pe bangheta din spate ce este?

avand in vedere ca poti face comparatie ce poti spune si altceva despre motorizari(vechiul 2.0tdi si noul)?

inca o data felicitari!

Link către comentariu

de pret am zis 35K, daca vrei mai exact masina a costat 34,939 euro cu tva cu tot, fara taxa de prima inmatriculare, iar pretul ei de lista este este 35,988 euro (diferenta a fost discount-ul pe care l-am obtinut eu :offtopic: )

sistemul de parcare pe spate nu are nimic deosebit, doar ca in los de 4 senzori de parcare sunt 6, mai sunt adaugati pe laterale in bara cate unul pe fiecare parte, la fel este si in fata, dar in rest sunt niste senzori obisnuiti, diferenta este data de OPS (optical parking system) sistemul prin care in momentul in care ma parchez imi apare masina pe ecranul radioului si obstacolele de pe langa ea

stiu ca mai este un sistem de parcare la CC cu camera video in spate, ascunsa sub semnul de VW de pe portbagaj, insa daca te referi la acest sistem nu il am

superba masina si chiar primul venit va avea cred eu o groaza de intrebari legate de acest model extrem de frumos de la vw.....

in sfarsit passat-ul va avea un target direct pe cei ce doresc o masina sportiva nu numai fiabila.....

nu ne-ai zis nimik de pret sa intelegem ca e secret??

sunt tare curios daca poti pune niste poze cu sistemul din spate de parcare .....sunt tare curios daca va merge montat si pe alte vw ....

multi km fara probleme si inca o data excelenta alegere!!!!!

rodajul s-a rezolvat deja -_-

am deja 1100km cu ea, si masina se prezinta excelent, o alta diferenta sesizabila fata de B6 este faptul ca noul motor este si mai economic, as zice ca CC-ul consuma cu 10-15% mai putin

Citim printre randuri? :D

Sa o stapanesti sanatos sa te poti bucura de ea cati mai multi Km fara incidente.

Foarte frumoasa in primul rand. Asteptam si pareri dupa rodaj. ;)

multam de felicitari, nu, nu am DCC pe ea

Subscriu si eu felicitarilor pentru masina. Sunt de parere ca este cel mai frumos model Passat de pina acum (poate chiar de VW). Am o intrebare, masina este dotata cu DCC (Dynamic Chasis Control)?. Din ce am vazut in poza cu interiorul nu mi-am dat seama. Daca are, descrie te rog cum se comporta.

Inca o data felicitari pentru achizitie.

Link către comentariu

Superba masina! Sa o stapanesti sanatos, si sa te bucuri de ea!

Dar se pare ca ai omis un detaliu destul de important, cel putin din cate stiu eu, noul cc beneficieaza de portiere stil cabrio, si anume portierele nu au rama in partea de sus, nu ? ( sper sa nu gresesc, deoarece inca nu m-am siut intr-unul inca).

Daca e intradevar asa, e super fain.

Link către comentariu

asa e, portierele nu au rame la geamuri, sunt super faine, dar trebuie sa educi toata lumea care coboara din masina sa nu puna mana pe geam cand inchide usa ca raman numai urme de degete, dar in rest asa e, arata super fain

Superba masina! Sa o stapanesti sanatos, si sa te bucuri de ea!

Dar se pare ca ai omis un detaliu destul de important, cel putin din cate stiu eu, noul cc beneficieaza de portiere stil cabrio, si anume portierele nu au rama in partea de sus, nu ? ( sper sa nu gresesc, deoarece inca nu m-am siut intr-unul inca).

Daca e intradevar asa, e super fain.

Link către comentariu

Felicitari pentru alegere. Sunt curios totusi de ce nu ai ales motorul de 170 CP si ai mers pe cel mic (de 143 parca, pt ca eu stiam ca nu mai e de 140 de cand s-a bagat CR)?

PS: Acum stiu ce masina mi-as dori :D.. pana acum eram in dubii

Link către comentariu

pai l-am ales pe asta pentru ca doar asta era disponibil, puteam sa iau de 170CP dar trebuia sa astept 4 luni la comanda, asa ca am preferat sa ma bucur de ea mai repede :D

Felicitari pentru alegere. Sunt curios totusi de ce nu ai ales motorul de 170 CP si ai mers pe cel mic (de 143 parca, pt ca eu stiam ca nu mai e de 140 de cand s-a bagat CR)?

PS: Acum stiu ce masina mi-as dori :D.. pana acum eram in dubii

Link către comentariu

sa-i faci si tu poze cu toate geamurile lasate usile inchise

geamurile lasate usile deschise

geamurile ridicate usile deschise

ca poze cu geamurile ridicate usile inchise ai destule!

Link către comentariu

Sa imi dai o poza sa o "lucrez". :D

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

uite aici primul set

Moderator: Nu mai folosi functia "quote". Daca vrei sa postezi, foloseste te rog butonul add reply.

post-28609-1216200541_thumb.jpg

post-28609-1216200546_thumb.jpg

post-28609-1216200550_thumb.jpg

post-28609-1216200555_thumb.jpg

post-28609-1216200560_thumb.jpg

post-28609-1216200644_thumb.jpg

post-28609-1216200648_thumb.jpg

post-28609-1216200652_thumb.jpg

post-28609-1216200687_thumb.jpg

post-28609-1216200693_thumb.jpg

post-28609-1216200739_thumb.jpg

Link către comentariu

Poate fi caracterizata intr-un singur cuvant....Superba !!!Va fi viitoarea mea masina !! :icon_thumright:

Link către comentariu

Salut,

superba masina!!! Am wk trecut am avut ocazia de a face un drive test cu ea, avea motorul de 2.0TDI, cutie manuala... am fost placut surprins de cum se comporta masina, mi-a placut mai mult decat passatul..

ca design SUPERBA, cu usile alea fara rama....

ma gandesc foarte serios sa fie viitoarea mea masina

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!

bafta!

Modificat de Tavy81
Link către comentariu

ce imi place din nou ca au schimbat trapa si au facut mult mai mare :icon_thumright:

poti face o comparatie intre fosta trapa de pe b6 (daca ai avut) si asta?:D

multi km fara probleme

Modificat de rZv
Link către comentariu

sorry, nu am avut trapa pe B6, trapa asta e foarte fina, insa ar fi fost si mai tare daca s-ar fi deschis, maximum ce poti obtine de la ea este ce se vede in poza, adica doar se ridica cativa centimetri, atat, nu se da la o parte, ar fi fost super tare sa se plieze cumva in acoperis, in rest e ca lumea ca este mare, este cam cat jumate din acoperis

ce.mi din nou ca au schimbat trapa si au facut mult mai mare :icon_thumright:

poti face o comparatie intre fosta trapa de pe b6 (daca ai avut) si asta?:D

multi km fara probleme

Link către comentariu

O intrebare, mai multe detalii de sistemul de climatizare..unde iti apare temp, sau explica un pic..stiu ca e ceva nou.. :icon_thumright:

Link către comentariu

sistemul este asemanator cu cel de pe B6, temperatura se fixeaza de pe cele doua variatoare , este o scala in jurul lor, se aprinde tempretura care o fixezi, si apare si pe ecranul radiolui cand modifici, ce tempertaura fixezi si directia aerului (in parbriz, la nivelul corpului, la picioare)

O intrebare, mai multe detalii de sistemul de climatizare..unde iti apare temp, sau explica un pic..stiu ca e ceva nou.. :icon_thumright:
Link către comentariu

Este geniala masina, sa o stapanesti sanatos ! Cum e noaptea cu iluminarea alba la bord in loc de clasicul albastru ?? :icon_thumright:

Modificat de DANNY VW
Link către comentariu

pentru ca v-a placut asa de mult, am o surpriza, am mai luat una si urmand sfatul colegului IamuDaniel, este alba, cu geamuri negre si trapa. Masina acum est epe drum de la Constanta spre Bucuresti, mai tarziu, sau maine va pun poze si cu varianta alba.

Foarte frumoasa masina!!!!!!!!!!!!!!!!1

Am vazut una alba.........e mai belea......

Dar oricum felicitari

Link către comentariu
pai l-am ales pe asta pentru ca doar asta era disponibil, puteam sa iau de 170CP dar trebuia sa astept 4 luni la comanda, asa ca am preferat sa ma bucur de ea mai repede :icon_thumright:

Pe configuratorul de pe site-ul www.volkswagen.ro nu apare si motorizare diesel de 170 CP

Sa inteleg insa ca se poate comanda si asa ceva ?

Eu unul as fi interesat de un 170 CP + DSG

Modificat de andrei81
Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos este superba. eu personal am un a4 b8 dar chiar ieri taicamiu si-a comandat una alba cu geamuri fumurii cu trapa si jantele pe 18 la recomandarea mea asa ca sunt tare curios de pozele pe varianta alba.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos,este o masina super frumoasa si gasesti la ea cam tot ce vrei si sub capota si in interior si la exterior nici nu mai incape vorba.Cat mai multi km fara probleme!!!! :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!