Jump to content

Compatibilitate Instalatie Electrica


ValiB
 Share

Postare recomandată

problema sta in felul urmator:

- doresc sa fac o schimbare de motor, respectiv sa pun un motor KR dupa o masina model '88 pe o masina cu un motor RP model '91

doresc sa stiu :

- daca mufa instalatiei motorului KR se potriveste pe blocul instalatiei modelului '91.

- daca pot sa pun MFA-ul de '88 pe instaltia de '91

Rog sa se raspunda la obiect, sa raspunda doar cei care au desfacut/au incercat sau cineva care intr-adevar se pricepe, cei care au documentatie rog sa posteze link-uri, fisiere, scheme, etc sau colegii care au experientza in dezmembrat golfuri (Xanu, Golfistul, Ugod,etc)

Stiu ca pot sa incerc, dar intai vreau sa ma documentez inainte sa pun mana.

Foarte important este faptul ca nu vreau sa tai, sa lipesc fire, doar vreau sa stiu daca exista compatibilitate la mufe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand difera mufele in panou. cea de 88 are pini rotunzi iar cea de 91 are mufe dreptunghiulare mai mici. 2albe si 2galbene vin de la instalatia de la motor plus ceva papuci (mase, +URI) in interior e la fel...sunt multe mufe si mai mici...fata de modelul vechi cu mufe mari cu pini rotunzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna-ma si te ajut.

Multumesc, se poate inchide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!