Jump to content

To The Point: Scirocco MKV


Nikola
 Share

Postare recomandată

Uite poze cu Golf R si Scirocco R la Frankfurt. Butonul de start-stop mie mi se pare hidos, insa imi pare rau ca nu prind climatronicul nou si decorul piano black, care va fi standard pe orice motor, nu doar pe R.

Nu stiu daca e acelasi motor, asa o fi. Daca tu ai mers cu amandoua si zici ca sunt la fel, te cred.

post-32898-1253995321_thumb.jpg

post-32898-1253995327_thumb.jpg

post-32898-1253995332_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • djatomic_ro

    93

  • robi_zet

    85

  • keystone

    68

  • cosmin86cos

    60

Parca e unitatea de control de la masinile cu GPL ;). Oricum la Scirocco au dat-o cu nuca in perete si cu butonul de reglat oglinzile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are idee cineva ce becuri pot sa imi pun care sa fie mai albe pentru luminile de zi? ce tip de bec este? eu m-am uitat in care si scrie h7 dar ce am vazut pe net nu arata deloc ca cel de pe masina, cel de pe masina are ca un bec normal de casa rotund.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cred ca te referi la cel de 21W, care nu e halogen

Colegii cu DRL-uri au apelat multi dintre ei la led-uri, necunoscandu-se deocamdata variante "mai albe" pentru P21W

post-3944-1255014772_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da despre becul acela e vorba dar in carte scrie ca e H7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu are cum sa fie bec halogen pe lumini de zi... eu unul nu stiu nicio masina cu asa ceva

Sigur becul din poza este P21W

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok in poze si pe masina am acel bec rotund (p21w) dar nu pot sa imi pun altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Colegii cu DRL-uri au apelat multi dintre ei la led-uri, necunoscandu-se deocamdata variante "mai albe" pentru P21W

Din cate stiu, exista si led-uri cu o putere similara (21W) a.i. nu vei avea probleme cu martorul de bec ars

Citeste si aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee de ce a disparut modelul de 200 de cai din configurator? il pregatesc cumva pe cel de 210? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus asa ceva dar imi da eroare de bec ars

robi becul cu led are un alt consum si deaceea da eroare (modelul montat de tine);)

[url="http://cgi.ebay.de/LED-Tagfahrlicht-fuer-VW-Scirocco-TSI-TDI-DRL-TFL-LEDs_W0QQitemZ120477625424QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh

Modificat de zenoracing
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A venit iarna si trebuie sa imi schimb gumele :D

Am nevoie de niste sfaturi:

-Ce Et am

-Ce dimensiune la cauciucuri sa iau

-Intra o janta pe 16''?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai in Jante si anvelope nu-stiu-cate topic-uri care te pot ajuta

Nu trebuie sa intrebi orice aici, foloseste Search-ul - este ultimul avertisment

1. ET-ul este trecut pe jante

2. dimensiunile din talon

3. tot din talon afli, teoretic ai frane de 5 GTI deci ar tb sa-ti intre 16"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee de ce a disparut modelul de 200 de cai din configurator? il pregatesc cumva pe cel de 210? :icon_thumright:

am observat si eu azi si mi-am stricat ziua... sper sa ai dreptate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, o sa apara modelul de 210cp cu motorul nou de pe G6 GTI si interiorul nou de G6 :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum motorul de 200 nu este acelasi cu cel de pe Golf 5 GTI. Practic motoarele de 200 de pe Scirocco si 210 de pe Golf 6 GTI sunt identice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era doar o strategie de Marketing.... e acelas motor are aceasi cai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ;) mult, mult marketing :P.

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa imi schimb becurile de pozitie cu Philips Blue vision dar nu reusesc sa scot protectia aceea din bara ca becul de semnalizare si pozitie sunt in bara :( Eu am tras de ele cum zice in carte dar nu vrea deloc sa iasa

post-42557-1256888109_thumb.jpg

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am pe masina grile asemanatoare (in fine, pe Golf nu pe Scirocco). La mine trebuie desfacute 2 suruburi, iar apoi se trage de ele. Dar, sa stii ca nu ies usor. Asa ca ma gandesc ca nu ai tras destul de tare (si incearca sa misti stanga/dreapta/sus/jos). Dar, ai grija pentru ca se pot rupe clemele grilelor. La mine, de exemplu, e mai usor sa dau bara jos si sa scot grilele din interior decat sa le trag afara, mai ales ca asa ma asigur ca nu rup nici o clema.

P.S. Sper ca ai inteles ceva ;).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In carte arata ca trebuie doar sa tragi de ele dar am tras cat am putut de tare se misca si bara dar ele tot nu ieseau ;)

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci, vezi cat de greu se da jos bara, iar apoi incerci sa dai jos grile din spate ;).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a aparut in configuratorul VW scirocco 2.0 TSI - 210 CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!