Jump to content

Conversie Scaun


cpv
 Share

Postare recomandată

Dupa cum zice si titlul, cum as putea sa fac conversia de la scaun de 4 usi la scaun rabatabil, la modul concret:

acum am scaune de golf 4 (4 usi) montate....si accesul in spate nu mai exista aproape deloc, ma gandesc la adaptarea cumva a spatarului de pe scaunul original de g2.....are cineva idee cum se poate face ceva in sensul asta...sau vreo rrecomandare la cineva mai priceput cu care sa ma consult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

schimbi scaunul, asta e cea mai buna solutie.Scaunul are o balama si un mecanism din cabluri care trag siguranta.

Scaune pentru 2 usi sunt foarte practice mai ales cind ai de carat ceva lung de circa 2 metri, undita, plinte, etc.Rabatezi scaunul si gata bagi ce vrei.

cu scaune rabatabile te pot ajuta eu, am doua perechi, de la doua masini aduse acasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai aici e buba.....u acum am interiorul din piele....si mi-ar parea rau sa renunt la el...

multumesc de oferta....dar am si eu 2 perechi de interioare de 2 usi....dar din pacate nici unul din piele....ma gandeam ca se poate adapta ceva...in varianta chinezo-romaneasca pt adaptare....pt a pastra interiorul asta care este fff comod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezbracare de piele si pui pielea pe unu normal pt ca nu e cusuta de nimik e ca si o husa doar prinsa in partea de jos a scaunului cu niste cleme ....in 2-3 ore ai rezolvat treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca le strici daca umblii la ele. Cea mai buna rezolvare la problema ta ar fi sa le vinzi si sa iti cumperi unele rabatabile.

Ar mai fi cred o varianta, dar tot complicata. Sa gasesti niste scaune tot de G4 rabatabile, care sa fie duse, taiate, si sa transplantezi tot scheletul, dar si in cazul asta trebuie descusut, cusut...

Cred ca cele de G4 sunt mai "umflate" si au alta forma si structura fata de cele de G2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

Alea de golf 4 sunt mai mari cu citiva centimetri, daca vrei exact masor acasa si iti spun. Dar daca sunt mai mari cum vei mai avea flexibilitate?Apoi majoritatea de la golf 4 au airbag in ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da au airbag in ele.....ma gandesc la scaunul din dreapta dumva decuplat reglajul spatarului, si facut un soi de stift care sa il deblocheze si sa il blocheze intr-o singura pozitie...dar sa permita rabatarea...ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

cauta ceva de pasat la dezmembrari evident din piele, poate ai noroc.

De modificat nu-ti recomand ca iese o aiureala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am transformat scaune de la 4 pt. 2, dar este putin de lucru.

Trebuie sa transferi parghiile de deblocare a spatarelor de la scunele vechi la alea noi. cablurile si tot ce-ti mai trebuie.

In final vei reusi. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!