Jump to content

My Golf


im.guzu

Postare recomandată

Cu tot respectul pentru modificarile aduse pana acum masinutei si in special pe partea de electrica, dar modificarea asta a bordului mi se pare inutila :blink: si vorba colegului de mai sus ai renuntat si la acel spatiu de depozitare, iar culoarea nu mi se pare deloc potrivita, poti macar sa o imbraci in folie tip carbon sau aluminium look.

Link către comentariu

pai..modificarea nu am facut-o ca ma plictiseam

am schimbat cd-player-ul ala mare si de nimic cu unu mai mic si care face mai multe si am pus clima mai la vedere

o rama adaptoate de la 2din la 1din, dupa forma cd-player-ului vechi e peste 80 roni (aici la cj)

de banii aia ramaneam si cu forma de trapez in bord si cu cd-player-ul potrivit ca jumate de nuca in perete, sa zic asa

am ales solutia asta cu gandul ca in partea de jos o sa vina un suport de pahare retractabil

dar pana la gasirea unuia la un pret rezonabil, sau pana mai adun bani de unu nou, o sa ramana asa

folia a fost o alegere de moment, adevarat, putin cam rosie, dar la lumina din magazin de la ora respectiva nu parea asa stridenta

plus ca voiam putina culoare in masina

deocamdata ramane, daca o sa ma enerveze, o s-o dau jos si pun altceva :(

toate bune

Link către comentariu

Masina e frumoasa,dar bordul din punctul meu de vedere e chiar urat,sper sa nu te superi ca ti-am zis dar zici ca e facuta dupa modelul Daciilor alea cu PAL sub bord unde erau 3 ceasuri..Climatronicul arata foarte ciudat asa de sus,si cred ca e si incomod tot odata,nici culoarea nu mi se pare inspirata,iar despre gaura aia care cred ca a ramas de la car-kit nu stiu ce sa zic..Cred ca ar fi bine sa regandesti proiectul,dar daca iti place tie asta e cel mai important,parerea mea e prea putin importanta.

Link către comentariu

dupa toate comentariile, pun niste poze facute la lumina naturala

dsc00015z.th.jpg dsc00014xuy.th.jpg dsc00013.th.jpg dsc00011sek.th.jpg dsc00010n.th.jpg dsc00006b.th.jpg dsc00016dbk.th.jpg

astept in continuare pareri..ori de care ar fi

Link către comentariu

Mie mi se pare ciudata modificarea asta .. sper sa nu te superi, e doar o parere :P

Link către comentariu

astept pareri legate de culoare

aranjarea obiectelor pe consola nu se mai modifica pt ca am muncit prea mult pt a le aseza asa si mi se pare cea mai buna solutie(pt mine)

Modificat de angel eye
Link către comentariu
doru.tanasoiu

Salut,

In primu rand felicitari pentru felul cum ti-ai facut masinuta si sa o stapanesti sanatos si in al doilea rand cel mai important e sa te simti tu bine la volan :huh: mie imi pace enorm:D

PS:cum ai facut treaba cu portbagaju?sa se deschida din telecomanda:D

Link către comentariu

Un lucru e sigur : nu o sa fi "deochiat" niciodata cand esti la volan :P Te-ai gandit sa pui niste huse Rosii la scaune ? Sa le faci un pic Sport :D si sa fie un ton cu culoarea exterioara si cu bordul ... exista unele chiar misto in comert, rosu cu negru ...

Modificat de razvand
Link către comentariu

mi-ar sta capul sa mai schimb si culoarea scaunelor, dar nu cu husa...

cand si daca o sa fie, trebuie facuta o lucrare meseriasa, de cineva priceput

cu bordu a fost o chestie de moment ca sa schimb un pic culoarea

inca sunt in dubii daca ramane sau nu

ata ete :blah_:

mai astept opinii

Modificat de angel eye
Link către comentariu

o versiune aproximativ finala

dsc00024yiy.th.jpg dsc00023box.th.jpg dsc00025trt.th.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu

am cam terminat cu lucrarea la bord

am reusit sa rezolv relativ si gaura de la pregatirea pentru telefon

mie imi place ce a iesit

astept si parerile voastre :icon_thumright:

poze

dscf8489.th.jpg dscf8490.th.jpg dscf8492.th.jpg dscf8493.th.jpg dscf8495.th.jpg dscf8496.th.jpg

Link către comentariu

Pe mine nu ma incanta dar nu e masina mea :icon_rambo:

In schimb,imi place titlul melodiei de pe cass daca este ce ma gandesc eu.Spor la modificat

Link către comentariu

Sincer sa fiu, nici mie nu-mi place cum ti-ai facut consola, iar pentru sunet, eu nu as fii mers hu sony, dar fiecare cu ale lui!

Important e sa-ti placa tie!

Link către comentariu

Cu un bord OEM parerea mea ca nu o sa se compare niciodata dar daca pentru tine este ok si te simti bine cand o conduci e ceea ce conteaza. Ultimul sfat care-l dau... fa ceva cu suruburile ca prea arata a tamplarie de proasta calitate. Nu vreau sa te superi dar ai cerut pareri si mi-am exprimat-o si eu, poate e de folos. In rest succes :soothe[1]:

Link către comentariu

Cu mult mai bine decat rosu :Driver:.

Mai multe imresii dupa ce o investighez in de aproape la intalnire :(.

Link către comentariu

@ NONAME : zi tu un HU care la banii astia face aceleai chestii (radio, cd, usb, bluetooth - streaming si hands free, aux in)

nu stiu ce au unii cu sony, da sunt chiar aparate bune, parerea mea, isi face treaba remarcabil pana acum

si atata timp cat am garantie, un vad care e buba

@nutzuXXL: nu inteleg ce vrei sa zici k mai bine era inainte?

inainte aveam rcd300, am vrut ceva mai performant

era mai fain cu grila adaptoare si gaura in bord?

eu zic sa mai studiezi alternativele, sa compari, si apoi sa te exprimi :lol:

si daca tot nu va place... explicati si ce, macar sa stiu

multam

Modificat de angel eye
Link către comentariu

pff ... ce noroc pe capul tau

parerea mea e ca arata mult mai bn originala ... e pre mult loc gol , si suruburile alea , si culoarea difera putin ... mai bn cu grila adaptoare+gaura sub cd-player(ceva de genu e si la golf4 si nu da rau) .

Link către comentariu

din fericire nu am fost eu vinovatul :))

nenea vinovat o trecut pe rosu; eu knd am plecat de la semafor PE VERDE nu m-am mai uitat pe langa ..si ne-am ciocanit

acuma..sper sa nu am probleme cu despagubirea de la omniasig

revin maine cu detalii

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Very nasol accident... bine ca n-ai patit nimic... poate te intelegi cu aia de la asigurari sa-ti iei alte faruri, xenon, lupa...

As vrea sa-ti dau vreo doua idei pt. bord, dar e greu de la distanta si la cat am de lucru acuma n-am cum sa vin la intalnire.

Bafta, s-auzim de bine!

Link către comentariu

as vrea eu avioane, da... nu stiu daca se poate

cu sfaturile, poti sa zici pe pm..sau macar sa incerci :angry:

promit ca ma kinui sa inteleg :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!