Jump to content

Trapa Golf3/Vento


UPO
 Share

Postare recomandată

salut

nou propietar de g3 variant,stiind de la vechiul propietar ca nu merge trapa,am vazut ca are mufa scoasa am bagat mufa am dat la buton si sa deschis,dar mai greu cu inchisu ca era si inorat afara,am rupt niste cleme fortando spre rusinea mea si urmatoarea destinatie a fost parcarea subterana la auchean ca incepuse ploaia si mai departe stiti finalu....silicon si aia e pana la alta trapa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal am si eu o problema cu trapa.. asa am luat masina acum 1 luna de zile .. pe pozitia ridicat merge perfect , dar cand incerc sa o deschid de tot , apas pe buton face un ticait se trage putin , pana se apleaca in jos sa intre sub plafon si asa ramane , m-am uitat este unsa cu vaselina bine dar degeaba .. unde as putea sa ma uit sa vad care este problema??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

citeste topicul in urma vei gasi solutii si pareri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu trapa stricata...... piesa pe partea drepata este buna.... cui tgrebuie amg.amg86@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema cu trapa noua.....

1 am luat una buna fara motoras deoarece motorasul meu era bun

2 am montato si am reglato

3 am pus motorasul si ce sa vezii.... cand pun trapa sa o descid cu totu( sa intre in plafon) intra doar jumate, dar si asa vine automat 2 degete inapoi

asa se intampla si cand o deschid in sus... se ridica pana sus si coboara 2 degete inapoi automat... cine stie sa imi spuna si mie ce e de facut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut nu ai reglat bine trapa demonteaza motorasul inchide trapa manual pune si motorasul pe incis apoi monteaza la loc si eu am patit asa daca era trapa inchisa incuiam masina se deschidea si ca incheere ai piesa de pe dreapta am nevoie de ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare cine vrea sa facem o afacere ofer piesa de pe stanga in schimbul celei de pe dreapta, stelian sincer mi rusine sa te mai stresez:( daca ai timp si o poti desface anunta-ma multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare cine vrea sa facem o afacere ofer piesa de pe stanga in schimbul celei de pe dreapta, stelian sincer mi rusine sa te mai stresez:( daca ai timp si o poti desface anunta-ma multam

am doua care sint rupte stinga si am doua dreapta bune daca vrei sa facem schimb anuntama sint interesat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca piesa de schimb noua vine cu tot cu cablu si ambele parti undeva la 450 ron. Ma gandesc ca daca nu exista ca si reper separat numai piesa care se rupe, fie stanga sau drapta, s-ar putea nici sa nu se poata schimba cu altele din dezmembrari.A reusit cineva sa schimbe numai piesa rupta?Nu cumva cablul este nituit/turnat in piesa care se rupe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...de curcand am o problema la masina un golf 3 1.9 tdi 55 kw dau sa deschid geamurile pe fata pe spate nu merge si se aude o comanda la panoul electric de la trapa.merge deschisa trapa dar daca dau sa deschid iar geamurile se inchide trapa....daca s-a mai conftuntat cineva cu problema asta sau daca este cineva care ar putea sa imi ofere informatii....multumesc anticipat

Modificat de crysty90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit eu ceva asemanator.Adica daca actionam din bord geamurile spate, se auzea un click la trapa.Cred ca este undeva un scurt.Nici eu nu imi explic ce legatura este intre geamurile spate si trapa.Poate sa fie de la modulul confort?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verificati legaturile la masa,sub bord in ambele parti sunt niste prize de masa,verificati sa nu fie vre-un papuc scos,am patit aceeasi treaba si era o problema cu legatura la masa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am si eu o problema cu stcla de la trapa, mai exact partea din interior care este lipita de sticla bucata din fatza(dinspre plafoniera) cam toata lungimea este dezlipita..asa e normal trebuie sa o schimb sau merge bagat silicon? cam la ce pret este sticla? vreau sa o rezolv acum cat este cald afara pana nu vin ploile sa nu am surprize sa intre apa...pun si 2 poze sa sa vedeti despre ce e vorba

http://i.imgur.com/YepNs.jpg

http://i.imgur.com/i5f2P.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Am intampinat si eu aceeasi problema ca tine ,dar la partea spate(opusa) si am lipit cu mastic de geamuri,vezi ca sar putea sa gasesti la magazine de suruburi,unde sunt tuburi de silicon,etc,deastea de constructii,sub numele de SALAM.si garantez ca tine,este mastic special pt etansarea si lipirea geamurilor de orice fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la ceea ce zice adrian.

Acel SALAM este un mastic de lipit parbrize. Cand lucram la DAF era ideal pt cei ce le montau. Gandeste-te ca tinea un parbriz de TIR. Treaba este ca nu mai stiu cum se numea, decat ca avea ambalajul negru si scria ceva pe diagonala lui. Faci si tu o comparatie cand o fi sa cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar din ce cauza s-a dezlipit? de la caldura ca a stat in soare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu sticla de vanzare amg.amg86 id

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutari am si eu o intrebare stie careva cum se scot furtunele de la trapa pentru ca al meu este spart si trebuie inlocuit orce sfat sau poza ar fi de mare ajutor va multumesc si astept raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o trapa completa de vanzare functioneaza perfect de pe un golf 3gti daca e cineva interesat ....0747.698.361... Sper ca am scris unde trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa scoti furtunurile afara.. trebuie sa dai jos plafonu masini... astfel nu ai cum....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Aveti careva mecanismul de glisare al trapei ? Nu as vrea toata trapa complecta ca motorul , butonul , sticla , cheder ...toate sunt bune doar mecanismul acela (sinele).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putine sanse sa gasesti doar mecanismul.Cine o vinde, o da toata completa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde gasesc manualul sa vad cum se regleaza sticla ? sau daca stie cineva exact cum si cat de sus trebuie sa stea sticla, suiera vantul de la 60km/h in sus? asa la ochi eu zic ca am reglat-o bine ..este la nivel cu plafonu, dar e enervant suieratu' ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai trage-i parasolarul bine. Ca pe acolo intra aer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut .si eu am problema cu traba nu fonctioneaza (electrica) dar e inchisa bine.si picura apa in masina de la garnitura U de lA STICLA. cum pot rezolva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!