Jump to content

Capac Scrumiera Topit De Odorizant. Help Mee!


alex rusu
 Share

Postare recomandată

salutare! am o mica-mare problema la care va cer ajutor.

povestea: am cumparat 3 bile din lemn parfumate (mereu m-am ferit de odorizantele lichide) ca sa le pun in masina. si ca sa nu le arunc prin masina am cumparat un saculet mic in care erau frunze parfumate. am aruncat frunzele din saculet si am pus bilele din lemn parfumate,apoi il agat de oglinda!

masina sta o zii in soare si seara,surpriza... :D cateva picaturi de lichid care picate fiind pe capacul de la scrumiera au atacat plasticul. cand vad intamplarea,pe saculet se mai vedea urme de lichid (se mai pregatea o picatura sa cada). arata super naspa,imi sta pe creieri.

unde gasesc sa schimb si daca se gaseste de schimbat acest capac? sau ce sa fac? mentioez ce bilele de lemn ereau perfect uscate in seara in care le-am cumparat!

se schimba usor acest capac care mai este si plin de stropi micuti care se imprastiau la caderea picaturilor?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi-a curs din odorizantul lichid pe "buretele" ala dintre radio cd si gurile de ventilare s-a umflat si a crapat...arata foarte urat dar deh...bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba capacul de la scrumiera fara probleme...este ca si piesa separata.Mergi la dealer si da comanda! :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu propun sa se mute la probleme mici ca au mai fost cazuri si daca nu ma insel mai este cel putin un topic pe skoda cu aceeasi problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am comandat scrumiera cu totul! 207 ron.o schimb cand merg la revizie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Alex, de ce nu ai comandat doar capcaul scrumierei? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa ca si eu am pus bile de lemn parfumate in spatiul de depozitare dintre scaune si acum vreo doua zile am descoperit ca nu se mai misca la curbe. Pentru ca se lipisera de plastic. Pe care l-au cam si topit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in locul de pahare? vezi ca , cauciucul ala se scoate si se spala daca nu gasesti in benzinarii cauciuc antiderapant pt bord il decupezi pe forma aia si pui acolosi cred ca e mult mai frumos ...bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex, de ce nu ai comandat doar capcaul scrumierei? :icon_thumright:

nu se putea comanda doar capacul! vine cu totul

in locul de pahare? vezi ca , cauciucul ala se scoate si se spala daca nu gasesti in benzinarii cauciuc antiderapant pt bord il decupezi pe forma aia si pui acolosi cred ca e mult mai frumos ...bafta!

probabil i-a afectat si peretii suportilor! asa ca degeaba schimba cauciucul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Daca tot vorbim de capacul de scrumiera, al meu nu se mai inchide. A mai avut careva aceasta problema? Daca da, cum se repara?

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

si capacul meu si-a dat duhul in seara asta.m-am trezit doar ca nu mai puteam sa-l deschid si pe urma nu o mai vrut sa se inchida sub nicio forma.singura solutie,altu nou...sau scrumiera cu totul,depide ce si cat e stricat la el/ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de jumate de ora am dat jos scurumiera si am descoperit problema.un 'cioc' milimetric de plastic care se plimba prin piesa aceasta post-30503-0-63442700-1351534108_thumb.j era rupt.in locul lui am pus o mica parte dintr-un burhiu subtire post-30503-0-72576000-1351534034_thumb.j si gata,e ca nou capacul meu.nici ca se putea rezolva mai simplu :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

aceeasi problema o am si eu scrumiera nu se mai inchide, si nici nu pot sa o scot. Din cate stiu eu se scoate prin apasare, doar ca nu vrea sa iasa. Poti sa fi putin  mai detaliat  te rog?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suruburile le-ai desfacut?trebuie sa ridici prima oara husa de la schimbatoru de viteze(cu tot cu rama de plastic ce o inconjoara) si apoi o sa vezi cele 2 suruburi(torx) pe care trebuie sa le desfaci.ulterior daca tragi spre tine,ar trebui sa iasa afara lejer toata scrumiera.

Modificat de barcea_mare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am incercat inca.Ideea era ca nu pot sa scot scrumiera nici pt a o curata de scrum. Merci mult pt sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci tu nu te-ai referit la tot ansamblul,ci doar la piesa marcata cu sageata rosiepost-30503-0-95505300-1364477541_thumb.j . sincer sa fiu nu stiu cum de ti s-a blocat acolo inuntru...dar decat sa te chinui in masina mai bine desfaci cu totul cum ti-am explicat mai inainte post-30503-0-64838300-1364477772_thumb.psi incerci sa-i dai de cap in casa,la caldura :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o s-o demontez de pe masina si sa vad ce are. nu am avut timp inca, dar cel mai probabil sambata o sa ma ocup de ea printre multe altele. Merci inca odata pentru suportul oferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu se poate repara de ce nu incercati pe la colegii de forum in sectiunea "dezmembrari"??!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit am avut timp sa ma ocup de ea.Am reusit sa o dau jos de pe masina, ma uit la ea acum si imi dau seama ca am exact aceeasi problema ca si tine. cred k a sarit o mica piesa ce face cursa in plasticul ala.cred k o sa tai o bucata dintr-o agrafa :)) si o sa o lipesc acolo in gaurica aia mica.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine nu a sarit nicio piesa,ci s-a rupt ciotul mic de plastic care culisa aici post-30503-0-57767800-1364648925_thumb.j. s-ar putea sa fie prea subtire agrafa pentru ce e nevoie acolo.incearca cu ceva de grosimea unei scobitori macar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata , s-a rezolvat.  Si la mine tot ciocul ala mic de plastic era rupt. intr-adevar agrafa era prea mica asa ca am luat un cui cu diametrul mai mare cat sa se potriveasca in gaurica aia, l-am mai polizat un pic, l-am incalzit si l-am bagat in plasticul ala. Dupa am l-am scurtat cu un cleste pana la nivelul plasticului.a iesit foarte bine si functioneaza ca noua. Merci de ajutor. Am mai scapat de o mica problema din multele altele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva ce model este becul ala de scrumiera? nu mi se mai aprinde becul de cateva zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam ca este, am mai dat de el odata, dar daca tot vorbeam de scrumiere.. am zis ca merge. Oricum mersi pentru raspuns, dar tot nu m-am lamurit de model sau part number e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!