Jump to content

Manere cromate si stopuri Lexux style pe Frabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Desi teoretic nu am voie, mi-am facut putin timp azi intre o pagina a lucrarii de diploma si alta :) sa fac niscaiva poze:

P.S. Stiu ca manere nu sunt complete, dar astept sa soseasca si restul :P. Se vede si spoilerul schimbat, care din pacate e acelasi, stock, deoarece costa prea mult inlocuirea cu unul de RS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se vad bine manerele!

Later edit: Mi-a luat-o Leonu' inainte!

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oooo domnu' Vially de cand asteptam noul look :)

Cand mai ai timp poate bagi si o poza din lateral cu manerelea alea hoate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte pozne, una cu interiorul, pt cine nu il stie :)

Edit: Venea si poza cu manerul, da' ce, ma lasati sa postez ? :D

Edit la edit: Credeti ca ar arata mai bine cu stalpii centrali negri ? Ce parere aveti de grilele centrale vopsite ? Daca nu se vede bine, mai pun pozne, numa' sa nu ma bata voinea :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata mai bine cu stalpii negri! Este prima operatie de tuning optic (ce bine suna!)pe care am facut-o! Dar tu ai mers pe "clean look", de ce vrei stalpii negri?

Grile centrale vopsite? Intre farurile de ceata sau in bord? Daca mai ai "boze", baga-le cand nu se uita Voinea! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu stiu cat de bine se vede in poza asta... La stalpii exeriori, intre usi ma refeream, nu stiu daca sa-i "innegresc" sau nu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa-i negri. Eu zic ca e arata mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos mr. Vially. Imi permit insa sa te "urechez" putzin. :)

Unde-i spoilerul de RS promis??

Te rog, ia totul ca pe o gluma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pey na, spoilerul de RS e in Cehia, sau unde s-o face, ca n-am reusit sa-l conving sa vina pentru mai putin de 600 EURO... De facut rost de el faceam, dar astia la AVIA nu monteaza decat ce aduc ei, masina e in garantie si parca nu-mi da mana sa renunt la un an din ea... etc. Asta e, data aviatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat ca nu e sub capota un motorash mai "vanos" la asa look ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pey de ce crezi ca am scos sigla cu 1.2HTP... Toata ziua se gasea cate unu cu o dacie sau ceva vai de el sa "se dea la mine" :), dar de cand am scos sigla, se uita la masina si stau cuminti :D

Poate or veni si vremuri mai bune "financiar", dar pana una eu sunt multumit de masinuza, decat dacia care era cat pe-aci s-o iau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru un look mai fioros lasa spoilerul de RS deocamdata si concentreaza-te pe niste suspensii reglabile ( pt iarna, desigur ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu ma gandesc, la ce gropi "fioroase" vad eu in fiecare zi, plus ridicaturile din mijlocul strazii, cand trec peste sina de tramvai cu gard galben a lu' Basescu (#%$&%@#$)...

Ce mi-ar mai place este o decupare a spoiler-ului pe spate plus o prelungire mica la toba, sa iasa pe sub el. Parca stiu ca si-a facut cineva, dar nu-mi aduc aminte exact ce si cum, mai caut pe-aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
pentru un look mai fioros lasa spoilerul de RS deocamdata si concentreaza-te pe niste suspensii reglabile ( pt iarna, desigur ).

cred ca multi gresesc aici: o suspensie reglabila se regleza de la cat e standard la mai jos. NICIODATA in sus. deci nu te ajuta la nimic iarna (conform la ce credeai tu). In plus reglarea cu cat o cobori face sa creasca duritatea. Asa sunt aproape toate suspensiile reglabile. Costul este destul de mult peste o suspensie normala asa ca mai toata lumea prefera o suspensie fixa si alege fiecare de la inceput marca/modelul care il avantajeaza cat mai mult (exista care lasa 30mm fata / 0 spate . 30/30 , 35/35 , 40/20, 40/40, 60/60 80/40, 80/80 )

[end of offtopic]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi si mie te tog manerele alea comare cat te-au costat , si de unde le-ai luat? pls!

si daca erau si pt alte masini m-ar interesa pt un polo classic!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....

Ce mi-ar mai place este o decupare a spoiler-ului pe spate plus o prelungire mica la toba, sa iasa pe sub el. Parca stiu ca si-a facut cineva, dar nu-mi aduc aminte exact ce si cum, mai caut pe-aici.

<{POST_SNAPBACK}>

Akebono este alesul inimii tale :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o suspensie reglabila se regleza de la cat e standard la mai jos. NICIODATA in sus. deci nu te ajuta la nimic iarna (conform la ce credeai tu).

Suspensia reglabila in viziunea mea este utila iarna pentru ca ridici masina la nivelul stock care este decent iar vara o lasi mai jos. Daca ai pune suspensie nereglabila sport (deci pe -) iarna ai fi ca un plug si ai deszapezi strazile, cel putzin eu privesc din experienta din Bv. Aici pe strazile laturalnice iarna si cu suspensie stock grila se umple cu zapada, daramite cu una sport nereglabila.

Poate s-a intzeles gresit dar nu vroiam sa spun ca iarna sa o ridici peste stock ( in plus ar arata ca naiba :) ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Akebono, spune-mi si mie mai multe despre "operatia" spoilerului spate te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ditto: http://vwforum.ro/index.php?s...21&hl=esapament

din pacate pozele s-au pierdut. dar rezultatul este cam ce vezi acolo.

o recomandare: sa-ti tai spoilerul mai larg in jurul tip-ului, al meu la gropi mai loveste usor.

later: am readaugat cateva poze acolo. sper sa te ajute. la mine a fost nevoia de o toba noua in primul rand, apoi mi-am zis ca daca tot fac sa fac asa cum se vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

Daca cauti un spoiler incearca si la www.autostyl-janko.cz. In cazul in care gasesti ceva sa-ti placa , trimite-mi un email la info@skodatuning.ro. Eu sunt importator pentru produsele Autostyl Janko si in principiu am pe stoc cam tot ce se gaseste

pe site-ul ceh.

Keep in touch

Dan P.

DXX Blue Line

0744/78.35.47

Pey na, spoilerul de RS e in Cehia,
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!