Jump to content

My Golf


im.guzu

Postare recomandată

Auzi, nu ai avut nicio problema cu parasolarul ala din folie? Mi-as pune si eu, dar din ala pe interior din folie de geamuri, doar ca nu stiu cat de legal e;))

Link către comentariu

de ce n-ar fi legal?

parasolarele obstructioneaza mai mult campul vizual

eu trebuie sa vad in fata, nu in sus :P

Link către comentariu
  • 1 month later...

dupa mai mult de o luna fara activitate masinuta a mai primit un mic upgrade

poze:

dscf2222d.th.jpg dscf2223r.th.jpg dscf2225w.th.jpg

stiu ca intensitatea luminii nu e identica, dar inca nu am gasit rezistenta potrivita

inca se mai munceste :))

Modificat de angel eye
Link către comentariu

si inca unu

dscf2229.jpg dscf2231.jpg

scuzati de mustele de pe carcasa :biggrin: :blink:

Modificat de angel eye
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

dupa inca o luna de pauza, cateva noutati

saptamana trecuta golfuletzul a ajuns la rotunda suma de 160.000 Km si inca isi face treaba foarte bine

dsc00289uq.th.jpg

week-end-ul trecut am fost si la intalnirea de toamna, unde a stat langa mai marii forumului :frigbaitata:

scf2726.th.jpg scf2588.th.jpg dscf2586h.th.jpg dscf2533r.th.jpg

Link către comentariu

ms de aprecieri

intre timp, cu plimbarea la intalnirea de toamna am mai adunat inca 1000 Km.

printre altele,

- am mai facut un pic de spatiu in portbagaj (s-a mai taiat din subwoofer)

- am revenit la player-ul original (sony-ul s-a dat, muzica merge deocamdata de pe cd-uri, radio si telefon)

la capitolul planuri de viitor (ca n-am mai avut de mult asa ceva pe aici):

-niste lupe bixenon in faruri + vopsit interior far negru

-un chip la 140 CP

-o fusta spate r32 look

-o bara fata cu alt design

-un volan de GTI/R32

-un eeepc in masina (il am pregatit de mult dar am distrus un cablu la el si nu prea am gasit altu sa cumpar la un pret rezonabil)

-niste modificari pe la muzica (din nou)

-poate niste stopuri cu led

-m-ar tenta sa scot bandourile de pe usi, dar deocamdata e o operatie care implica prea multa treaba

ca sa trec in revista si ce (mai) am modificat la masina in aproape 2 ani de "administrare"

-LED-uri peste tot :icon_thumright: (la picioare in fata si in spate, dedesupt la fiecare usa, in oglinzi, plafoniera, parasolar, deschizatori usi (interior-rosii), completare cu led-uri la semnalizarile de la oglizi (acuma-s 9 in loc de 3 si imi plac foarte mult), led-uri in stopurile de pe hayon (care inca tot nu se vad asha de tare cum imi doream), led-uri la stop-ul de ceata )

-innegrit stopuri si semnalizari oglinzi

-am mutat pozitia din far langa semnalizare

-2 becuri pt marsarier (stanga si dreapta)

-bad boy look (capota prelungita)

-fara emblema in fata

-bara matting

-folii pe geamuri

-folie neagra pe plafon

-subwoofer in locul rotii de rezerva

-o statie sony

-tetiere micute in spate

nu sunt (foarte) multe, dar tinand cont ca la LED-uri am lucrat cateva zile, stopurile le-am desfacut de vreo 6 sau 7 ori :D, subwoofer-ul l-am facut intr-o zi (intreaga) si apoi l-am mai taiat de vreo 3 ori... se aduna multe ore :P

mai sunt si modificari care n-au ramas

aici se incadreaza bordul (care l-am desfacut de atatea ori incat il pot demonta acum cu ochii inchisi) si arcurile de la hayon

cam atat deocamdata

VA URMA :P

Modificat de angel eye
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

daca tot nu mai zice nimeni nimic, hai sa va mai starnesc un pic interesul cu o poza

dscf3264.th.jpg

Link către comentariu

Multumit de lupa? :( Se pare ca e la moda :D

PS: ar trebui sa-i faci ceva si la spate ca in fata e modificata si spatele.... Poate si niste jante prin primavara ? :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

frumos :( vad ca ti-ai montat lupele bixenon in far. cum lumineaza? niste poze ceva sa ne dam seama cum se aseaza in far? :D si eventual cum lumineaza :P am o gramada de intrebari. si eu sunt croit pe treaba asta cu lupele, dar am tot amanat-o. mi-e teama ca dupa ce desfac farul nu mai pot sa-l recapsulez. oricum, felicitari pt achizitie :P

Link către comentariu

planul asta ar fi... o bara spate si apoi jante ( doamne ajuta :P )

legat de faruri... pe la amiaza sper ca o sa aveti primele impresii :)

si poze multe

Modificat de angel eye
Link către comentariu

oricum..se pare ca modificarea nu se lasa asa usor dusa la capat

deci mai aveti de asteptat un pic :wub:

asta ca sa fie rex multumit :rolleyes:)

Link către comentariu

Arata bine farurile, dar bara fata vad ca are un luft cam mare fata de aripa :rolleyes: . In rest arata ok. Bafta la modificari si asteptam poz(n)ele cu masinuta :wub:

Link către comentariu

luftul era din cauza ca bara era numa agatata sa fac o poza de idee :)

Modificat de angel eye
Link către comentariu

De cand ai deschis topicul tot in tuning si chestii noi ai pus golfului :icon_thumright: Felicitari! arata foarte bine masina ;) Vin si eu cu o parere in legatura cu consola centrala daca tot ai schimbat-o; Nu te-ai gandit ca in partea de jos sub climatronic sa puni 2 sau 3 ceasuri care sa iti arte de ex. temperatura uleiului sau pentru turbina etc.Am mai vazut la multe masini modificate ceasuri din alea numai situate in partea stanga a soferului langa geam puse si daca ti-ai pune acolo chiar ar schimba aspectul :D nu ca nu arata bine si acuma.:D am pus o poza cu unul ca exemplu.

My Skoda :D

post-22229-1258397503_thumb.jpg

Modificat de emi_arad
Link către comentariu

consola centrala a revenit momentan la forma originala...

urmeaza si acolo schimbari, dar nu stiu cand

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!