Jump to content

My Golf


im.guzu

Postare recomandată

poze

dscf8503i.th.jpg dscf8502c.th.jpg dscf8501.th.jpg dscf8500.th.jpg dscf8499.th.jpg dscf8498.th.jpg

se pare ca de sarbatorile astea n-o sa ma bucur de masinuta mea :D

Link către comentariu

e afectata suspensia sau motorul? sau e doar de cosmetica?

ai inteles ceva din ce ti-am zis pe PM? idea e ca si eu m-as baga la asa ceva... numa sa experimentezi pe masina ta, sa vad daca arata bine :P

Link către comentariu

Sorry pentru ce ai patit sper s-o repari repede si sa te bucuri din nou de ea.Apropo de masca pentru casetofon sincer ca si altii mi se pare o mare tiganeala care se poate face la o Dacie nu la Golf V.Se gasesc in comert adaptoare pentru 1din care au sertaras jos si arata mult mai bine decat ce ai facut ,arata tare aiurea cu suruburile alea, cum vine climatronicul si cum se imbina cu bordul.Nu o lua in nume de rau e doar o parere.

Modificat de TheOne06
Link către comentariu

din fericire nu e vorba numai de fiare si plastice

mecanica nu a fosta afectata, doar o mufa a sarit de la locul ei si nu mai tragea motorul care logic s-a rezolvat rapid

sper ca dupa toata aventura asta, sa iasa ceva mai bun

:tomato:

Link către comentariu

Imi pare rau pentru accident.

SIncer, nu am inteles exact ce ai incercat sa faic cu consola aia dar.. nu e tocmai potrivit pe golf V :tomato: NU mi-o lua in nume de rau, dar mai bine lasai RCD 300 si iti puneai sony in torpedou, decat sa faci aia:(

Link către comentariu

Ideea cu capota este reusita din ce se vede in schita.Nici bara nu este rea dar parca nu e de acolo,ii mai trebuie ceva,nu stiu ce...

Link către comentariu
  • 1 month later...

revin dupa ceva vreme cum un mic "teaser"

dscf0015x.th.jpg dscf0013m.th.jpg dscf0011h.th.jpg dscf0008w.th.jpg dscf0014.th.jpg dscf0012.th.jpg

astept pareri :P

Link către comentariu

Din ce inteleg in pozele astea, daca le poti numi poze vad acolo un Bad Boy Look si o bara fata de tuning as zice si nu cred ca arata rau deloc, dar rugamintea este sa pui vreo 2 poze facute pe lumina si eventual sa dai mai multe detalii.

Bafta in continuare cu modificarile.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

intr-un final, pot pune aici si ceva poze de zi, cu noutatile

astept pareri

dscf0200.th.jpg dscf0213.th.jpg dscf0208g.th.jpg dscf0203.th.jpg dscf0210.th.jpg dscf0195.th.jpg dscf0198v.th.jpg

Link către comentariu

Din ce e facuta prelungirea si cum se prezinta dupa ce ai inchis si deschis capota de cateva ori :blink:. E frumoasa bara, dar trebuie si niste jante :( :wub:

Link către comentariu

ziceau niste colegi la intalnire ca: "ciocan, incalzit, ciocan, incalzit"

acum, serios vorbind, prelungirea e de tabla, sudata, chit-uita, si vopsita

nu am avut nici o problema pana acum, cu toate ca am trantit capota de destule ori

stiu ca cere jante... si praguri... si spoiler spate... da... criza... :D

inca niste poze marca biszak cu multumiri

img1432filtered.th.jpg img1431filtered.th.jpg img1429filtered.th.jpg img1424filtered.th.jpg img1420filtered.th.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Foarte frumos cum se completeaza bara fata cu bad boy look-ul, dar cum a zis si colegul de mai sus si chiar si tu acum cere grav praguri, jante si prelungire spate, dar incet incet vin toate.

Spor in continuare cu modificarile. De curiozitate cat a costat prelungirea de capota?

Link către comentariu

160 roni prelungirea + vreo 40 chit-uitul si pregatitul de vopsit

vopsitul a fost pe asigurare

Link către comentariu

@angel eye, felicitari ! Masina arata ok dar se putea mai bine. Spun asta pt ca modificarile de la interior nu isi au rostul...suruburile, panoul, finisaje...tare urat. Exteriorul il poti modifica foarte usor dar pentru interior iti trebuie imaginatie si bun gust. R-GTI-ul de exemplu a suferit schimbari majore atat la exterior, cat si la interior dar consola a ramas aceeasi, tocmai pt ca arata prea bine. Daca tot folosesti acel Sony 1DIN, ai putea sa montezi sub el cesuri de boost, temperatura ulei, etc (Fuscobal a facut modificarea asta si arata excelent). bara fata este construita din fibra sau este de producator ? Mi se pare cam mare si nu are elemente de design care sa o completeze. Vezi JE design, ABT....toate au ornamente, bandouri, linii care o fac placuta indiferent de pozitia din care o privesti.

Ahh si bad boy look-ul la Golf 5 se face unpic mai greu decat la Golf 4 pentru ca farurile sunt mai mari, liniile capotei sunt dispuse altfel, iar aspectul frontal nu este unul colturos (prelungeste si colturile aripilor ca sa aiba continuitate; o prelungire doar a capotei nu rezolva problema).

Sper sa nu te superi pe mine ca ti-am criticat unpic lucrarile. Incerc sa-ti dau cateva idei.

Toate bune !

post-15525-1245924535_thumb.jpg

post-15525-1245924541_thumb.jpg

post-15525-1245924546_thumb.jpg

post-15525-1245924552_thumb.jpg

post-15525-1245924559_thumb.jpg

Link către comentariu

nici o problema

asta e si rolul..sa va expuneti parerile

pentru interior, se pregateste ceva, sper sa vina cat mai repede :icon_thumright:

la exterior:

eu voiam sa imi fac o bara custom, dar asta era gata facuta, si toata modificarea fiind o parte pe asigurare, am fost presat si de timp si nu am putut face mare lucru

asta oricum am scos-o la vanzare, si inca incerc sa imi pun in aplicare ideile

capota trebuia vopsita si de asta mi-am permis sa o modific un pic

stiu ca ar trebui lucrat un pic si la aripi, dar deocamdata nu ma incumet la inca o tura de vopsit, am de dat banii si pe alte chestii

astept in continuare opinii

Link către comentariu

daca e cineva pe aci care se are cu photoshop-ul si se plictiseste, imi face si mie un plafon negru?

asa de idee

poze sunt destule pe topic

ms anticipat

Link către comentariu

inca nsite poze cu bunavointa lui biszak

img13383.th.jpg img13213.th.jpg img13433copy1.th.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Mai exact, unde ti-ai montat lumina aia rosie ?! :cool:

Btw, sincer vorbind, TE DOR OCHI cand te uiti atent la poza :)

Link către comentariu

scuze de calitate, telefonul

promit sa revin cu poze mai clare

luminile sunt la manere la usi, deocamdata doar in fata ;)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!