Jump to content

Buton Faruri Iluminat


Blu3Sky
 Share

Postare recomandată

Am o intrebare pentru proprietarii de Ibize : puteti sa verificati si sa imi spuneti daca la voi se aprinde ledul din butonul de faruri cand puneti contactul ? La mine se aprinde imediat ce invart cheia in prima treapta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat asta. Da, se aprinde, si e normal sa se aprinda, pentru ca vrei sa vezi de unde se aprind luminile daca te urci in masina pe intuneric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e cum ai pus contact se aprinde indiferent daca e zi sau noapte :blackeye[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, multumesc, m-am linistit !! :blackeye[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledul asta se aprinde tot asa si la Altea,eu cred ca si la celelalte masini din grupul VAG se intampla la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stiu ca sunt Off Topic dar am zis sa nu mai deschid alt topic .

vreau sa intreb cum se scoate butonul/comutatorul de lumini din bord. La vw se inpinge si se roteste spre dr., cred ca la Seat este la fel!? - am incercat insa nu vrea sa iasa, nefiind sigur nu am vrut sa fortez..

stie cineva sigur cum se face

merci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact la fel se scoate si la Ibiza, apesi si rotesti spre dreapta, apoi tragi spre tine. L-am scos de cateva ori, atunci cand am montat plafoniera. E posibil ca daca e scos pentru prima data, sa iasa mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este posibil...sau nu apas eu destul de mult, deoarece in momentul in care rasuceam spre dr. se aprindeau pozitiile.

Cred ca nu trebuie sa se intampe lucrul asta si sa apas mai tare la inceput - gresesc cumva?!

merci pt. raspunsul rapid

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata de pozitia unde se aprind pozitiile ca sa-l scoti butonul trebuie sa fie mai inauntru, deci tb sa apesi mai tare in timp ce rotesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Buna ziua,

Stie cineva daca se poate desface capacul de care invarti, pentru ca ledul lumineaza foarte slab si a-si vrea sa-l schimb, sau pentru inceput sa verific daca pot face ceva sa lumineze mai bine.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, butonul de lumini se poate desface... e necesara indemanara. Si desfacut de pe masina, evident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfacut de pe masina evident :) dar mai departe cum? Ai putea sa-mi dai cateva sugestii cum sa fac mai departe ? 

Mersi,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune niste poze cu comutatorul si iti zic

Se scoate din bord cu tot cu reglajul pe inaltime, se desface rama aia de plastic din fata si pe urma trebuie demontat comutatorul.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!