Jump to content

Blow-off valve pe TDI


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

Eu mi-am pus.

Unde are loc intalnirea? si la ce ora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Joia seara la ora 19 la sala Polivalenta si (de 3 saptamani doar) duminica la ora 10 dimineata la Politehnica in fata rectoratului. Exista cate un topic pentru fiecare dintre intalniri, cauta-le daca vrei sa afli mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si a ramas in pom nici filmulet nimic .. nici pareri vreau si eu .......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mai ganditi-va si la cei care nu sunt din Bucuresti..................

asteptam pareri despre BOV pe diesel, PLS !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebarea cea mai mare e daca protejeaza sau nu turbina pe TDI. Din cate stiu eu la benzina cam asta face, scapa de presiunea in exces. Daca ma insel....

In afara de un mers corect se mai poate face ceva pentru protejarea turbinei, gen bov sau alte device-uri? Stiu ca va intrebati ce naiba vreau eu cu asta avand megane benzina fara turbo, dar ma pregatesc sa iau o octavia tdi si de aici si dilemele mele.

Modificat de Vlad P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Deci .......... continuare din forumul anterior inchis de catre moderator (Montare Blow Off Valve, pe OCTAVIA II) stiu ca investitia nu ajuta masina cu nimic dar tot o data stiu ca ma ajuta pe mine si atat timp cat mie imi face placere sunetul acesta consider ca nu este o investitie proasta................... ,

pana la urma cine are montat asa cva poate sa puna niste poze plssssssssss sa-mi fac si eu o idee cum vine montata jucaria!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se monteaza pe tubulatura de la IC, se pune un T care tb sa fie inclus in kit .

La ce motor ai tu nu cred ca o sa sune in vreun fel, oricum nu prea imi dau seama la citi bari o sa deschida dar ma rog nu e problema mea :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam de raspuns, ramane sa vedem ce si kum se va auzi dar tind sa cred ca se va auzi , am auzit una pe un seat cu acelas motor si se auzea destul de bine. Iar referitor fa faza cu deschisul ieste reglabila am inteles are un fel de calc al iei prin care se poate regla presiunea de deschidere ........ramane de vazut ce si cum in momentul in care va ajunge in mana mea!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi2k22 poti pune un link cu ce ti-ai comandat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristi nu te supara pe mine dar este jenant sa dai sute de epuroi pe o chestie care nu ajuta la nimic in loc sa bagi acei bani in tuning motor, e parerea mea, care este :P

@KMZ de pe EBAY a zis omul, uite aici un link http://cgi.ebay.de/FORD-VAUXHALL-ROVER-TUR...VQQcmdZViewItem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sory <KMZ> nu mai pot da linkul deoarece nu mai este cred ca au avut doar cateva si se pare ca s-au dat sau nu stiu care ar fi motivul de nu se mai gaseste, nu este cel pus de <Bogdan G> este cva asemanator dar un pic mai complex ca si instalatie.

<Bogdan G> Nu ma supar, pt ca tot ce imi fac la masina fac pt mine iar daca mie imi place nu poate nimani as ma faca sa simt altfel. Legat de treaba cu tuningul la motor este in plan dar initial vreau sa mai astept sa mai fac ceva km pt ca nu vreau sa am vreo surpriza gen "sonyscorpion " sa ma trezesc ca se sparge blocul sa rad la pistoane sau mai stiu eu ce deocamdat am ales pana nu fac macar 50 60 de mii sa ma apuc doar de parte vizuala si acustica: o janta, un set de discuri gaurite, blow off etc.......... iar dupa ce mai trece timp si km intra si motorul in paine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am in craiova pe unu amic care are pus pe 1,9 tdi pe octi 2 si chiar se aude marfa rau.NU stiu cum a facut ce kit este si cum dar aflu in max 2 zile ca il stiu pe cel ce i l-a adus .E pus de fitza ca nu face decat sa declanseze cand are nevoie de el deci il scoate cand vrea sa ii dea .......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma atat timp cat il incanta pe proprietar eu zic ca face toti banii!! De la altii am auzit si eu si mam imbolnavit iar acum abea astept sa vina al meu si sa vedem ca stie :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Au ramas atat filmuletele cat si detaliile in plop pe topicul asta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal, vezi ce inseamna sa uiti ce ai zis/promis... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un prieten cu Passat 2003 TDI 130 CP si si-a montat BOV, cand mi-a dat-o la o tura, vreau sa spun ca nu mai voiam sa cobor din ea iar parul de pe mine s-a zbarlit instantaneu. Acum nu stiu daca protejeaza sau daca creeaza probleme la TURBO, nu stiu nici cat costa (omul luase kit-ul de la un prieten cu 300e) insa pot spune ca efectul este BESTIAL. Am dat o tura dintr-un capat in altul al orasului si toata lumea era cu ochii dupa masina, sound-ul este incredibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buuunnn deci dupa atatea replyuri sa inteleg ca bov-ul pe dizal doar suna frumos ( ceea si imi place si mie :icon_thumright: ) si nu afecteaza in nici un fel motorul sau viata lui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Foarte interesant ce ai gasit tu acolo @edyyy

Problema e ca am acceiasi intrebare ca tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trimis un mail la ei sunt curios daca o fii pe bune sau nu :Driver: voi ce credeti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesaj de la CarConcept Magazin de piese de masini si tuning

Salut!

Turbo sound-ul merge pe orice masina. Am vandut destul de multe

pana acum, si toti sunt multumiti. Ultimul client avea un peugeot 307

HDI cu motor mic, nu mai stiu exact si se auzea super. Daca te

hotarasti sa cumperi unul, iti spun mai multe chestii despre

instalare, k sa se auda cat mai bine, pt ca difera de la toba la toba.

--

Va multumim!

Cu respect,

Ionut Petrescu

CarConcept.ro

bay nu stiu ce sa zic merita ..sau nu e si ieftin... efect nu are doar sunet...:( ce ziceti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot nu am inteles cum si unde se monteaza :huh:

Domnul ala zice ceva de toba dar.......... daca se monteaza in toba, atunci nu cred ca o sa se auda cum se aude o supapa autentica blow-off

Daca stie cineva mai multe il rog sa ma lamureasca si pe mine

Modificat de S.L.V.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot nu am inteles cum si unde se monteaza :lol:

Domnul ala zice ceva de toba dar.......... daca se monteaza in toba, atunci nu cred ca o sa se auda cum se aude o supapa autentica blow-off

Daca stie cineva mai multe il rog sa ma lamureasca si pe mine

uite aici niste filmulete... eu asa sper sa se adua :lol: cred ca o sa fac comanda. Singurul lucru de care imi este frica e ca la diesel din cate stiu eu gazele nu ies asa repede ca la benzina nu? deci s-ar putea sa se auda numai dupa vreo 2000 rpm -3000....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea se aude destul de bine din acele inregistrari

Multumesc Al3X_G4 :)

Cred ca si eu o sa comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!