Jump to content

To The Point: Scirocco MKV


Nikola
 Share

Postare recomandată

am reusit sa stabilim (pe PM) o intalnire "to the point Scirocco" pentru posesorii de scirocco, pentru a discuta "la obiect" despre aceasta masina; vom reveni cu impresii;

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • djatomic_ro

    93

  • robi_zet

    85

  • keystone

    68

  • cosmin86cos

    60

ayi am aflat ca niciun dealer VW din bucuresti nu are un Scirocco pt drive test, lucru care m-ar ajuta enorm daca sa raman la asta sau sa merg pe GTI (pe care l-am testat si m-a impresionat).

In mod normal, daca GTI te-am impresionat, Scirocco 2.0 TSI trebuie sa te impresioneze si mai mult. Scirocco are performante mai bune ca GTI, dar sta mai slab la capitolul functinoalitate (4 locuri, portbagaj mai mic, etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MIDOCAR VITAN are Scirocco 2.0tsi :)) pt drive test

din pacate masina e plecata saptamana asta, posibil si urmatoarea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Impresii intalnire "to the point" scirocco:

- 4 bucati scirocco, toate cu motoare de de 2.0 TSI; 3 manuale,1 DSG; toate cu faruri bixenon.

- culori: 3 albe, 1 neagra

- km la bord: intre 7000 si 14000km

- consum ulei: in principiu toti am completat cu app. 750 grame, cei care schimba intre 6000 rpm - 7000 rpm au consum si de 2 l

- consum benzina oras (app): 10,2%; 12,5%; 13,5%, 15%. Ultimul e DSG-ul. Conteaza deci stilul de mers si cutia de viteze(manual sau DSG).

- Cutiile de viteze: manualele au un atu in treapta I, DSG-ul dupa;

- Defecte: nimic major semnalat; eventual aparitia la unele dintre ele a unor greierasi la sistemul de ventilatie si haion spate

- Design exterior: la cele albe da foarte bine trapa pe negru(merg foarte bine ulterior oglinzile colantate in negru), jantele interlagos sunt un "must", la fel si xenoanele

- Design interior: un atu este pielea, arata foarte bine per ansamblu; RCD 510 iarasi ii da interiorului un aspect mai cald si mai futurist in acelasi timp; schimbatorul de la DSG are un design mai sport de cat la manuale; pachetul sport - este o optiune interesanta cu pedale de aluminiu, tapiterie stofa Alcantara, geamuri fumurii etc;

- soferii: baieti de calitate, nota 10 :biggrin:

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da intalnirea a fost destul de reusita pt noi :rolleyes: Baietii au fost de nota 10 :evil: Dar cel mai frumos a fost cand am plecat toata lumea din statie era cu ochii pe noi :P si cu degetul :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa indelungi cugetari, m-am decis totusi pentru GTI. va multumesc pentru sfaturi si rabdare.

argumentele care au stat in balanta au fost functionalitatea si comfortul. prin martie ar trebuie sa ajunga aici, sper sa ne intalnim cu totii cu bine ca sa le comparam.

Modificat de cojo_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cojo

felicitari pentru alegere, te asteptam oricand la intalnirile de pe topicul de intalniri spontane. Bafta si rabdare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat 1700 Euro pe 26700 deci pana in 2000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P

depinde foarte mult de propietar (varsta/vechime permis)

la mine e 1500 E la 26000 E (pe numele lui taica-miu) si 3000 E daca era pe numele meu, no comment.

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Machetuta mea ... :D ( identica cu cea reala :D )

hahah2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-a costat si de unde ai luat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-a costat si de unde ai luat-o?

Am primito cu masina .. pe langa sampanie si alte chesti.. :ninja:

// era alba ... doar ca iam vopsit plafonu la fel ca la masina :D

Modificat de Server
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu ai plafonul complet negru?

Da , dar nu din fabrica .. ca mi sa parut o prostie panormica aia de la nemti ... si mi-am facut eu plafonu dar doar pana la eleronul acela ..

scirocco2x.jpg

Modificat de Server
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin tu asa ti-ai luat presurile scrie scirocco cu rosu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos alea la praguri...foarte interesant..de unde ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos alea la praguri...foarte interesant..de unde ?!

de la tess... o.O :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se face comanda la dealer(eu de la midocar vitan), sunt pe site-ul de la volkswagen.de vreo 99 euro; la noi in jur de 580 de ron

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumleft:

scirocco1z.jpg

Modificat de Server
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit...Sambata ma duc sa o iau. Cred ca o sa merg putin si pe autostrada noua din Transilvania, sper ca au rezolvat problemele cu transhumanta oilor ;)

post-32898-1260395514_thumb.jpg

post-32898-1260395582_thumb.jpg

post-32898-1260395676_thumb.jpg

post-32898-1260396164_thumb.jpg

Modificat de Xbncrossbone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos..cica imi vine si mie masina sapt care vine ..sa vedem..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Xbncrossbone felicitari s-o stapanesti sanatos si fara incidente, S-a marit gasca ;)

frumos modelul acum cu volanul ala si cadrane noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!