Jump to content

Audi A6 2005 224 Ps


gicu

Postare recomandată

Salut. Am zis sa va arat si niste poze cu recentul upgrade. Masina este impecabila iar cuvintele nu prea isi mai au rostul. A primit dension IPOD interface, grila S6. Mai trebuie sa soseasca pedale de RS6, DLR si deocamdata ma voi opri aici. Enjoy it.

Alte poze.

post-900-1214215097_thumb.jpg

post-900-1214215120_thumb.jpg

post-900-1214215256_thumb.jpg

post-900-1214215268_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumuoasa rau :offtopic: cati km are?cat ai dat pe ea? niste poze cu interiorul?numai bine.s-o stapanesti sanatos

Link către comentariu

Felicitari pt achizitie. Dar te rog eu, scoate S6-le ala de pe grila ca strici totul.

Link către comentariu

Dar la ce folos, Ice_2k ?

Kitul de S6 poate fi comandat de-a intregul si pe o motorizare 3.0 TDI. Cu tot cu Day driving lights, jante, embleme, etc.

Inteleg ca poate fi interpretata drept blasfemie,dar e si pacat, pana la urma, neexistand un 4,2 TDI pentru pasionatii de dieselare.

Este magnific avionul, gicu ! Are o vivacitate care creeaza dependenta, motorasul ala. Dar nu ai intampinat probleme la aterizare pe Transfagarasan ? :Driver:

Drum bun !

Link către comentariu
Dar la ce folos, Ice_2k ?

Kitul de S6 poate fi comandat de-a intregul si pe o motorizare 3.0 TDI. Cu tot cu Day driving lights, jante, embleme, etc.

Mi se pare evident de ce nu are ce cauta acolo emblema aia, pentru ca nu este S6 :)

Link către comentariu

Multam fain de aprecieri. Din pacate atunci cand am cumparat grila erau singurele embleme disponibile. Emblema de Quattro nu merge pe grila asta. S-line, S6, RS6 merg.

Nu am nici pretentia de S6. Daca era asa pana azi ii puneam pe portbagaj , ca " ciumegul" v10 in linie.

Poate o devina macar un S6 styling. Este o diferenta intre S6 tuning , respectiv styling.

Investitia nici nu ar fi mare. Vreo 550 eur bara si DRL+ 300 eur capace de oglinzi. Din pacate insa eu nu sunt dispus sa dau 300 euro pe niste capace de oglinzi satinate.

Link către comentariu

In primul rand ca stiu problema, si eu am grila de S4 si stiu ca nu merge quattro. Daca esti cat de putin inventiv, merge pana la urma :) Daca nu ai chef sa te chinui, las-o fara emblema zic eu, emblema aia zice "S6", nu "S6 bodykit".

Link către comentariu

E mai simplu asa si sincer sa fiu mie imi place cum arata asa. Asta e tot ce conteaza pana la urma. :offtopic:

Merge si aranjata grila dar e mai bine asa.

Link către comentariu
  • 4 months later...

Vineri seara sosit volanu nou S-line cu padele. Cu ajutorul lui Baracuda (domne' ce om !! ca caracter !! Sa ne traiesti Adi) l-am montat. Inca nu m-am obisnuit cu el. e o senzatie ciudata, pare mai mic, dar overall sunt foarte incantat de achizitie. Din pacate nu am avut timp sa fac poze cu un aparat foto, asa ca sa scuzati calitatea unui nokia 6230. Voi reveni cu poze de calitate mai buna atunci cand voi fi montat si noul cluster de pe modelul A6 facelift, cluster care suporta MMI3g, ACC , Lane assist.

post-900-1227437302_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 years later...

Am zis sa mai prezint si eu cateva lucruri din evoluatia masinii mele pentru ca nu am mai intrat de ceva timp pe aceasta arie.

-soft tuning

-volan TT cu padele

- schimbator RS6

- cluster color digitacho

-faruri RS6

-multe elemente interioare facelift

-spate facelift complet S6 2010 si ...multe altele numai astea imi vin in minte acum

post-900-0-49396100-1296285683_thumb.jpg

post-900-0-75763000-1296285689_thumb.jpg

post-900-0-26605600-1296285699_thumb.jpg

post-900-0-87293600-1296285711_thumb.jpg

post-900-0-62943800-1296285720_thumb.jpg

post-900-0-63676100-1296285745_thumb.jpg

post-900-0-08115800-1296285755_thumb.jpg

post-900-0-13071800-1296285771_thumb.jpg

post-900-0-29607600-1296285790_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Spatele masinii este super reusit, impresionant! ca idee... poti aproxima suma pe care ai investit-o doar in modificari, fara intretinere?

Like!

Link către comentariu

Pe interior la spate inca mai am de lucru la evacuari. Am zis sa astept pana vine totusi caldura.

Link către comentariu

frumos frumos

de cand i-ai facut facelift la spate nu am mai vazut-o :)

o vad acum si imi place maxim cumarata ;)

Link către comentariu

Felicitari pentru modificarile aduse, pentru jante, pentru tot.Nota 10, e...ce trebuie ! :)

Link către comentariu

Felicitari! Ai facut exact ce trebuia la masina, arata perfect. Sa te plimbe in siguranta multi km.

Link către comentariu

sal..felicitari..f frumoasa masina..zimi te rog.cat te-a costat si daca ai schimbat doar portbagajul?si au intrat stopurile de facelift.si daca ai sarit de 3000 fara jante ....si volan.merci frumos.bafta.

Link către comentariu

Va multumesc la toti pentru aprecieri. Nu sunt un fanatic , am doar un hobby.

Costurile pentru back lift dar sunt undeva la 2500 euro. Da a trebuit un nou portbagaj si am optat pentru versiunea S6 care vine cu eleron integrat si mi se potrivea mie. Versiunea de RS6 nu merge. Stopurile sunt model america, au niste led-uri pe lateral (sidemarkers).

Link către comentariu

ar trebui niste jante mai mari ca sa se potriveasca cu restul kit-ului :icon_thumright:

Link către comentariu

Dar lucrarea de thinichigerie ?:) cum a fost nu ai poze si de acolo ? pentru ca stiu ca stopurile de pe aripa nu s-au potrivit. a trebuit sa pui panoul spoate de la aripa ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!