Jump to content

Passat Cc


Mihai08

Postare recomandată

tocmai am intrat in posesia noii mele masini un VW Passat CC, 2.0 TDI, 140 CP, negru, si pot sa spun ca este senzationala masina. Inainte am avut un Passat B6 tot 2.0 tdi, 140 CP, dar motorul CRD este cu totul altceva, practic uit ca e motorina este super silentios, iar masina se comparta mult mai bine. Oricum si conformatia CC-ului o ajuta.

Va atasez ceva poze, iar daca aveti inrebari va stau la dispozitie.

Drum bun tutror.

post-28609-1216135900_thumb.jpg

post-28609-1216135919_thumb.jpg

post-28609-1216135932_thumb.jpg

post-28609-1216135953_thumb.jpg

post-28609-1216136041_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai08

    20

  • malexrom2002

    16

  • CT 10 VWP

    11

  • Valix

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

FELICITARI!

Dar e cam "aceeasi badie, cu alta palarie" in proportie de 80%!

Link către comentariu

Nu as zice asta...nici nu se compara cu B6-le...e de-a dreptul superba. ;)

PS:Cat te-a ajuns?

Link către comentariu

nu stiu ce intelegi tu prin "aceeasi badie" dar in ultimul an am avut un Passta B6, tot 2.0 tdi, deci cam as avea cu ce sa fac comparatie, din punct de vedere al demarajului sa zicem ca sunt cam la fel, insa motorul de pe CC este mult mai elastic, mai silentios, iar masina sta incomparabil mai bine pe sosea decat B6, asta si din cauza ca este mai joasa si cauciucurile la CC sunt totusi de 235, destul de late si ofera o stabilitate mult mai mare, pe B6 aveam 215.

la interior diferentele nu sunt foarte mari, putin la panoul de bord, cu indicatoarele de ulei si benizna bagat in cele de turatii si kilometraj, si marit computerul, iar la plansa de bord e ok noul sistem audio 510, e cu touch screen, si am pe el si OPS (optical parking system) - practic imi apare masina pe ecranul radiolui cand parchez si imi arat cand ma apropii de obstacole.

In afara de look, principala diferenta, dupa parerea mea, este tinuta de drum, CC este mai agresiva, sta mai bine pe sosea, si iti scaunele sport si faptul ca est emai joasa iti ofera o cu totul alta senzatie. Oricum daca vrei sa vezi o diferenta clara, eu inca le mai am pe amandoua, si B6 e tot negru si pot sa le fac o poza una langa alta sa vezi cam ce impresie iti creeaza.

Legat de pret pe mine m-a dus 35k cu toate taxele, nu este full, insa aproape, in sensul in care am piele, bi-xenon, line-assist, park-pilot, trapa, nu am adaptive cruise control, sound dynaudio si sistemul kessy, in rest am cam tot ce se oferea ma iimportant.

Link către comentariu

Din punctul meu de vedere,i-as da premiul de cea mai frumuoasa masina de pe forum si tie premiul de cel mai inspirat forumist ;) eu sunt innebunit dupa vw cc si abia astept sa ne dai detalii..e net superior passat-ului B6 care nu pot spune ca a avut un succes imens sau un design senzational... si din punctul meu de vedere e mai frumos decat a6/superb etc s-o stapanesti sanatos si sa te mandresti cu ea!

Link către comentariu

Mihai08,

felicitari pentru masina, e cred primul Passat care incepe sa aiba o forma mai agreabila pentru gustul meu.

- Sa ai grija cu negrul la spalatorii, se vad toate zgarieturile pe el. Nu ezita sa dai o tura prin sectiunea de intretinere exterioara ;)

- Usor cu rodajul, n-o termina din prima mie de km.

- Incearca sa nu porti blugi albastri daca ai alcantara (asa pare din imagini). Utilizatorii de TT-uri cu alcantara crem au avut o surpriza tare neplacuta in timp.

In rest sa te bucuri de ea si cati mai multi km de pasiune pura.

Link către comentariu

docman2,

multumesc frumos de toate sfaturile, legat de negru, stiu cam ce inseamna pana acum am avut un Passat B6 tot negru, si stiu ca se vede orice pe el, dar ce sa fac, daca mie imi plac masinile negre :huh::lol:

de rodaj, deja am rezolvat-o, masina o am de vineri, dar am deja 1050km cu ea, am rezolvat repede, dar am fost cuminte, nu am depasit 3000 de ture ;)

iar legat de alcantara, multumesc frumos, asta chiar nu stiam, da, alcantara este pe scaune, si o sa tin minte sfatul tau, asta chiar e supe rimportant.

Multumesc de toate urarile si si drum bun si tie

Mihai08,

felicitari pentru masina, e cred primul Passat care incepe sa aiba o forma mai agreabila pentru gustul meu.

- Sa ai grija cu negrul la spalatorii, se vad toate zgarieturile pe el. Nu ezita sa dai o tura prin sectiunea de intretinere exterioara :lol:

- Usor cu rodajul, n-o termina din prima mie de km.

- Incearca sa nu porti blugi albastri daca ai alcantara (asa pare din imagini). Utilizatorii de TT-uri cu alcantara crem au avut o surpriza tare neplacuta in timp.

In rest sa te bucuri de ea si cati mai multi km de pasiune pura.

multumesc de urari, vroiam sa iti spun doar ca sunt ploiestean, acum stau in bucuresti, dar sunt destul de des prin ploiesti, daca este asa incantat de aceasta masina, la una din vizitel pe la ai mei iti pot oferi o plimbare :)

by the way, vineri sunt prin ploiesti

Din punctul meu de vedere,i-as da premiul de cea mai frumuoasa masina de pe forum si tie premiul de cel mai inspirat forumist :lol: eu sunt innebunit dupa vw cc si abia astept sa ne dai detalii..e net superior passat-ului B6 care nu pot spune ca a avut un succes imens sau un design senzational... si din punctul meu de vedere e mai frumos decat a6/superb etc s-o stapanesti sanatos si sa te mandresti cu ea!
Link către comentariu

Bijuterie curata! Culoarea o prinde extraordinar de bine si interiorul e jos palaria!

O alegere inspirata si o masina care sigur nu te va face sa regreti ;)

Link către comentariu

Eu sunt un pic mai carcotash, dar masina imi place enorm.

Atat aveam de spus: INTERIORUL E ASEMANATOR LUI B6, dar EXTERIORUL ESTE SENZATIE!

Drive safe!

Link către comentariu

Multumesc frumos de invitatie,sper s-o pot onora! La cati forumisti ploiesteni suntem si ne place masina asta cred ca va trebuii sa stau la coada pt ca senorii au prioritate :offtopic:

Link către comentariu

daca vrei sa o vezi vineri si dam o tura, hai sa vb pe yahoo messanger, id: mihaionita80

Multumesc frumos de invitatie,sper s-o pot onora! La cati forumisti ploiesteni suntem si ne place masina asta cred ca va trebuii sa stau la coada pt ca senorii au prioritate :offtopic:
Link către comentariu

fff frumoasa masina

analizand pozele bn fata si spate :

-fata semana cu un cl ceea ce pe mn ma inebuneste (adica imi place la nebunie)

-spatele cu un 7 si imi place din nou

-lateral cu un cls

ps poti pune o poza cu bordu iluminat?? mai aproape si una cu climatronic-ul :offtopic:

Modificat de rZv
Link către comentariu

Primul CC de pe forum. Merita felicitari proprietarul :) :offtopic: E cu siguranta cel mai frumos model de Passat :)) . Multi km. fara evenimente neplacute :blink:

Link către comentariu

Pune si tu poze cu scaunele sport de pe spate :offtopic:

IN rest masina e eexceptionala

Link către comentariu

Vaii ce frumusaţa de masina!! Nu sunt fan la aceasta culoare dar o prinde f f f f bine! Sa fie intr-un ceas bun :offtopic:

Link către comentariu

uite aici alte poze, si cu scaunele din spate

Pune si tu poze cu scaunele sport de pe spate :)

IN rest masina e eexceptionala

post-28609-1216141695_thumb.jpg

post-28609-1216141718_thumb.jpg

post-28609-1216141726_thumb.jpg

post-28609-1216141734_thumb.jpg

Link către comentariu

ce pot sa spun... superba masina!! la un asemenea exemplar ma gandesc si eu sa imi iau dupa ce oi da gti-ul... si daca ar fi si varianta de 300cp si 4motion cu atat mai bine :)

felicitari! sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Sa pui mana sa faci curat in spate, ca ne suparam! :)

E senzatie! :)

Link către comentariu

Da, cred ca este intr-adevar cel mai frumos model scos de VW.

Multi km fara probleme ! :P

Modificat de FLORO
Link către comentariu

marfa masina , nush de ce dar masina pare prea luxoasa si nupreaare treaba cu sportul cu toateca scaunele sunt sport nu par

Link către comentariu

Superba masinuta.De cand a aparut tanjesc sa schimb B6-le pe un CC.Sunt un fan inrait al CLS-ului si de aceea decat un CLS deja rulat 100-150.000 de km,poate si mai mult prefer un CC nou.E dea dreptul superba si chiar as vrea s-o admir pe viu.S-o stapanesti sanatos

Modificat de TheOne06
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!