Jump to content

Bad Boy Look


zGb
 Share

Postare recomandată

Azi dimineata am dropat masina in service pt operatiunea sus mentionata! Am facut niste poze (cu telefonul din pacate si nu am cablu de date :D ) cu aplicarea sudata...adica cam 10% din lucrare, restul il fac vopsitorii cu kit si fibra cum stiu ei mai bine...m-au asigurat ca o sa iasa beton nici nu o sa-mi dau seama ca a fost aplicat bad boy. Am pus peste grila Kamei si arata f bine din cate am vazut eu asa in foarte mare. Miercuri seara sper sa fie gata iar joi ma duc la alt service sa-mi vopsesc prelugiri spoiler fata-spate + bandouri...La sfarsitul saptamanii o sa urc niste poze!

P.S. : Daca vi se pare ceva ciudat legat de gramatica,fraze,cuvinte sau ordinea lor sau mai stiu eu ce imi pare rau dar sunt nedormit mai bine de 24h si nu prea mai inteleg nimic! :confused:

P.S.2 : Daca moderatorii considera ca acest topic trebuie mutat la tuning simtiti-va liberi sa faceti cum e mai bine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zGb

    7

  • DjHojd

    7

  • Bestie

    6

  • WNS

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu sunt mare fan al 'bad bay look' dar astept sa vad, mai ales bandourile si prelungirile vopsite. (sa-mi zici si mie cum au procedat la vopsire|)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari , de mult imp imi doresc si eu asa ceva ... poti da niste detalii? preturi, aplicarea este "confectionata"? Abia astept poze cu capota si, in special cu bandouri. La ce service-uri ai apelat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai prelungiri si bandouri ma duc joi dimineata si pana seara ar trebui sa fie gata (sper)...poze np o sa pun destule sa se vada dar din pacate masina va fii jegoasa ca nu o sa pot sa o spal asa repede

RedLiner : la serviceul recomandat de Dragos si anume 3cmc undeva pe vitan barzesti...in fine daca ai bulan nu te costa prea mult...aplicarea a fost comandata de pe ebay a venit din 3 bucati de fier si s-au facut copii dupa care retusate cum mi-a convenit mie la flex la ciocan etc...s-a sudat f bine pe masina pus perfect si indreptat parfum...la prima mana de kit am ramas :D si inca mai au fffff mult de facut din kit + fibra...vopsitu e lejereanu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cel mai frumos tuning la un golf IV acest bad boy look. Asptept cu nerabdare zgb-ule sa vad masina. Si poate iti fac o surpriza cu jantele. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata masina? Sunt nerabdator sa vad fat boy look-ul. ;)

Din cate am vazut si stiu, vei fi primul G4 cu badboy din Bucuresti. Ceea ce iti aduce mare respect din partea mea. ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

numai eu mai stiu 4 masini care au ;) ma respecti mai mult daca ti-am spus asta ? (lui Vlad ma adresam)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Damn! Eu nu am vazut niciuna si pot spune ca umblu prin oras destul de mult. ;) Va respect la maxim domnule Voinea. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am vazut unul negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot unul negru. Avea mai multe modificari, felicitari proprietarului. zGb: Cand postezi , omule ? Stau cu sufletul la gura si caut posturi noi din 5 in 5 minute ;) Sper ca a mers totul bine si ca esti pe undeva prin oras etalandu-ti "rautatea" ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai...azi am fost la service (ma rog ieri ca e trecut de 12) si baiatul ala a lucrat toata ziua la capota mea...si cand am vazut-o era aproape gata si am cam ramas asa ;) ;) ;) au zis ca au facut si proba pe masina si ca arata jmecher...pacat este insa ca nu mai apuc sa ajung saptamana asta la vopsit prelungiri + bandouri si d-abia marti cred ca ajung...maine daca imi iau masina si e aproape sigur ca asa mi-au promis toti pe acolo pun poze...so chill ;)

golful ala negru are demult bad boy si jante de s3 avea DAR la numar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

grila e putin mai inchisa la culoare...cica e rosu perlat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte frumos .. totul se imbina f bine si look-ul e de admirat (o spun din invidie profunda nu din politete) ... dupa ce ai sa vopesti si bandourile va arata mult mai bine , si cam atunci o sa te stresez cu intrebari de genul cat te-a costat asta, cat te-a costat aia ... etc .

In concluzie, felicitari, masina arata foarte bine. (ai intrat in clubul select si cat se poate de exclusivist al celor care au bad-boy hood pe g4 :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau deloc, ba chiar imi place :D

Asteptam sa vopsesti si restul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine. felicitari!

observatii:

1 pune si tu niste oglizi ca ale vecinului :)

2 grila nu prea se impaca cu bad look-ul. ceva arata aiurea. pune o grila care sa il scoata in evidenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ma omor eu dupa tuning, dar ce vad aici imi place. Felicitari!

Intrebare: Ai voie sa acoperi farul cat vrei tu? Intreb asta pt. ca mi-am luat "pleoape" Kamei si sunt insotite de un document ce demonstreaza ca nu afecteaza cu nimic functia farului (un fel de omologare internationala).

Modificat de eu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

e bine domnule :)

dar eu tot la vers no bad look raman pentru masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zgb... arata SUPER masina... cat te-a costat toata distractia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Congratulations player one! A iesit foarte bine. Ma bucur ca pleaoapa farului ai facut-o dreapta si nu arcuita.

Din pacate pentru buzunarul tau, acest tuning itzi va aduce pe langa aspect si o groaza de alte cheltuieli. In viziunea mea, capota este acum mult prea agresiva pentru restul masinii. Deci tzine-te bine: trebuie neaparat alte roti si alt spoiler fata. Imediat dupa alte roti vei avea nevoie de suspensie sport. Si tot asa ...

Insa pana una alta: o bere de la mine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

akebono stiu...suspensia o am deja...acum ma pregatesc pt roti...spoiler mai tarziu ca nu ma macina asa rau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super. Se pare ca vine primavara sau poate vara direct deci curand o vei avea montata probabil. Asteptam poze de la tine cu "bad boy plus" :angry:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazut aseara pe viu. Super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

oau.. superkar.. pacat ca nu poti pune intercoolerul pe el. il merita :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe...stiu ca merita dar mi-e mila de masina sa ma apuc sa-l pun...daca nu reusesc sa-l vand poate il montez si ajung la o intelegere cu tatal meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ca vreau sa par carcotas, dar din poza se observa diferenta dintre vopseaua de pe capota si restul. Se poate sa fie si iluzie optica in functie de cum bate lumina.

Daca se observa si pe viu eu zic sa-i tragi un vinil smeker pe toata capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!