Jump to content

Aeroterma nu functioneaza


ZBENG
 Share

Postare recomandată

Ma rog , de la instalatia de aer (nu am clima sau AC).

Nu mai funtioneaza pe nici o treapta :rolleyes: si stiu sigur ca am gasit odata tot pe aria asta o idee cam pe unde s-ar afla acest releu.

Un mic ajutor ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa vezi daca nu este arsa siguranta de la ventilator, de sub bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat si la siguranta (19 parca , a 4a de la dreapta spre stanga) si nu are nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e necesar sa modific titlul topicului. Din primul pot rezulta ca nu ai AC.

In alta ordine de idei acolo nu ai releu, este o rezistenta mai complexa, cu mai multe iesiri. Este situata langa motorul aerotermei.

Verifica daca ajunge tensiune la comutatorul treptelor si la ea.

post-6155-1212604154_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa verific azi la comutator , l-am desfacut acum ceva timp ca sa schimb becul ala si s-ar putea sa fi atins ceva pe acolo. Motorul aerotermei unde este situat ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul aerotermei este sub torpedou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa verific azi la comutator , l-am desfacut acum ceva timp ca sa schimb becul ala si s-ar putea sa fi atins ceva pe acolo. Motorul aerotermei unde este situat ? :blink:

vezi ca acolo la comutator are niste lamele de alama,are una care se plimba cand rotesti si atinge pe cele care stau pe loc si daca se deplaseaza un pic lamela care se misca nu mai face contact cu celelalte,am avut si eu problema asta dar am rezolvat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

stie cineva care sunt vaalorile rezisatentelor din prerezistenta aerotermei? dar cea a rezistentei termice ?mentionez ca imi functioneaza aeroterma doar pe treapa a-4a

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!