Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

pe fata....am 175/50...iar pe spate 175/65..de aia se pare ca sta foarte sus...suspesnia este -60....de la baia de ulei pana la asfalt...sunt 5 cm....o sa arate ok cu cacuioace la fel pe toate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • Razak

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am mai mesterit ceva,am schimbat aeroterma ca era praf :flower:

.

post-3768-1223903331_thumb.jpg

post-3768-1223903372_thumb.jpg

post-3768-1223903394_thumb.jpg

post-3768-1223903416_thumb.jpg

post-3768-1223903438_thumb.jpg

post-3768-1223903515_thumb.jpg

post-3768-1223903535_thumb.jpg

post-3768-1223903555_thumb.jpg

post-3768-1223903569_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am schimbnat azi hayonu pt ca era praf, plin de rugina pe la cheder... se mai confrunta cineva cu problema asta?...

post-20993-1224954245_thumb.jpg

post-20993-1224954260_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce am dat 250 ron sa-l fac shaved [ sudura argon ] + 100 ron sa-i fac un cozoroc ... cand am dat geamul jos am observat si eu f multa rugina ... intr-un punct cand am curatat am dat de o gaura chiar ... investind destui bani in el am preferat sa sudez o bucata de tabla ca sa refac ce era mancat de rugina :P daca era stock ... zbura de mult de pe masina :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce am dat 250 ron sa-l fac shaved [ sudura argon ] + 100 ron sa-i fac un cozoroc ... cand am dat geamul jos am observat si eu f multa rugina ... intr-un punct cand am curatat am dat de o gaura chiar ... investind destui bani in el am preferat sa sudez o bucata de tabla ca sa refac ce era mancat de rugina :D daca era stock ... zbura de mult de pe masina :)

naspa situatie, bine cai rezolvato, al meu era sub orice critica, deja trecuse rugina si de cheder, pe interior nu mai zic, chederu era prins doar de luneta nu si de tabla, daca apasam luneta se misca in cheder, alt suport nu mai avea.... cand ploua tare aveam si umezeala in portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceiasi problema se gaseste si la mine......cand spal masina adun apa din portbagaj.... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se mai confrunta cineva cu problema asta?...

Intreabal pe Moise.El stie 100% sigur.

Eu nu stiu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

astazi am reusit sa urc sus franele de g60,o sa revin cu poze cand le vopsesc :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O incercare de a pune bara lata[sta stramb ca nu e fixata] ,sau totusi e buna asa old cum a lasat-o mama ei :D

post-15430-1226132684_thumb.jpg

post-15430-1226132690_thumb.jpg

post-15430-1226132699_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori o faci complet cum e una din 90 ori o lasi asa cum a iesit din fabrica.....Mixurile nu prea merg. Eu as lasa-o asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai de aia eu am lasato old , pt ca putini le mai lasa asa, toti inclina spre stilu 90 nu contest e tare, da niciodata nu mia placut sa am ce are toata lumea..... acuma parca vad ceo sa ziceti atunci daca e old cei cu pleoapa aia de sub faruri :) plus alte chestii depe ea

Modificat de capone26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai de aia eu am lasato old , pt ca putini le mai lasa asa, toti inclina spre stilu 90 nu contest e tare, da niciodata nu mia placut sa am ce are toata lumea..... acuma parca vad ceo sa ziceti atunci daca e old cei cu pleoapa aia de sub faruri ;) plus alte chestii depe ea

Old ramane si a mea ca parca e altfel decat celelalte, si cum sa-ti zic Capone26-...fiecare i-si face masina dupa gustul lui si posibilitati, tine-o asa ca arata bine.... :D Putin offtopic...va pun o poza cu fostul g2 al meu care a fost tot cum l-a lasat mama lui...ce dor mi-e de el..

post-15430-1226141707_thumb.jpg

Modificat de Cristi_XXZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am rugina doar in zonele unde intra cablajul in hayon. cred ca e un caz fericit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

old school :D

:D F frumos moise....i-mi da de gandit culoarae de pe masina ta, avand in vedere ca vreau sa o vopsesc si eu pe la anu :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D F frumos moise....i-mi da de gandit culoarae de pe masina ta, avand in vedere ca vreau sa o vopsesc si eu pe la anu :rolleyes:

sa te astepti si la 1000 de euro pt manopera :) ... sa nu mai vorbim de vopsea pe baza de apa.

multa bafta :D culoarea e reusita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!