Jump to content

Incuiere/descuiere usi - probleme


Paul_L
 Share

Postare recomandată

B6 o sa trec si la profil,abia am achizitionato,omul a fost corect si mi-a zis tot.Multumesc pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

ok - cel mai bine actualizeaza profilul tau, sa stim ce masina, ce an, ce motorizare - o sa primesti rapsunsuri la obiect, daca avem toate datale.

Daca este vorba de Passat B6, faci ce ti-am scris mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Eu nu pot deschide usile din spate din telecomanda dar daca le deschid din interior apoi le inchid nu mai e nici o problema asta pana blochez iar toate usile din telecomanda... Imi puteti spune ce are... Sunt broastele defevte??? Si daca sunt le pot schimba doar pe ele sau trebuie sa schimb tot de la cheie pana la contact???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este de la yale - se pot repara yalele tale.

daca nu, le schimbi - dar eu nu as pune SH, pana nu le-as reconditiona.... ca mai mult te chinui cu demontarea/montarea lor - nu au legatura cu butucele/cheile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheia pe care am folosit-o pana acum nu mai inchide masina. Ce poate fi facut ? Deschide usile, deschide portbagajul, dar nu mai inchide nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ledul nu clipeste cand apesi butonul incuiat, reparata - inlocuit switch sau inlocuita.

daca ledul clipeste, trebuie verificat sa nu fie o problema la masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledul acela nu mai clipeste demult. La un moment dat chiar m-am intrebat daca a clipit vreodata ! Ar putea fi reparata pe undeva ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la un electronist, etc - eu le schimb switch-ul, cand este de la el - daca nu e de la el, recomand inlocuirea placii telecomenzii - se resincronizeaza si va merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit sa cumpar o cheie cu 50 lei, pe OLX, este originala zice vanzatorul. Se poate resincroniza cu masina mea?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o problema cu inchiderea .Usa stanga spate, nu se inchide nici din cheie nici din buon. Precizez ca am schimbat usa. Mecanicul zice ca a luat absolut tot de pe usa veche, maner, yala, geam, instalatie. 

Merge tot la usa in afara de inchidere. Daca cablajul a fost scos si apoi pus iar, trebuie ceva codat? 

Sau a uitat mecanicul sa lege ceva pe acolo? Astept parerile voastre. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat yala si merge.

Am o nelamurire :usa din spatele soferului este usa de anglia. Avea instalatie cu 6 fire. I-am pus instalatie mea cu 9 fire care pleaca  din stalpul usii. . la demontarea yalei care nu mergea (yala avea 8 pini)yala care am pus-o si merge are 7 pini. Mufa la ambele instalatii care Intra in yala are 6 pini. Oare care a fost yala instalatiei de 9 fire, cea cu 7 pini sau cea cu 8 ?Eu tind sa cred ca cea cu 7 , ptr ca yala mergea inainte sa las masina la  vopsit. Parerile vostre? Multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit de 5 ori da pe bune daca am inteles ceva. Tu ai recitit postul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e problema de matematica/logica..:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, sa inteleg ca yala cu 8 pini este a instalatiei  de 9 fire si s-a stricat in timp ce a fost la vopsit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucaflo26, daca ai fi citit postarea anterioara poate ai fi inteles, dar asa. ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/1/2016 at 11:07 AM, costeaua said:

Florin, sa inteleg ca yala cu 8 pini este a instalatiei  de 9 fire si s-a stricat in timp ce a fost la vopsit ?

vrei/iti trebuie sa ma uit pe diagrame, ca sa vedem cum sunt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor. 

La al meu B6 ma lovesc de următoarea problema:

din cheia originala(telecomanda) nu mai reușesc sa închid ușile.

In momentul cand apăs butonul de închidere led-ul continua sa pâlpâie intermitent,dar nici o reacție din partea mașinii. 

Daca apăs pe butonul de deschidere acesta funcționează.

Idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumva iti arata usa soferului deschisa ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Nu arată pe BC cum ca ar fi deschisă nici o usa.Daca intru in ea si închid toate ușile,nu imi arată nimic deschis.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, DNO said:

Salutare tuturor. 

La al meu B6 ma lovesc de următoarea problema:

din cheia originala(telecomanda) nu mai reușesc sa închid ușile.

In momentul cand apăs butonul de închidere led-ul continua sa pâlpâie intermitent,dar nici o reacție din partea mașinii. 

Daca apăs pe butonul de deschidere acesta funcționează.

Idei?

cu VCDS-ul, pe 46-convenienta - vezi ce iti arata, daca receptioneaza comanda de incuiat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun...înseamnă ca trebuie sa imi iau VCDS :)

Pana atunci...alte păreri mai "băbești" ;) ??

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare,

Avand in vedere ca pe aria de B7 nu am gasit topic va expun si eu problema mea.

De dimineata, am descuiat masina, m-am urcat si cand sa inchid usa soferului aceasta nu statea inchisa. Am actionat de cateva ori deschiderea din interior si exterior si si-a revenit, la modul ca sta inchisa.

Doar ca din exterior nu o mai pot deschide. Din interior este in regula.

Intrebarea mea este, mecanismul este acelasi ca la B6? Si prin urmare, daca da, pot incerca solutiile descrise pe acest topic sau risc sa stric altceva?

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!