Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

@cristi

cred ca dupa acestea te-ai inspirat. oricum e bine si pentru ceilalti sa vada procedeul

:beer:

Modificat de o_kh3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • Razak

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sincer sa fiu nu m-am inspirat de aici, ideea a fost a mea in intregime, insa procedeul e foarte asemanator cu cel indicat in filmulet. La fel am si eu degetele acum, de la pilitura de aluminiu. Si se curata foarte greu. Abia astept sa ajung la polish :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu e sa nu le lacuiesti dupa ce te polishezi !!!!

eu le am fara lac si is pe masina din primavara si e ok le mai curat citeodata cu pasta de polish si arata super!! :Driver:

cu lac tre sa le matuiesti putin sa prinda lacul si apoi e riscul de sare piatra sa se crape lacul apoi intra apa si arata ca dracu!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a zis ca le lacuieste? Eu, mare? :) Exista un aditiv elastic pentru lac, special pentru asa ceva, insa eu nu vreau sa le lacuiesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codrut mitulescu

scuze daca sunt offtopic dar am si eu o intrebare: se puate pune cutie de viteze in 5 trepte pe golf1 1 motor 1.1?

merci si scuze inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate dar cutie de viteze in 5 trepte se gaseste pe golf 2 pentru 1.3 care este asemantor ca 1.1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codrut mitulescu
se poate dar cutie de viteze in 5 trepte se gaseste pe golf 2 pentru 1.3 care este asemantor ca 1.1

merci pentru raspuns

stii daca are cineva de vanzare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi pe la userul arhanghel... mi se pare ca are el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am gasit la o dezmembrare o toba de GTD care arata ff bine + care are diametrul la tips mai mare. Maisna e in 2 usi. Imi puteti spune si mie daca se potriveste pe carosesrie in 4 usi si motor diesel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Nu cred ca este problema ca masina a fost in 2 usi,problema poate fi daca a fost pe GTD si tu ai D.Nu sunt sigur, insa sigur nu ar trebui sa fie diferenta mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!