Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

azi am dat jos puntea , am schimbat bucsele ... + am refacut tot traseul de conducte (de frana) noua din cupru. De la 8 dim ... am lucrat la golf ... DAR ACUMA AM FRANE!!! :rolleyes: Revin marti , sau luni cu o gramada de poze.

va salut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • sebi_bc

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

minciuni am zis ca vin sa fac niste poze ...dar ai disparut ca ninja azi..poze sau NO BELIVE!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bah tu dispari ca un ninja :P

....cred ca ai neamuri prin japonia ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce am "mesterit" ....

dsc01626ia5.th.jpg dsc01632rq9.th.jpg dsc01630ts3.th.jpg dsc01624fm5.th.jpg dsc01627ec7.th.jpg

SI RULMENTUL DE PRESIUNE!!! : dsc01622fz2.th.jpg dsc01619aw6.th.jpg

Modificat de dubmaniacks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De nevoie sau schimbat ; semeringuri.planetare, burduf si ambreiaj.......... :sbine:

post-15430-1230661470_thumb.jpg

post-15430-1230661480_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am schimbat cu florin timoneria la g60-ul sau :( urmeaza alte schimbari la aceasta masina dar il las pel sa le zica

post-3768-1230665562_thumb.jpg

post-3768-1230665582_thumb.jpg

post-3768-1230665598_thumb.jpg

post-3768-1230665606_thumb.jpg

post-3768-1230665639_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

vada ca numai mesteriti pe la masini,eu cu baietii am pus pe picioare un 16v,a fost vreme frumoasa weekendul trecut asa ca ne-am pus pe treaba,au fost prezenti euegen(zim),florin TRD(low_golf),alin(zizou),valerica(bva),cristi(33gti),la sfarsit totul a iesit perfect :P :lol:

....spor la treaba baieti

post-3768-1233214083_thumb.jpg

post-3768-1233214104_thumb.jpg

post-3768-1233214124_thumb.jpg

post-3768-1233214144_thumb.jpg

Modificat de 88BLR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa putem mesterii la masini noi am tras curent in garaj :P in curand va pun si eu poze cu troaca mea dupa ce e in fuller :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aproape ca nu-mi vine sa cred ce vad...se lucreaza la masinutza ta? aveam impresia ca e deja un mit :P

nu mi-o lua in nume de rau, mult succes si spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zizou daca ai fi spus ceva ce nu ar fi adevarat poate m-as fi suparat, deci e totul ok, stai linistit :)

Ca sa pun un calendar pentru a evidentia de ce ne-am miscat asa de greu :

1. Februarie 2007 , prima intrare in service, schimbat tot la frane/directie, repus motor pe picioare, tinichigerie [ indreptat aripa spate stanga, refacut haion shaved, astupat punctele de la embleme, indreptat spatele masinii, scos antena plafon, scos antena aripa , scos un motoras stergator ]

2. Martie 2007 Vopsitorie in urma interventiilor facute la service

3. Aprilie 2007 luat masina vopsita PRAF , urma sa o duc la retusuri dupa ce ii mai fac mici modificari

4. Aprilie 2007 dus masina in curte la Smith , facut eleron, antifonat prin interior , constatat ca necesita : Aripi fata, capota, trager, tabla dintre aripile fata, luat usi fara triunghi, praguri , arcade aripi spate, podele praf, oalele de la amortizoarele spate cu probleme ...

5. Aprilie 2007 - Septembrie 2007 mici cacaturi pe la ea , lipsa acuta de fonduri

6. Septembrie 2007 dus masina la tinichigiu

7. Decembrie 2007 dus masina la vopsitor

8. Octombrie 2008 luat masina de la vopsitor deoarece NU A FACUT NIMIC LA EA ! si cu avans de 500 euro dati ... ba din contra, imi sudase prelungirea de capota si pentru ca nu s-a sinchisit sa dea o mana de chit pe ea a ruginit si capota, mi-a pierdut telescoapele de capota ... si nu mai zic nimic

9. Octombrie 2008 - Prezent masina a fost la Smith in curte unde : Am schimbat capota, am tras capota peste faruri, montat praguri, latit aripile spate + prelungit arcada lor , prelungit arcada aripilor fata, mici retusuri la eleron, pus bot si bari la linie ca sa diminuam pe cat posibil lufturile, facut bari clean + suport de numar in bara spate.

Intre timp am luat la masina destule piese : Motor 1.8 8v 112cp cu tot ce trebuie pt swap, Geamuri el, Digifizz, Aer Conditionat, Servo, Faruri Jetta cu lupe, Grila Badgeless, Suspensie reglabila, Scaune Recaro de pe Suzuki Swift GTI , Bancheta Corrado, BBS RM Aproape reconditionate , astept suruburile din Germania si ceva timp ca sa le vopsesc ... mai sunt multe rahaturi dar nu-mi vin in cap acum.

Urmeaza ca zilele astea sa o duc la Vopsitor :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7. Decembrie 2007 dus masina la vopsitor

8. Octombrie 2008 luat masina de la vopsitor deoarece NU A FACUT NIMIC LA EA !

vrei sa zici ca ai tinut-o un an si 3 luni la vopsitor ??? degeaba ??? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 luni mai exact la vopsitor degeaba ... m-a tot plimbat ca azi, ca maine, ca wk viitor ... o luna nu mi-a raspuns la telefon, ma duceam la el acasa nu era sau dormea si nu putea sa-l trezeaza ... toate pana am cedat psihic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii foloseam capu' lu ' ala pe post de ciocan de indreptat tabla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ehe ... ce nu i-as fi facut ... asta e , mergem mai departe :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai Razvane avem o poveste comuna/aproape identica (mai putin perioada de timp), daca nu as fi patit-o cu inaptul de tinichigiu/vopsitor la fel ziceam ca exagerezi. Ca urmare m-am suparat si reincept totu, polizez la tabla toata masina...si ma duc cu ea la un cuptor. Deja am inceput sa imi fac un semigaraj si strang fonduri pt un aparat de sudura MIG, ca tinicheaua o fac eu u manuta mea.

si ca sa nu zica lumea ca-b bolond...o sa pun cateva poze si in topic cu detalii "picante" ...de cum sa nu faci. :)

Sper ca anu asta sa ne aduca mai multa bafta si mai putina incredere in oameni/dobitoci. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu deja imi pierdusem rabdarea dupa 2 luni jumate cat am asteptat pt vopsit,ala a fost chiar nesimtit sa te tina atat,si banii i-ai luat inapoi?

:) hai veniti si voi cu poze ca sigur mesteriti voi ceva pe acolo

Modificat de 88BLR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va pun eu poze diseara cu ea pe platforma :) dar va atentionez ca nu e CULT, nu e AUTENTIC asa ca sa nu dati cu pietre in mine ... e clean cu aripi trase :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"CHOP SHOP" - Oradea.

lasand tampeniile la o parte , ma intorc in garaj.

Modificat de dubmaniacks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

am mesterit si noi azii cate ceva pe la masini ,multumim zizou pentru indicati au fost de folos :)

post-36183-1247521982_thumb.jpgpost-36183-1247521996_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult de tot Tzap pt ajutor...oricum nu ai scapat...maine o luam de la capat:D ne asteapta evacuarea;))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult de tot Tzap pt ajutor...oricum nu ai scapat...maine o luam de la capat:D ne asteapta evacuarea;))

cu placere NONY daca intre noi nu ne ajutam atunci cine ?? o facem si pe aia si ce o mai fii ca mai sunt multeeeee :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!