Jump to content

Trapa Golf3/Vento


UPO
 Share

Postare recomandată

Stalpul A, nu B, imi cer scuze, peste tot era vorba de Stalpul A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da pana la urma a rezolvat cineva cu sudatul? Ca si eu am aceeasi problema pe stanga si vad ca nimeni nu a zis ceva concret. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei iti pot da numarul unui tip din BT care vinde trapa cu tot cu motoras la 200 RON.

sal, mai are tipu ala trapa....pt ca si eu vreau una ca si eu am probleme cu trapa...nu se mai inchide perfect...si aici in cluj nu am gasit nicaieri la dezmembrai trapa...si ma intereseaza si pe mine una daca stii sau daca stie cineva va rog sa ma anuntati don_huann id de mess...ms mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit cele 2 piese din metal de la trapa 30 lei bucata, care tot se rup la golf, intrebarea este pot sa le inlocuiesc (trapa este in nituri prinsa) ,sau daca a schimbat cineva acele piese ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa dai plafonul jos si apoi trapa care e prinsa de caroserie cu suruburi (nu se vad decat dupa ce dai plafonul jos)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Focusdesign 1.9 GTD

Ady - zi ne si noua unde ai gasit tu piese de alea la 30lei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

focus - 357877385, 357877386 astea sunt codurile pt acele piese , intreaba si tu la un magazin , mie asa mi-a spus

b-66 -six - trapa am dat-o jos odata , stiu cum se da , dar sa dezmebrez trapa nu , e prinsa cu nituri .... a desfacut-o cineva bucatica cu bucatica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am inlocuit trapa aseara.am cumparat-o de la un tip din dezmembrari.cea veche era defecta....adica avea clema de culisare stinga rupta.nu se ridica,doar culisa fata spate.am incercat si eu sa o repar dar fara rezultat.am preferat sa platesc 150 ron trapa completa decit sa desfac pe cea veche.e un pret ok.daca la cineva e rupta clema de culisare dreapta.....sau ars motorasul am piese de schimb de la cea veche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

b-66 -six - trapa am dat-o jos odata , stiu cum se da , dar sa dezmebrez trapa nu , e prinsa cu nituri .... a desfacut-o cineva bucatica cu bucatica ?

in capatul din spate sunt niste suruburi torx pe care le desfaci, scoti capatul de la sina si totul iese pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Focusdesign 1.9 GTD

Asa a facut si un prieten de al meu, a preferat sa dea 200lei la dezmembrari si dupa 5 saptamani s-a rupt si piesa din aia. Pentru ca toate is la fel, asta e problema generala la toate golfurile si trapele fabricate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa vreme de ieri din cluj, mie in partea dreapta la stalpul A, iarasi mi-i s-a umezit.....azi daca se opreste ploaia o sa imi curat scurgerile, sa vedem, tot asa face.....daca nu mai face macar o sa stiu ca nu este garnitura.

Modificat de negrutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

focus - 357877385, 357877386 astea sunt codurile pt acele piese , intreaba si tu la un magazin , mie asa mi-a spus

b-66 -six - trapa am dat-o jos odata , stiu cum se da , dar sa dezmebrez trapa nu , e prinsa cu nituri .... a desfacut-o cineva bucatica cu bucatica ?

Adica tu te-ai dus cu codurile astea si ti-a spus omul de acolo ca te costa 30 de roni? :icon_thumright:

p.s.

M-am interesat si intradevar, la codul 357877385 exista o firma care fabrica resp. piesa (cea de pe stanga) si costa 48 lei. (aceasta firma se ocupa numai cu plasticuri,clipsuri,maruntaie VW). Daca tu ai gasit ambele la 30 ron inseamna ca te-ai scos! ;) Mai incerc si alte magazine sa vad.

Deci pana laurma exista si alta solutie in afara de schimbarea trapei, oricum fiind vorba de 15 ani intr-un final si cele second cumparate se vor rupe, iar 50 ron nu cred ca este capat de tara...

Modificat de mac23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica tu te-ai dus cu codurile astea si ti-a spus omul de acolo ca te costa 30 de roni? :vaidecapulmeu:

p.s.

M-am interesat si intradevar, la codul 357877385 exista o firma care fabrica resp. piesa (cea de pe stanga) si costa 48 lei. (aceasta firma se ocupa numai cu plasticuri,clipsuri,maruntaie VW). Daca tu ai gasit ambele la 30 ron inseamna ca te-ai scos! ;) Mai incerc si alte magazine sa vad.

Deci pana laurma exista si alta solutie in afara de schimbarea trapei, oricum fiind vorba de 15 ani intr-un final si cele second cumparate se vor rupe, iar 50 ron nu cred ca este capat de tara...

30 ron bucata (am mentinut asta) , oricum merita ,decat sa dai o caruta de bani pe trapa second si sa se strice din nou , macar piesele astea sunt noi , cred ca te tine mai mult. preturile difera de la magazin la magazin.....

Modificat de adi_adi23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai gasit la pretul asta, poate ar fi bine sa dai mai multe amanunte ca sunt o gramada de oameni interesati sa-si faca trapa la banii astia.

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adi adi...sa inteleg ca acolo unde ai scris tu focus si codul,e pentru golf?nu pentru ford?sper sa nu par banal.....:)) dati-mi careva un mesaj ,daca sunteti amabili,cu firma respectiva...si eu am aceeasi problema.de schimbat nu e greu,doar ca dureaza ,ca e mult de desfacut.

merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Focusdesign 1.9 GTD

la golf 3 s-a referit,

"focus" imi zicea mie :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a scris "focus" facand referire la o parte din nick-ul colegului care i-a cerut detalii.

Oricum inseamna ca undeva intre 30-50 ron costa defectiunea care ne-a unit pe toti pe acest topic, si care ne da batai de cap cred ca de mai bine de 3 ani de zile de cand e topicul. Te pomeni ca or fi citit si cercetatorii firmei resp. topicul si au zis sa ne dea o mana de ajutor :)) Cam naspa ca au cam inceput ploile si nu prea poti da jos trapa in fata blocului,oricum eu incerc sa comand sa vad daca intradevar este ceea ce cautam noi.

P.S. Taman cand sa lamuresc problema a intervenit colegul in cauza!

Modificat de mac23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat un search dupa codurile alea si am vazut ca sunt alte piese nu cele care se rup de obicei. Cele cu codurile din postul lui Adi sunt "357877386 - locking segment right" si " 357877385 - locking segment left".

post-982-1287590228_thumb.jpg

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma cu cateva pagini mi se pare ca a scris cineva ca acele piese care se rup se gasesc numai pe set original cu tot cu cablu si costa destul de mult.

Se pare ca o luam de la capat cu identificarea solutiilor practice...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu scuzele de rigoare ;), m-am incurcat in acele piese codurile sunt altele ,alea pe care le-am postat fac legatura cu cele care ne trebuie noua , in poza lui b-66-six , cred ca ne trebuie piesa 26 (tot ansamblul) , am sa ma interesez cam cat ar ajunge ....inca odata scuze ca v-am dat batai de cap ....

Modificat de adi_adi23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact , asta e pe dreapta ,dar cel de pe stanga care ne da batai de cap este ansamblul 8 , nu ? si nu gasesc codul .....oricum am intrebat intr-o singura parte de ansamblul 26 si m-a lamurit de tot 500 lei face.....

Modificat de adi_adi23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este acelasi cod si pe stanga deoarece se vinde ca si kit (stanga+dreapta+cablu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!