Jump to content

Intrebari De Incepator :d


Lau Br.
 Share

Postare recomandată

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lau Br.

    10

  • hunior

    6

  • cristianionut

    5

  • Nykey

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

offtopic

traiasca ABS`u :huh:

si AAM uuuuuuuu :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

floss poti sa pui si fisa pentru motorul 1.6 AEA. Ai autodata, il poti imparti:)?

salut,

uite aici si datel despre motorul AEA.

despre autodata o sa pun cel mai tarziu pana duminica (sfarsitul intalnirii de toamna) pe aria de "manuale reparatii" un link de unde se poate descarca o versiune care chiar sa mearga si sa nu faca probleme.

la fiabilitate care-i mai bun???

eu am 1.6 AEK 74 kw si sunt foarte multumit de el. l-am luat acum un an si ceva (cu 103000 km) la bord si pana acum (acum am 130000) nu am avut absolut nici o problema. sunt de parere k este un motor foarte ok. fiabil, consuma ok si are si performante.

AEA_complete_data.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti!

revin cu o intrebare: as vrea sa schimb spaterele scaunelor din fata(spatarul soferului e prea incomod,iar de la pasager e ok), masina mea in 3 usi, se poate face aceastra menavra? va rog ajutati-ma cu niste sfaturi cum pot sa procedez...pls e f important

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi baieti ca v-ati struduit sa ma ajutati,dar am rezolvat singur cu scaunele:)

a mai ramas chestia cu inchiderea centralizata, am toate motoarasele instalate(dupa cum am observat sistemul este unul aftermarket), l-am desfacut bordul, cand apes pe orice buton pe telecomanda unitatea prinsa de bord a sistemului scoate un zgomot, dar in rest nimic, nu merge inchiderea cent. nici de la usa, nici de la teleconda, care ar fi problema:)???va rog ajutati-ma, nu stiu daca are problema majora(in acest caz cumpar unul nou) sau doar e de vina o siguranta sau un releu sau niste cabluri imperfect montate...maine revin si cu poze pt mai multe exacititate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Si pe Golful meu 3 scrie ABE in fata dar e din '93. Motor de 1.6 are servo si ABS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai observat ca topicul e mort de 3 ani, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!