Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

daca e aia langa magazinul cu fructe, am spalat si eu si nu am fost multumit...poate nu a fost italianul la aparat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest gabone_vw

Este in spate langa o scoala parca si o biserica (in zona dinspre stadion).

Daca vrei te pun in legatura cu el. De multe ori i-am spus eu sa se opreasca, ca vreau sa plec.

Repet, sunt multi cam varza acolo...

Muale, ai PM cu contactul.

Bafta, sper sa va intelegeti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Daca recomanda cineva vreo spalatorie din Voluntari, va rog.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carceacristian

Salutare,

 

Tot la OMV,mi-o spal,insa singur.Avantaju e ca macar o data la 1 luna,o spal pe dedesupt bine bine,si iese ceva jeg din ea.Sincer chestia asta mi se pare foarte ok.O masina o sa rugineasca de jos in sus,nu de sus in jos.

Bineinteles sunt atent si "sus":))...

Modificat de carceacristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la OMV merge sa dai jegul iarna si praful vara...dar sa o speli calumea nu poti. nu ai timp/conditii.

plus ca ce curge la ei este diluat rau...te bazezi doar pe puterea (nu foarte mare) a jetului.

 

ok, daca ai masina ok, protectie aplicata (ceara, sealant) si te duci si dai un jet la OMV sa dai praful jos e bine. eventual si si un prosop de uscare cu tine si ceva solutie de curatat jantele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
marius1982.11

Si eu la OMV manual, urmat de carpa cu microfibra + 1 de piele+spalat geamuri cu solutie si ziar. Chederele cu solutie VW originala. din pacate pt noi toti ,praful in tara asta e omniprezent, dar macar am satisfactia de a avea masinabec....o jumate de ora. Can e plina de jeg, intre 2 reprize dau si cu un burete inmuiat in sampon de masina turtle wax, pe partea de sub bandouri si jante.

Gainatii cat de repede in fata blocului, fiindca is patit.

Nu-mi place sa o duc la spalatorie pt ca risc sa mi-o tina aia in soare cu spuma pe ea si plus ca nu de fiecare data obtin acelasi rezultat, depinde de cine e la aparat.

cele rotalive automate le evit de departe, parerea mea ca pe langa ca nu isi fac treaba 100% iti si zgarie lacul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul Taberei - spalatoria de langa mc'donalds sau Billa 

Militari - intersectarea Apusului cu Uverturi spalatoria de pe colt pe dreapta pana sa intri pe Uverturii

 

am incercat si altceva si nu recomand .. in special pe cele de pe bd-ul Timisoara

 

sunt curios cum este cea de la Mall din parcare Diamond au niste preturi foarte mari, dar ma gandesc ca e pe masura.. cel putin asa cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am stat vreo 5 min si m-am uitat la cea din parcarea de la Mall Vitan... nu am sesizat vreo diferenta intre cele de cartier.

Adica daca tot dau 50 sa spal masina macar ma duca la concorso de pe aerogarii care mi s-a parut de departe cea mai ok unde masina daca e ceruita macar nu mai vede carpa...

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 lei ? are fete in tricou si iti da un pistol cu apa sa le stropesti in timpul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 lei: 30 exterior si 20 interior (din pacate fata nu este decat casiera)  :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai stat 5 minute dintr-o ora cam cat dureaza toata spalarea nu are nici o relevanta. Eu am spalat MCV-ul de la munca de parca abia iesise de pe poarta fabricii. Am spalat la cel mai ieftin 29.99ron(int+ext).

Modificat de john_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ne descrii etapele, sa intelegem de ce e mai scum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu @muale nu are fete in tricou sunt aceeasi baieti de culoare cafenie si la mall la Diamond .. si pretul este de 50 lei! asta ma intreb si eu de ce este mai scump .. si masinile nu ies de acolo ca noi . sunt aceleasi proceduri de spalare.. apa+spuma + sticluta cu lichidul albastru(asa zisa ceara) si nimic mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mereu cand am spalat masina in oras, fie in Dorohoi, fie in Botosani sau Suceava...nu am fost niciodata multumit si am incercat multe spalatorii. Trebuia sa fac mereu observatii si normal ca daca nu eram multumit, nu le dadeam bacsis si se enervau tare. Tind sa cred ca cel mai bine e sa o spal acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca stai la curte nici nu inteleg ce mai cauti la spalatorii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stau la curte. Stau la bloc :| Dar ca sa nu mai dau bani degeaba, as spala-o si in fata blocului.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ne descrii etapele, sa intelegem de ce e mai scum?

 

Intrebarea era pentru mine sau pe john_skoda?

 

Daca ai stat 5 minute dintr-o ora cam cat dureaza toata spalarea nu are nici o relevanta. Eu am spalat MCV-ul de la munca de parca abia iesise de pe poarta fabricii. Am spalat la cel mai ieftin 29.99ron(int+ext).

Fara nici o rautate: speli des la ei? Pentru ca la mine nu a mai durat o ora spalarea masinii de acum vreo 5 ani cand eram clientul fidel al unuia din baietii de la spalatoria de sus de la academia militara, si intradevar dupa o ora de spalat si bibilit arata brici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spalat o data masina de la munca si fata de toate spalatoriile de pe BD Timisoara si din imprejurimi acolo a fost cel mai bine. fata de 20 plus spaga am dat 30 dar am fost multumit. curat, miros placut, nu tu presuri ude, zoaie pe la geamuri , oglinzi, portiere, etc. vb de spalatoria de la plaza si de masina de la munca, pe a mea o spal acasa in curte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa detaliezi un pic pasii si operatiunile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt sectorul 3 in spatele scolii nr 95 e maas auto.eu acolo o spal de aproape 2 ani de cand au deschis si sunt multumit.25 lei interior/exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe john il intrebam...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am norocul, sa zic asa... sa am spalatoria in lateralul blocului, si spun noroc deoarece baietii de aici fac treaba foarte buna, cel putin parerea mea.

Pentru 25 lei, pret in care este inclus interior+exterior sunt foarte multumit!

Dureaza aproximativ 30-40 min...

Exteriorul din cate am vazut eu, ca etape pot spune:

- spray pentru zonele "mai murdare" ale caroseriei;

- jet de apa toata caroseria;

- spuma activa;

- burete/perie (sau nu... in functie de preferintele clientului);

- jet de apa;

- ceara;

- stergere completa caroserie;

- solutie pentru cauciucuri;

- solutie pentru plastice (aparatori praguri,fuste nevopsite, grile etc);

- solutie jante de aliaj.

 

Interior banuiesc ca sunt generale...:

- aspirare;

- spalare covorase (la cerere, in functie de tip);

- solutie covorase;

- solutie plastice;

- silicon (la cerere);

- curatare guri de ventilatie;

- curatare geamuri (inclusiv trapa, la mine ;)) );

- + din an in paste cate un bradut din partea firmei.

 

+ preturi ok pentru alte manopere, gen spalare motor = 14 lei.

Precizez ca spalarea se face cu vap, manual... nu cu perii si pompe ca la benzinarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

ce-i aia vap?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pistol electric cu presiune... ca cel din videoclipul urmator:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!