Jump to content

Intrebare


bzsa
 Share

Postare recomandată

cine ma poate ajuta de unde pot cumpara husa sau aparatoare sau cum ii zice pe capota

ceva de genul ca si cel din poza

post-16230-1212765072_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Deoarece nu am putut deschide un topic nou,am zis sa postez aici!Am parcat zilele trecute masina recent vopsita in decembrie (Golf 3) langa scoala eu fiind la cursuri ceva muncitori au spart un geam de la etajul 6 si pana pe masina praf s`a facut!!Au fost afectate tavanul,aripa stanga,usa stanga,capota si geamul zgariat!Ce as putea face daca a sarit vopseaua?Necesita revopsire?Se poate vopsi doar in locul acela si pe restul suprafetei dat cu lac?Ce idei aveti? Am nevoie mare de ajutor!

post-38581-1232639315_thumb.jpg

post-38581-1232639427_thumb.jpg

post-38581-1232639453_thumb.jpg

post-38581-1232639464_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat de adanci sunt zgarieturile si avand in vedere ca tabla e deformata, trebuie chituita si revopsita zona...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge revopsita doar zona?Vopsitorul mi`o zis ca trebuie revopsita toata capota,toata aripa,tot tavanul + usa soferului!Mi-a zis ca nu se poate vopsi doar zona!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are dreptate. Daca iti vopseste doar zona iti gazeaza restul si arata mai rau decat zgarietura recenta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te vei interes pe la ceva vopsitori auto...dar unele mai de " fitza" vei gasi nishte baieti inteligenti cu un aparat care-ti va prepara aceiasi noantza de vopsea chiar daca a fost mai aerisita si batuta de soare..... poti vopsi zona afectata... iar dupa 2 - 4 sapt de la vopsire.... un polish facut bine! Dar costurile nu le stiu...plus ca nu am idee pe unde sunt aceste vopsitorii....!

Atentie....! Nu la nea Gicu vopsitoru, acolo nu cauta!

Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta voiam sa spun si eu...daca este vopsita ca lumea, in straturi succesive si cu aceeasi culoare, nu conteaza daca se gazeaza...se poate da polish abraziv si dispar diferentele de vopsit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate ajuta de unde pot cumpara husa sau aparatoare sau cum ii zice pe capota

ceva de genul ca si cel din poza

Am gasit eu pe un site o husa aproape cu cea din poza.... 80 ron... (are trecut Golf pe mijloc)dar nu pot pune site-ul aici... conflict de interese! Daca inca te mai intereseaza iti dau un post in mesagerie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

il astept si eu :D ...situl repectiv..te rog...pe privat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit discutii ca sub husa care vrei tu sa o pui se aduna praf nisip etc care are efect abraziv si zgarie vopseaua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are dreptate Laurica, eu am patito la a mea, mia dat fostu propietar husa de capota, tocmai o cumparase, am folosito si eu vreo 6 luni si sa matuit prin anumite zone, am polisato si a iesit cat de cat, acum dupa 2 ani de la chiblura am cateva puncte de vopsea sarite, nu mai am ce sa-i fac trebuie sa revopsesc capota. Deci sunt si avantaje si dezavantaje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!