Jump to content

My Golf


im.guzu

Postare recomandată

am si vechiul volan, dar e promis de mult la altcineva.

momentan, pana nu imi rezolv cu claxonul nu il dau, oricum

:)

Link către comentariu

Daca nu il vinzi/dai da-mi te rog si mie un semn. Sa invarti sanatos noul volan! Arata foarte bine.

Link către comentariu

dupa ceva studii mai amanuntite, se pare ca o sa am nevoie de calculatorul de coloana cu codul 1K0-953-549-CH

oare merita inca o tura de bani pt modificarea asta?

Link către comentariu

spune'mi si mie cum ai facut cu luminile alea de sub oglinda? si de la ce sunt alimentate ,de pe plafoniera cumva ?

am urmarit tot topicul de la inceput tot respectul pentru ce ai facut la masina asta sa nu zic de faruri care imi plac la nebunie....si pe mine ma bate gandul sa pun lupe in faruri da nush sigur daca le scot la capat :)

Modificat de flow87
Link către comentariu

salut

ms de aprecieri

ledurile de sub oglinda sunt legate la plafoniera fata, stanga pt stanga si dreapta pt dreapta. tot acolo sunt legate si cele de la picioare si de sub usa :)

si daca vrei sa iti pui lupe, sa stii ca fac toti banii

Link către comentariu

si firele pe unde le'ai tras ? lupe am gasit ceva de pe un audi A4 b6 ( inca nu le'am cumparat din cauza ca nush daca se potrivesc) dimensiunile sunt cam asa diametrul lupei aproape 9cm, lungime aproximativ 13cm ce zici se potrivesc ?tin sa precizez ca eu am acu xenon 6000k h7 intra becurile astea in suportul de bec pentru lupa? alte sfaturi cum sa fac modificarile cu lupele sunt bine venite...

PS: lasa'mi te rog id tau de mess pe privat sa imi explici acolo calumea ...

Modificat de flow87
Link către comentariu

firele le-am tras pe langa parbriz, pe langa bord, in usa si de acolo prin tubul unde merg si cablurile pt oglinzi si semnalizari (e de lucru un pic acolo la desfacut tot sistemul, dar daca vrei ca la carte, merita)

legat de lupe, nu stiu cum si ce e compatibil. ale mele sunt universale si se prind cu surub de oglinda

pt ale tale studiaza un pic topicul asta http://vwforum.ro/topic/75527-diy-upgrade-de-la-faruri-cu-oglind-la-fauri-cu-lupe-bi-xenon/

legat de becuri, depinde de lupe ce becuri suporta. de obicei, cele originale stiu ca vin cu D2S

Link către comentariu

am mai mesterit un pic azi, si am pus modulul din volanul vechi in cel nou. pare sa isi faca treaba pt claxon. mai ramane sa dibuiesc ce fac cu comenzile

ceva recomandari?

Link către comentariu

Singur solutie ca sa fie totul frumos si sa mearga e sa schimbi calculatorul de sub volan. E pacat sa ai asa un volan si sa nu fie functional.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

am mai trecut de o suma rotunda la kilometraj (192000 km)

20120310_170748.jpg

cu ocazia asta am facut schimbul de ulei

20120310_170717.jpg

si o curatenie interioara genelara.

m-am ales si cu 1l de Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel, pe care nu am la ce il folosi

daca e careva interesat, e nedesfacut, ne intelegem la pret :P

20120310_170730.jpg

Link către comentariu

Acum am vazut ca e canistra de 5L. Inseamna ca ti-a mai ramas 700ml si pentru completare :D

Link către comentariu

Salut . De ce nu ii pui un bot de gt/gti/ sau jetta? ii schimba tot aspectul. Referitor la interior mai bn ii pui plansa originala in bord , tabla care o ai strica tot aspectul :P

Link către comentariu

era de 5l canistra, dar nu am avut numa 3 l in ea, ca am completat cu restul dupa inlocuirea garniturii de chiulasa

mai am totusi vreo 300ml ramasi intr-o sticla mica, pt orice eventualitate :P

cosmine, la asta ma gandesc si eu acuma

am avut un mic incident, in urma caruia trebuie sa schimb bara, far, trigger

inca nu is decis pe ce sa ma orientez, dar ma gandesc k daca trebuie sa schimb trigger-ul, ash putea pune unul de gt/gti/jetta

exista ceva diferente de prindere oare?

accept sfaturi :P

Link către comentariu

Bot de Jetta badgeless claaar Chrome rulz :wub: asa sunt satul de grile facute negru mat si din carbon ca parca mi-e si sila..

Link către comentariu

la negru mat nu ma gandeam, si nici la carbon :P

eventual negru lucios, cum am avut si plafonul

Link către comentariu
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
nicusor_pintilie

Felicitari pentru toate modificarile care le ai realizat la masina is facute cu bun gust iar masina arata ok multi km in continuare si sa ai parte de Drumuri Bune...

Link către comentariu
  • 8 months later...

Am o intrebare pentru cunoscatori, sau pt cei care au efectuat operatiuni de genu.

Ma tenteaza o bara de jetta. Am de schimbat st trager-ul. Difera cel de Jetta fata de golf?

Sau cum ar fi cea mai buna varianta?

Link către comentariu

Nu trebuie sa schimbi nimic. Tai din suporti de far si polizezi putin bara in zona grilei centrale . Cand ai bara si o vei pune pe pozitie iti vei da seama singur. Succes

Link către comentariu
  • 1 month later...

un an jumate fara poze, e nevoie de un update :P

 

post-18962-0-11405100-1376001752_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!