Jump to content

My Golf


im.guzu

Postare recomandată

Foarte tari farurile! ma bate gandul si pe mine la o modif cu lupe, dar am sticlele de la faruri putin fisurate la colturi si imi este frica sa nu le sparg cand am sa le desfac, cat despre unit audio nu te-ai gandit la un 2DIN?

Link către comentariu

am pus in urma cu 1-2 pagini un clip cu niste ceasuri care imi plac foarte mult si vreau sa le pun pe alea sub player

plus ca nu am gasit nimic 2 din care sa imi placa :blah_:

Link către comentariu

opinii?

dscf6763j.th.jpg

dscf6761v.th.jpg

dscf6760.th.jpg

dscf6836g.th.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Fara suparare dar bordul arata tare naspa.Restul arata foarte bine.

Link către comentariu

stiu ca bordul arata naspa..dar am scapat de gaura (momentan) ;)

astept sa ma intorc in cluj sa imi comand restul componetelor sa pot termina odata acolo :rolleyes:

Link către comentariu

mah faina treaba cu vopsitul atrierelor si cu farurile...imi plac

Spor in continuare la modificari

P.S. era vb ca vopsim impreuna....te-ai plictisit acasa se pare

Link către comentariu

Consola centrala arata oribil , de ce nu ai lasat-o asa cum era ? gauri prin bord , sincer sa zic mai mult strici decat sa aduci un plus.

Modificat de skypee
Link către comentariu

pai cum s-o las cum era?

Daca citeai mai mult din topic, vedeai de ce am renuntat la rcd

Vreau mai mult decat cd-uri si radio

Si am ales compromisul de look pt functionalitate si calitatea sunetului (kenwood-ul are usb,cd,radio,aux-in,2 seturi de pre-out-uri,etc,etc)

Si cu gaura, la fel, daca citeai, aflai ca e de la suportul original de telefon pe care l-am dat jos.

Inca nu mi-am permis un torpedou nou si nu am gasit o solutie suficient de eleganta ca sa acopar gaura.

Modificat de angel eye
Link către comentariu

un consum mediu :blah_:

dscf6975h.th.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu
lucian_90tud

in ce conditii ? :P

greu cu km aia, eu am depasit 170k :blah_:

Link către comentariu

Adevaru-I ca a fost o smecherie acolo. Eram in coborare de la alpina-blazna (aprox 6 km) :P

Dar arata tare bine :)

Legat de km? N-am fost asa plimbaret ca tine :P

in alta ordine de idei, sa va prezint ce am mai mesterit zilele astea

1. mi-am lacuit stopurile cu rosu, pentru ca imi placea foarte mult cum aratau cele originale lacuite cu negru ( adica erau visinii )

singura chestie care nu imi place, e ca unde facurile au crom pe interior, lacul se vede roz.

am si un lac negru cu care as da doar pe cercuri, dar mi-e frica sa nu se mai vada corespunzator luminile, pe urma

inca mai calculez

dscf7015f.th.jpg dscf7013.th.jpg dscf7014.th.jpg

2. mi-am modificat inca o data semnalizarile, si de data asta, si pozitiile

de foarte mult timp voiam sa fac asha ceva si intr-un sfarsit am reusit

am avut foarte mult de munca cu curatatul farurilor de vopseaua neagra care am dat-o cand am pus lupele

incepuse sa se cojeasca si am dat-o toata jos

si ca sa fac treaba cum trebuie, de data asta am dat cu smirghel tot interiorul ca sa adere vopseaua cat mai bine si am folosit si vopsea rezistenta la temperaturi inalte (650 grade celsius - nu ca ar fi fost neaparat necesar )

si acum arata si mai bine pentru ca vopseaua e mata

dupa 2 zile de mesterit, aveti aici rezultatul:

dscf7022d.th.jpg dscf7018n.th.jpg dscf7019.th.jpg dscf7021i.th.jpg dscf7020.th.jpg

eu unul sunt foarte multumit de cum se vede

si mai multumit ca se vede si ziua (imi era frica sa nu fie prea slabe led-urile)

dar pana la urma a iesit ce am vrut

ah..si daca va deranjeaza becul de la potitie, sa stiti ca i-am micsorat intrensitatea la 10% (aproape ca nu se vede deloc)

si ca un bonus inca 2 poze :P

dscf7023i.th.jpg dscf7025j.th.jpg

opinii? pareri?

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Imi plac farurile au iesit bine. Bara cum ai reusit sa o crapi? Cand o repari poate faci ceva si cu plasa din zona grilei. Este destul de urat asezata si aici ma refer in parti un este data peste cap si se vede urat, nu inchide cum ar trebui spatiul

Link către comentariu

Bara a ajuns asha multumita drumurilor din iubita noastra romanica. Nu cred ca o s-o mai repar. Ma gandesc sa pun alta, da numai dupa ce pica asta de tot. Si atunci o sa vina si o grila noua.

Deocamdata as vrea pareri despre ce am muncit la faruri si stopuri. Restul alta data.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut, mie imi plac foarte mult farurile si stopurile, insa ma gandesc cand o sa pui si aripi pe masina ca in fiecare saptamana apar noutati la tine. :(

Link către comentariu
Bara a ajuns asha multumita drumurilor din iubita noastra romanica. Nu cred ca o s-o mai repar. Ma gandesc sa pun alta, da numai dupa ce pica asta de tot. Si atunci o sa vina si o grila noua.

Deocamdata as vrea pareri despre ce am muncit la faruri si stopuri. Restul alta data.

Iti vand eu grila fara semn la pret bun ......eu am vrut sa o pun pe r32 dar nu potriveste

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

multumesc baieti

sper ca modificarile sa continue

numa sa se gate criza asta :D

Link către comentariu

Stopurile arata bine, dar la faruri am o intrebare: lupa nu trebuia pusa centrica pe oglinda farului?

Link către comentariu

Cum adica centrica?

Si pe mine ma intereseaza niste lupe care se monteaza usor, dar nu ma incanta China Angel Eyes, desi arata ok.

Spor la modificari.

Link către comentariu

Probabil e o iluzie, dar mi se parea ca nu e pusa pe mijlocul oglinzii farului.

Modificat de sebip
Link către comentariu

lupa e pusa bine, doar ca oglinda nu e perfect rotunda, e putin ovala

si la proiectoarele astea, nu prea ai cum le pune gresit, daca respecti instructiunile

cred ca e si un pic de iluzie optica, cum am fotografiat farurile un pic mai sus de orizontala

Modificat de angel eye
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!