Jump to content

Motor Aaa


giovani_VR6
 Share

Postare recomandată

DMX exista topic pt schimbarea partii electrice de la contact

Modificat de petre_mk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • giovani_VR6

    16

  • UPO

    12

  • D_M_X

    12

  • Minu

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

DMX exista topic pt schimbarea partii electrice de la contact

e unul nu la-m gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu mai incep alt topic, mi s-a parut mi potrivit sa postez aici info cu ventoul meu vr6 care e aproape gata :P In urma accidentului pe care l-am avut aici: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=36379 si dupa cateva luni de asteptare m-am decis sa-mi iau tot un vento dar intamplarea a fost sa fie si VR6 :D Multa munca, multi bani si nervi dar incepe sa prinda forma... Am bagat pana acum 3000 euro in ea :( (brate, bucse, pivoti, amortizoare, flanse, arcuri, bujii, fise bujii, duze ulei, pistoane, cuzineti, disc ambreiaj, rulment presiune, set garnituri, pompa ulei, tacheti, supape, ghidaj distributie, ghidaje supape, senzori etc.) Nu am sa incarc topicul prea mult dar am sa revin pe parcurs cu info cand o vad ca merge... Deocamdata pun niste poze cu motorul si am astept comentarii daca aveti :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca putin... :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt adeptul curateniei asa ca bag de vina. Inainte de a monta instalatia, de ce nu ai spalat-o putin sa arate frumos la motor nu asa ca in ultima poza? E mai greu dupa sa o speli prin toate cotloanele. Scuze de critica :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care instalatie te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte de a monta chiulasa sa fi spalat blocul motor in spate si lateral si zonele marcate din poza. Este off topic ce spun si scuze ca ma bag, nu este problema mea dar ziceam sa fie curat compartimentul motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai blocul a fost scos de pe masina si spalat. Compartimentul motorului se face si dupa aia la o spalatorie cu jet de apa. Oricum compartimentul motorului e cam ultima mea grija acuma :mad:

Modificat de Paul.Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare,

Imi cer scuze ca nu am mai trecut pe aici, mai ales k eu am deschis this topic....so...am terminat cu actele, ne-am luat oficial k sa zic asha :Driver: .....in afara de faptul ca merge super...pe A1 i-am dat 220 si mai mergea lejer dar nu am vrut sa fortez nota, desi nu am avut rival, m-a pus pe ganduri afirmatia unui cunoscut cum ca motorul VR6 DOHC e facut de Opel....si cica VR6 G3 in 4 usi si cutie automata (exact masina mea) nu s-a fabricat :Driver: ...voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna la vw si intreaba... s-a fabricat sau nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faptul ca ti-a zis ca g3 vr6 cu cva nu s-a fabricat e ce-a mai mare prostie care putea s-o zica. Este o aberatie.Si ca opel a facut vr6 dohc......alta prostie. Nu mai asculta la toti care vorbesc vrb goale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde anume la VW sa sun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a fabricat cu siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Ce stiti despre tipul de motor AAA Golf III?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca e mai ieftin cu taxiul... ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca e mai ieftin cu taxiul... ? :lol:

te referi la consum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

consum, taxe, asigurari, costuri intretinere, cost benzina, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da face toti banii :D ( parerea mea )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

categoric, he makes all money....e o masina senzationala....pe A1 nu mi-a stat nimeni in fata....si nici in spate :rolleyes: ....la 220 km/h parea ca mai duce lejer acceleratie...nu se forteaza deloc...cat despre mers in oras....e fantastica...te ajuta la depasiri scurte ajunge la 140 aproape instant.....referitor la consum, nu-i chiar asa de exagerat...akum sa nu aveti pretentii...e totusi un VR6 de 2800 si 174 CP....oricum senzatie majora la un pret atat de mic nu-i usor sa mai gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu consuma chiar asa mult ? ;) cam ce consum aveai la 220 km/h :D ... VR6 e o masina super dar pt circulatia din Bucuresti sincer cred ca nici un 1,4 nu mai e bun :rolleyes: ..

Poate ne incanti si tu cu prezenta in fiecare duminica la ora 12 in rond la Carol ... putem impartii pareri mai multe acolo ;)

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente .. VR e VR :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu circul zilnic cu el....nu e masina de facut naveta....mai ales in Bucuresti...unde consumul e la ora nu la 100 de km :rolleyes:.....nici Astra de 1.6 nu ma multumeste la consum pentru deplasarile la serviciu....stii e o vorba....consum urban, extraurban si....in Bucuresti :lol:

la 220 km/h imi arata 11-12 consum....bine ca nu am venit toata autostrada la viteza asta ...i-am data asa sa vad cum duce....viteza medie a fost undeva la 180...

daca imi dai cateva detalii despre locatia unde va intalniti o sa incerc sa ajung....

Drumuri fara incidente si tie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intalnirile se fac in fiecare Duminica ora 12 la intrarea in Parcul Carol (rond la Farfurie) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cate ture aveai la 220? te intreb pt ca am reusit cu un Audi A4 din 2002, cu motor de 3.0 quattro, sa termin rezervorul de la Constanta pana la iesirea pe centura unde am alimentat. De unde si un consum exagerat de mare, cu tot cu 6 trepte ale ei... Dar daca tu zici ca 11-12 iti ia la 220 asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!