Jump to content

To The Point: Scirocco MKV


Nikola
 Share

Postare recomandată

Ar merge sa pui RCD510,climatronic, senzori presiune in pneuri (costa foarte putin 50 euro). comp de bord vine automat cu volan mutifuncional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • djatomic_ro

    93

  • robi_zet

    85

  • keystone

    68

  • cosmin86cos

    60

5% e cam greu de obtinut dar posibil intr-o zi cu foarte foarte mult soare :). Un 4, 4 si ceva cred ca ar fi mai realist.

In primul rand as pune 2.0TSI si climatronic. Dupa as vedea ce imi mai trebuie/permite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zicea cineva ca motorul de 1.4 TSI trebuie schimbat dupa 100.000km. E ceva adevarat in chestia asta?? As vrea un Scirocco second si nu stiu daca merita sau nu!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din experientele colegilor cu Golf 5 GT (1.4 tsi 170cp - acelasi motor) in afara de chestii minore nu au fost probleme. Iar aia cu alt motor la 100k nici la fiat nu se intampla :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Wiski007, cine ti-a dat pilda asta de intelepciune? Tu chiar crezi ca-si permite vreun producator serios sa faca d'astea?

Doamne...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dudu ma bucur ca m-ai luat asa ....intradevar e greu de crezut asta. Totusi atunci cand te duci in anumite service-uri VW si mecanicii de acolo vorbesc doar prostii,tinzi sa crezi basme.Nu ma refer doar la faza cu motoru de tsi, mie personal mi sa recomandat sa ma duc cu masina cat mai turata, fiind diesel tipu zicea sa o duc in 5000 de ture, acolo e deja pe rosu, probabil nu stia nici macar plaja de turatii pe diesel. Postarea mea a fost putin exagerata tocmai pentru ca voiam sa vad si reactiile de pe forum, de aici se informeaza multa lume si e bine ca se resping idei banale si cretine. Sper ca nu s-a razgandit nimeni in privinta motorului TSI la postarea mea. Va doresc cat mai multe VW si motoare TSI!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Din moment ce nu avem un topic special pentru noi sa ne cunoastem s-ar putea sa fiu offtopic. Avem pe aici un membru cu un Scirocco negru cu nr B-FFY cu care m-am intalnit azi pe magheru? Macar data viitoare daca ne vedem sa ne salutam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

o intalnire Scirocco 3 s-a mai facut; ce-i drept pe vremea cand erau cateva in Bucuresti :); am putea sa mai facem o intalnire ! Acum am adunat fiecare ceva experienta legata de versiunea asta si cu siguranta ne putem impartasi impresii. Echipa de data trecuta si restul doritorilor !!! ne mobilizam intr-un weekend cu soare sa-i lasam pe trecatori cu gura cascata ? e impresionant sa vezi un sir de scirocco agale pe strasse! :))(Robert stie !)

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt pentru! Mai ales ca acum nu mai e asa de frig ca atunci. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BULLDOG_razvan

Scirocco mkIII, nu?:) :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci data trecuta am facut senzatie cu 3 sau 4 masini. Ar fi super tare o intalnire :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUPER - I am IN ! :icon_thumright:

PS: numai wk-endul asta nu am cum ... in orice alt wk-end / zi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evident, ne vedem..era si cazul, ca a trecut ceva vreme :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu de data asta :)

@cip85 iti recomand pitesti si obtii peste 5%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci cand ne vdm ?

duminica asta, e ok pt toata lumea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne putem prezenta si noi cu motorul de 1.4 sau este intalnire doar de Scirocco 2.0 ? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok oricand zilele astea pana luni inclusiv..dupa eu nu mai pot:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog ca discutiile sociale sa le pastrati pentru PM sau alta arie dedicata. Va reamintesc ca este un topic tehnic, nu unul de intalniri

Stiu ca posesorii de rocco sunt putini, din aceasta cauza voi lasa posturile vizibile, cel putin pana la preconizata intalnire

Mersi de intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma ajuta un posesor de rocco cu masurarea garzii la sol cand masina nu este incarcata? Din pacate lucrul asta nu il gasesc in datele tehnice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aut o mica interventie la masinuta si cei d la Midocar mi-au facut si un update de soft care este aparut din luna Noiembrie anul trecut. Se face gratis cei ce nu au go for it

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cum stati cu consumul? M-ar interesa la 2.0 TSI 210 CP ;) , dar e bine de stiut si la celelalte motoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Aveti idee daca vor introduce farurile cu led pe Scirocco?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, odata cu facelift-ul vor fi introduse stopurile cu LED si DRL cu led... de faruri cu LED nu am auzit nimic, dar slabe sanse. Nu stiu daca DRL vor fi ca la Scirocco R, in bara sau ca la Golf VI, in far.

Facelift-ul va veni undeva in 2013, cand se va lansa si noua generatie Golf.

Modificat de animaluus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu stima si respect va salut pe toti. In urmatoarea perioada voi achizitiona si eu un scirocco pentru ca pur si simplu e...irezistibil :|. Bun, problema e ca il voi achizitiona second hand, si dupa ce am citit ce ati scris unii dintre voi pe la topicul cu probleme m-ati cam pus pe ganduri. As avea 2 intrebari: un scirocco fabricatie 2010 ar putea avea problema la computerul de bord? A doua intrebare e: se poate monta ulterior un radio cd (RNS parca se cheama) cu navigatie mare color si mp3, daca masina a iesit din fabrica doar cu un radio cd cu mp3 fara navigatie...?

Modificat de fan_stiinta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!