Jump to content

Cine stie cum se verifica comutatorul de aprindere


mval
 Share

Postare recomandată

VW Polo din 1987, nu-mi merge masina decat cu fir tras de la borna la bobina de inductie. Pe bord daca nu pun firul se vede un led verde de semnalizare semiaprins.

Banuiesc sa fie din cauza comuatorului de aprindere electronica dar vreau sa stiu sigur, e 1.700.000 si n-am bani de aruncat :(

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAUTA TE ROG UN ERLECTRICIAN! si cred ca daca schimbi partea electrica din contact ai scapat :( mai ales ca la tine e foarte simplu de schimbat,sau mai poate fi contact imperfect la mufele care intra in tabloul de sigurante le misti bine cu contactul pus si vezi pe bord daca se schimba ceva , dar eu cred ca la contact ai de lucru, stii cum se scoate? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAUTA TE ROG UN ERLECTRICIAN! si cred ca daca schimbi partea electrica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ma mananca degetele ...parca-s langa ea si acu o fac :D cauta in momentul cand dai la automat daca vine pe firul negru 12v (din partea electrica a contactului ) sau mai putin estetic duci de pe firul negru contact ,un fir direct pe bobina de inductie pe surub 15 sau+(tot fir negru). normal eu as cauta in spatele tabloului dar nu cred ca o sa ai curaj cand vezi ce-i acolo.bafta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ma mananca degetele ...parca-s langa ea si acu o fac :banghead:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cat stiu eu acolo ai problema la spate eu zic sa incerci sa aerisesti pe la conducta si cum iese aerul nu mai ai treaba (acu de aia tre sa faci de 2 ori pedala) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!