Jump to content

Accesorii (Tiguan 5N & 5N2)


Vlad F Buc
 Share

Postare recomandată

Cand au am montat la fostul meu tiguan tempomat, cei de la pbn mi-au zis ca daca nu a avut din fabrica masina montat tempomat atunci sigur trebuie schimbat calculatorul de coloana. Au verificat softul si asa a si fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad F Buc

    14

  • Andy_B

    5

  • M. Golf

    5

  • vik71

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt calc de tip highline care nu suporta si care suporta. Codul il vezi la adresa 16-steering wheel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna ziua,

 

Vreau sa achizitionez un portbagaj care se monteaza pe masina (cupola), marca THULE motion 800. Daca stie cineva care e dimensiunea care se potriveste cel mai bine pentru tiguan, va rog sa imi spuneti !

DIn ce am vazut in poze, pe internet, THULE motion 800 mi se pare cam mare pentru tiguan.

 

Cu stima,

Catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

m-am accesorizat cu tempomat. Maneta a fost 200 de lei, iar munca...din partea mea, vreo 2 ore!

e super!



Cand au am montat la fostul meu tiguan tempomat, cei de la pbn mi-au zis ca daca nu a avut din fabrica masina montat tempomat atunci sigur trebuie schimbat calculatorul de coloana. Au verificat softul si asa a si fost.

 

Lansez si eu o intrebare.

Nu stiu exact de ce cand am facut comanda pentru masina m-am zgarcit la un tempomat....ideea e ca acum il vreau. Dar as vrea sa evit "profesionalismul" angajatilor din reprezentante (sper sa nu jignesc pe nimeni).

Modelul meu are o "duda", maneta respectiva fiind legata de cealalta. Si acum problema efectiva: unde gasesc eu in vag-com daca am sau nu calculator de coloana ce suporta si tempomatul?

idei?

intri cu vcds sa ii vezi codul, api intri pe http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions ca sa vezi daca este compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caseac, multam mult, gasisem intr-un final si eu asta

daaar "5K0-953-569-J ??? TBD TBD TBD TBD " :))

din pacate nu am nici timp si nici rabdare sa o iau pe incercate (cumpara tempomatul, monteaza, codeaza...vezi daca merge sau nu si intraga schema logica ce decurge de aici) plus ca am impresia ca prea multe desurubari de volan dauneaza.

oricum, felicitari pentru reusita :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am impresia ca oricum nu merge tempomatul pe modulul tau, dar poti incerca cu vcds sa vezi daca merge. sunt niste tutoriale pe net, su dupa ce faci setarile de tempomat, trebuie sa se salveze softul de la engine parca, cu litera G in fata, asta asa ca sa nu cumperi maneta degeaba si abia dupa sa iti dai seama ca tre sa iei si calculatorul de coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
PSK 2.0 TSI 211 HP

Salut . Stiti cumva unde gasesc un eleron pentru luneta , inafara de reprezentanta . La ei preturile sunt exagerate . Ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Intrebare. Vreau sa imperechez asta

http://m.emag.ro/kit-bare-transversale-carpoint-pentru-portbagaj-volkswagen-golf-vi-2008-5-usi-984029-44/pd/D26DWBBBM/

Cu o cutie portbagaj

http://m.emag.ro/cutie-portbagaj-thule-ocean-780-th664000/pd/DGC0VYBBM/

Credeti ca sunt compatibile?

Precizez ca am barele acele longitudinale roof rack cred ca le zice si trapa panoramica( daca are vreo relevanta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee ce fel de bare mi-ar trebui?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la Tiguan merg o multime de modele - e suficient sa dai un telefon la Norauto de exemplu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa intri pe thule.com si sa urmezi selectia de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
iulian_4_friends

Salut . Aveti idee daca se potriveste fusta aia r line pe un tiguan normal? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

stie cineva unde gasesc covorase originale cauciuc numai pentru fata la tiguan ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,mersi mult.am gasit la un vanzator privat pe un site din DE [gen olx] ,45 e set complet original fata spate plus 21 e transport .eu zic ca e f.ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pretul e in Eur nu e foarte Ok, dedicate gasesti in Ro in jur de 25 de Eur de calitate foarte buna (Rigum, Petex).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

set complet original vw tiguan fata + spate 66 euro cu plata paypal ,eu zic ca e foarte ok .na,21 euro e transportul 

n-am vrut sa le iau ca m-a tinut transportul ,dar eu zic ca era ok

am luat petex pana la urma 135+ 20 transport

Modificat de vik71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

doresc sa mi iau covorase originale tiguan de pe ahw-shop.de , set 2 buc numai fata -35 euro + 15 e transport ro 

mai e cineva doritor, [se pot comanda si alte produse vw-audi ] , sa impartim cheltuielile ?

Modificat de vik71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 12/5/2015 at 8:33 AM, iulian_4_friends said:

Salut . Aveti idee daca se potriveste fusta aia r line pe un tiguan normal? Multumesc

Eu cred ca se potriveste si pe fata si pe spate, daca te reperi la spoilerul de la vara fata si cel bara spate. dar vezi ca nu se potrivesc ornamentele de la aripa, care sunt diferite fata de cele normale. Uite un "R-line" fara ornamentele de la aripi si in ultima poza e unul complet.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

819776573_1_1080x720_original-r-line-km-reali-ploiesti_rev050.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare mă puteți ajuta cu câteva informații despre schimbarea becurilor la un VW Tiguan fabricat în 2014. Aș dori să schimb becurile de sub oglinzi cu unele tip LED.

tiguanpuddleLIghts55.jpg

Am găsit o mulțime de magazine online din România care vând astfel de led-uri dar nu știu ce să comand. 

Aveți ceva sfaturi ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare! Vreau sa achizitionez un kit de bare transversale THULE WingBar Edge Railing 958X si Cutie portbagaj Thule Motion XT M, nelamurirea mea este ce dimensiuni are tiguanul 5N2 intre barele longitudinale pentru a potrivi THULE WingBar Edge Railing 958X (care serie se potriveste?) intrucat preturile difera mult pe internet si daca se potriveste cutia mentionata (nu ajunge la plafon?).  Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 4 weeks later...

Buna seara

imi cer scuze dacă nu postez unde trebuie dar am nevoie de un răspuns urgent!

vreau sa montez un cârlig de remorcare pe un Tiguan dar am observat ca poziția și frâna sunt pe un singur fir,știe cineva cum trebuie sa mă leg pentru cablajul la cârlig?

multumesc mult 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!