Jump to content

Furtun Radiator Umflat


undertacher2001
 Share

Postare recomandată

Am dat jos rolele dintate din capul pompei de injectie si de pe arborele cu came.

Recomand cel putin pentru rola de la pompa de injectie o combinatie de presa extractor si ciocan de cauciuc sau lemn.

La cel de pe arborele cu came doar ciocan este de ajuns si bataie axiala pe fata rolei in apropierea coroanei dintate.

Astazi am mai dat jos pompa de injectie si injectoare. In total aproximativ 2 ore de munca.

Dar iar m-am incurcat .. cu clemele de fixare a galeriei de evacuare .. sint cele 2 cleme de forma literei C care tine tubulatura de evacuare pe galeria de evacuare (sau pe turbina .. nu sint sigur). Daca poate sa imi recomande cineva ceva in sensul asta m-ar ajuta tare mult.

Aditional revin cu intrebarea legata de refacerea planeitatii chiulasei: unde imi recomandati in Timisoara sa merg sa fac operatia asta?

Multumesc pentru raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!