Jump to content

Geamuri Electrice


cpv
 Share

Postare recomandată

salut, vreau sa imi pun geamuri electrice...pana acum am tot cautat un set de macarale originale...sh....dar fara rezultat...ba chiar unul de la sibiu mi-a cerut 100E pe macara :angry: , acum vad urmatoarele 2 solutii:

1) set aftermarket din ala care se monteaza pe macaraua existenta

2)adaptarea de la alta masina/marca....cu riscurile si inconvenientele de rigoare...(numai aici nu stiu de unde as putea luja ceva compatibil)

-cine a facut asa ceva poae sa imi dea un sfat???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Uite AICI avea cineva de vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci....dar aici are baiatul instalatia,,,nu partea menico-electrica care ma intereseaza pe mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macarale electrice poti lua si dinalea universale...dar sa te astepti sa pice ... :icon_thumright: ca nu s facute sa tina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Tot legat de geamurile electrice am si eu o intrebare, asa ca nu avea sens sa deschid alt topic... (si se pare ca nici nu pot sa fac acest lucru :rolleyes: )

Intrebarea mea e simpla.. Sistemul de macarale pt geamuri electrice de la usile cu triunghi se pot folosi la cele fara? E vorba de un G2 in 4 usi.. Am macarale de la usile vechi cu triunghi, dar am schimbat usile cu unele fara. Deci... Am sanse sa le adaptez? Sunt inca utilizabile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod sigur nu merg asa. Poate cu vreo adaptare...cine stie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
electronstietot
Tot legat de geamurile electrice am si eu o intrebare, asa ca nu avea sens sa deschid alt topic... (si se pare ca nici nu pot sa fac acest lucru ;) )

Intrebarea mea e simpla.. Sistemul de macarale pt geamuri electrice de la usile cu triunghi se pot folosi la cele fara? E vorba de un G2 in 4 usi.. Am macarale de la usile vechi cu triunghi, dar am schimbat usile cu unele fara. Deci... Am sanse sa le adaptez? Sunt inca utilizabile?

Trebuie sa modifici gaurile de prindere pe usa si totul e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau sa pui pe cea din dr in st si pe cea din st in dr cu susul in jos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc de ajutor, ... bascalie, BV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiecare intelege ce vrea :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine e sa cauti in continuare SH. Ba chiar sa le dai tu jos de pe masina de la dezmembrari.

Asa poti sa-ti iei tot ce iti trebuie pentru montajul pe masina ta ( macarale, inst. electrica, butoane de comanda, releu, etc.)

Insista, nu-ti pierde curajul !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am facut (deocamdata) o "golaneala". Adica...... am gasit o macara electrica de MEGANE1 (cu 2 fire pe motoras) iar butonul l-am luat de pe mega-super-meseriasul LOGAN (cel pt geamuri impulsionate). La LOGAN toata treaba o face butonul. Asa ca acum la o apasare scurta pe "boton" geamul meu isi face cursa totala (sus sau jos). Daca vreau sa-l opresc la o anumita pozitie, apas butonul scurt in celalalt sens si se opreste. Nu am poze ca abia in seara asta am terminat de montat instalatia electrica. Mai urmeaza sa fac etansarile in si la portiera. Am sa revin cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am gasit geamuri sh....dar spre surprinderea mea a trebuit sa fac o adaptare...pt ca o macara era de modelul de usa cu triunghi...dar 2 gauri si juma de ora pierduta in reglaje.....s-a rezolvat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!