Jump to content

Cabluri Frana Mana


cpv
 Share

Postare recomandată

Salut, ma poate lamuri cineva asupra urmatorului lucru:

mi-am pus discuri spate (de provenienta de pe un passat- cred ca masca pe faruri), evident cablurile de frana de mana nu s-au potrivit...prea scurte...acum am gasit 2 modele....pana in 12.88 si dupa 1.89...masina mea este 87...care sunt cablurile care se potrivesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut si inainte discuri? Daca nu, atunci trebuie sa iti iei cabluri pt modelul cu etrier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut si inainte discuri? Daca nu, atunci trebuie sa iti iei cabluri pt modelul cu etrier.

nu am avut ...am avut tambure...ideea e ca etrieri sunt similari...daca nu la fel cu cei originali de golf 2 gti(i-am comparat)...diferente minore si nu la sistemul de actionare al franei de mana...diferenta apare la parghia de la maneta franei de mana...si aici nu stiu io cum sta treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut tambure inainte cu lingimea cablurilor de aprox 180 cm care erau mai lungi cu vreo 15-20 cm.

Am luat de disc si tot de 180 mi-au dat, dar am cautat si am gasit de 162 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca pana in 89 e lungimea de 1.82...la dupa 89 e 1.62, cele care le-am avut( nu stiu de ce erau...banuiesc ca de passat... erau cu 10 cm mai scurte decat trebuia...o incerc cu cele lungi..ce o fi o fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
se pare ca pana in 89 e lungimea de 1.82...la dupa 89 e 1.62, cele care le-am avut( nu stiu de ce erau...banuiesc ca de passat... erau cu 10 cm mai scurte decat trebuia...o incerc cu cele lungi..ce o fi o fi.

deci pana in 89 , pe puntile cu disc , cabluril;e erau mai lungi respectiv 1.82 iar dupa 90 mai scurte, 1,62. pentru ca eu am pus punte si am cablurile prea lungi. daca are cineva cabluri pt punte cu disc si ii sunt scurte putem face schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat si eu o punte saptamana asta dar de golf 3 nu am masurat cablurile. banuiesc ca sunt cele scurte atata timp cat ai spus ca dupa 90 erau mai scurte. ramane sa vorbim la telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut si eu o problema asemanatoare dar la un g1, am luat frumos cablul si m-am dus la un magazin de piese auto unde am masurat la cabluri pana am gasit ce imi trebuia la lungimea dorita;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!