Jump to content

Vw Golf Iii - Torpedou


stelyan
 Share

Postare recomandată

Vin si eu cu o intrebare,doua...

Cum mai desfac torpedoul daca i-am rupt clapa aceea despre care s-a vorbit mai sus?Habar nu am ce sa-i fac,daca il fortez credeti ca se rupe urat pe acolo?In ce parte trebuie sa dau de cheie ca sa fie deschis?

Cam multe intrebari,stiu,dar trebuie neaparat sa-l desfac pentru ca am toate actele acolo si trebuie sa-mi platesc si rovigneta maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stelyan

    7

  • cosmin_golf

    4

  • DCOZ

    3

  • Tracto

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vin si eu cu o intrebare,doua...

Cum mai desfac torpedoul daca i-am rupt clapa aceea despre care s-a vorbit mai sus?Habar nu am ce sa-i fac,daca il fortez credeti ca se rupe urat pe acolo?In ce parte trebuie sa dau de cheie ca sa fie deschis?

Cam multe intrebari,stiu,dar trebuie neaparat sa-l desfac pentru ca am toate actele acolo si trebuie sa-mi platesc si rovigneta maine.

salut, la deschidere incearca mai bine cu o surubelnita sau cu un cutit, cheia a zgariat plasticu :icon_thumright: bafta :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare!nu am gasit un loc mai bun de postat la problema mea....nu cred ca sunt off topic...deci:

cine binevoieste a demonta lampa din cutia pentru manusi(torpedo) ,a-i face ceva poze detaliate,macar 2,si le posteaza aici?am desfacut lampa,am schimbat becul,si acum nu mai stiu cum sa pun inapoi arcul ala,mai bine zis ,cum se aranjeaza tot ansamblul....va rog sa va faceti niste poze cat de clare puteti...arcul ala ma dispera!!!de nu stiu cand ma tot chinui sa potrivesc cumva arcul ala,in asa fel incat sa functioneze lampa cand se deschide/inchide cutia de manusi!!!!!si acum am renuntat.astept ajutorul vostru puneti careva fratilor o poza cu tot ansamblul functional,ca ma dispera!!!!

merci mult de tot!

Modificat de cosmin_golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta in cazul in care nu se mai deschide pana o reparati
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai bai baieti...nu ma ajuta nimeni?faceti-va 5 minute(ca nu ia mai mult) si ajutati un coleg.... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin daca ai rabdare pana maine pot sa te ajut :Driver: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rabdare..daca nu, patesc asta :D

Modificat de cosmin_golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine ma intereseaza o poza cu tot ansamblul functional, eu am doar mufa, si ansamblul bucati in torpedou :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata cateva poze.Sincer si eu am studiat pozele dar tot nu am reusit sa o pun la loc!

post-30655-1257929694_thumb.jpg

post-30655-1257929702_thumb.jpg

post-30655-1257929708_thumb.jpg

post-30655-1257929715_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gataaaa!!!am reusit prieteni!merci mult mac23 pentru poze.am reusit,in 2 minute.daca esti un pic atent,reusesti si tu.merci inca o data!!!maine o montez in bord. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-ti fie de bine.Eu nu ma mai chinui deoarece trebuie sa schimb torpedoul cu totu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Totusi...pana la urma stiti? Se poate monta torpedo cu totul, daca masina n-a avut din fabrica asa ceva? Fara sa schimb bordul sau kestii de genu asta. Doar ansamblul ala care la mine cuprinde doar o politza se poate schimba cu unul cu torpedo? Si daca da, se gasesc in dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A iluminat cineva torpedoul de jos (varianta cu airbag) Ce solutie a gasit ca lumina sa se stinga atunci cand torpedoul este inchis ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pai nu are comutator? ca la cele fara airbag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu nu are . Aici e problema . Ce improvizatie putem aborda ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mi-am pus mintea la contributie .

O sa inerc sa pun un switch ca la portiera si am rezolvat problema . Ce ziceti, merge ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa vreau sa fac si eu. O sa pun niste leduri si incuietoarea o acopar cumva, vad eu cum o fac si ii pun un buton electronic :ceuameni:) cu actuator ca sa se deschida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ia uitati ce am gasit! Este mai ieftin decat transportul :)

Astept azi sa ma sune ca sa ma duc sa il iau.

post-46029-0-88738600-1347429566_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

de acolo mi-am facut si eu comanda...si am dat 24 de lei..diferenta de la 10.18 lei fiind transportul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna baieti,

daca am bord cu torpedou sus si jos o gaura,deci nu am airbag,se poate pune in loc de torpedou airbag?

Chiar daca nu va functiona,prinderile sunt aceleasi,adica pot monta fara sa gauresc,sa lipesc sau alte minuni?

 

mersi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si daca nu va functiona care e rostul lui???sa o vinzi cu un pret mai mare(pentru ca are airbag),implicit sa prostesti pe careva,care poate se va baza ca airbag-ul ala in caz de un impact se va deschide???altul nu-i vad rostu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut miam rupt si eu niste plasticuri de la clapeta torpedou ,acu nu il mai pot dechide, ma ajuta cineva sa imi spuna cum pot sa il deschid fara sa rup tot pe acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!