Jump to content

Golf 3 Gti Hagus Edition


gt_3
 Share

Postare recomandată

Salut! sunt posesor al unui golf3 GTI 16 v Hagus limited edition; masina este oleaca cam full; insemnand piele la culoarea masinii , climatronic, incalzire in scaune, o culoare deosebita (albastru-mov), masina este din 1996, jante BBS originale , evacuare BOrla, oglinzi electrice si incalzite, computer de bord, geamurile electrice cu protectie, are amortizoare + arcuri noi reglabile pe inaltime, ambele scaune reglabile pe inaltime, cu alte cuvinte masina este impecabila. Ma gandeam sa va intreb cam ce bani credeti voi ca face o masina ca aceasta avand in vedere ca nici in Germania daca cautati nu gasiti asa ceva; si chiar daca gasiti este foarte scumpa! Astept pareri! Multumesc!

post-910-1212054047_thumb.jpg

post-910-1212054086_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • b-66-six

    4

  • gt_3

    3

  • omu_negru84

    3

  • DtmGolf_4

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos exemplar!.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut un golf frumos la mine in CL, 3700E, aceleasi optiuni ca la tine plus ca e in 4 usi si are faruri angeleys negre clare, grila fara semn, vopseaua impecabila, jante foarte frumoase de 15-16'', nu stiu cum sa zic... e modificata frumos rau, cu bun simt. dar nu e inmatriculata... si e pret de bisnitar ca suntem la granita cu BG si la noi aduc multi masini de afara si le inmatriculeaza pe bg.

A ta, ca e in doua usi, max 3000 (neinmatriculata) si avand in vedere noua taxa din iulie 2008, mai pune 500E si inmatricularea.

Nu mi-o lua in nume de rau, dar din iulie o masina d'aia nu va valora mai mult!

Ps. S-o stapanesti sanatos si sa aveti grija unul de celalalt :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu Golf3 Gti,16v,150cp cumparat in decembrie cu 2500eur cu numere de italia.Am mai bagat 1500eur in ea.In iulie o inmatriculez!Nu are interiorul din piele in rest e full.Daca era inmatriculata tipul de la care am cumparat-o a zis ca fara 4000eur nu mi-o dadea.Taxa era 3900eur pt masina mea,euro2,an 1997!

post-21874-1212094159_thumb.jpg

post-21874-1212094192_thumb.jpg

Modificat de sorin74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apreciez dotarile masinii. Cine stie, cunoaste valoarea ei. Oricum, e peste ce am vazut pe la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos de pareri !! sunt impartite, dar totusi nu cred ca valoreaza 4000 de euro asemenea masina! Vorba lui Paul Ral cine stie cunoaste!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu si eu masina...se pare ca suntem vecini..o vad cam in fiecare zi si este o bijuterie :icon_thumright: :D si este si foarte ingrijita...eu nu cred ca face numai 4000 eur...eu nu as da-o numai pe atatia bani in nici un caz... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu si eu masina, e un exemplar deosebit atat din pdv al intretinerii cat si al performantelor.

Cred ca in jur de 5500 - 6000.

Vor fi care vor zice ca in banii astia plus inca ceva isi iau golf 4..... dar ceva modest.

Sa cumperi un g4 la aceleasi performante si dotari ajunge in jur de 9000- 10 000 cel putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e ca de vandut o poti vinde unui maniac golf care apreciaza si cunoaste !.. parerea mea e sa nu o vinzi. eu am un golf 3 gti din 92 8v si pana acum am bagat in ea mai bine de 25000ron (reparatii, piese noi si dotari accesorii(muzica, jante)), iti dai seama ca nu se pune problema sa recuperez din banii investiti, tocmai de aia nu am ce sa "vand".

eu zic sa o tii!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De ceva timp cand merg pe drum mai greu am un zgomot la roata fata stanga, de parca as merge cu un carut :Driver: . Am dus masina la un mecanic si nu isi da seama ce face asa. Am apelat la voi ca poate a mai patit cineva asa ceva si sa nu fiu nevoit sa schimb tot ce e pe acolo( o caruta de bani + manopera). Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa te uiti la flansele de la amortizor...la mine alea au fost. dai capacele de la oale jos si te uiti la pozitia suruburilor care sunt inafata . la mine se vedea clar ca sunt duse . una era mai inafara si una mai inauntru . e doar ce am parit eu, poate fi si altceva dar merita sa verifici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica si bielele antiruliu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Placutele de frana au sigurante? La mine sigurantele alea sunt 2 tablite ruginite, zdrangane de zici ca acum cade roata.

2. Etrierul are 2 bucse de cauciuc pe suruburile de prindere, de la caldura se cam coace cauciucul ala aparand un joc etrier >> sistem fixare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Etrierul nu are joc. Alea nu sunt bucse ci o protectie a distantierului (pistonas) care se misca pe masura ce uzeaza placutele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mizez pe sigurantele placutelor de frana , am avut si eu prob asta , acum le-am schimbat si a disparut .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te supara, ai zis ca e din 96, dar nu are airbag-uri?? A fost lovit si nu le-ai mai pus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un exemplar frumos. Pare ingrijit cu dotari ok. Dar faptul ca este neinmatriculata pretul ei maxim este de 3000 de e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te supara, ai zis ca e din 96, dar nu are airbag-uri?? A fost lovit si nu le-ai mai pus?

:P)NU, masina nu a fost lovita are airbag doar pe volan si am considerat ca nu am nevoie de air bag; de aceea am pus acel "robinet" de placerea mea!!

Un exemplar frumos. Pare ingrijit cu dotari ok. Dar faptul ca este neinmatriculata pretul ei maxim este de 3000 de e

NU stiu despre ce masina vb ; dar masina de care vorbesc este inmatriculata!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze dar eram f obosit cand am postat .... inmatriculat este in jur de 5000 . Arata bine, are dotari beton si daca si merge pe cum arata eu zic ca pe acolo e pretul. prb este ca nu o sa-ti iei banii astia pe ea ptr ca romanul s-a obisnuit cu masini moca sau cu dotari de dacie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand vei vrea sa o vinzi, fa-ti cont pe ebay.de. Valoarea masinii tale e pe undeva pe la 5500 - 6000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Salut! sunt posesor al unui golf3 GTI 16 v Hagus limited edition; masina este oleaca cam full; insemnand piele la culoarea masinii , climatronic, incalzire in scaune, o culoare deosebita (albastru-mov), masina este din 1996, jante BBS originale , evacuare BOrla, oglinzi electrice si incalzite, computer de bord, geamurile electrice cu protectie, are amortizoare + arcuri noi reglabile pe inaltime, ambele scaune reglabile pe inaltime, cu alte cuvinte masina este impecabila. Ma gandeam sa va intreb cam ce bani credeti voi ca face o masina ca aceasta avand in vedere ca nici in Germania daca cautati nu gasiti asa ceva; si chiar daca gasiti este foarte scumpa! Astept pareri! Multumesc!

salut,daca totusi te razg sa o vinzi,din toamna s-ar putea sa ma intereseze si pe mine.doar sa ma incadrez in buget.sincer e beton masina.o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am si eu o bataie, numai ca pe dreapta , am schimbat bucse , amortizoare,capete de bara, pivoti. Se aude un zgomot , o bataie in cauciuc cum ar veni! Tin sa mentionez ca arcul e slabit pe dreapta (ce mi-au spus mecanicii) si ca nu e strans cum trebuie amortizorul! De la strangerea amortizorului sa fie sau de la arc?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi faza am patit-o si eu. Era de la placutele de frana care jucau in etrier si la mine bonus imi sarise surubul de fixare la discul de frana pe stanga fata si juca si ala in prezoane. Problema a fost rezolvata de mecanic cand mi-a schimbat placutele si discurile de frana pe fata. A pus niste sarmulite care tin fixate siguratele de la placute si cu un surub nou care venise cu discurile de frana. Poti sa testezi simplu daca este de la placute, in cazul meu avand jante de aliaj cu spitele mai rare, am putut sa bag degetul la placute si sa constat ca aveau joc destul de mare in etrieri, la fel si cu discul de frana la care am constatat ca are si el joc in prezoane. In cel mai rau caz trebuie sa dai roata jos si sa verifici. Ciao.

Modificat de _APoLLo_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

azi am schimbat jantele de aliaj de 14 cu originalele de 13.motivele nu cred ca conteaza.problema:cand calc frana,cand fac stanga sau dreapta,suna ca naiba!!!!!!ca si cum ai bate cu ciocanul pe ele!!!dar m-am uitat:nu jozca-nu se simte in volan nimic,sunt stranse bine...mentionez ca inainte nu sunau deloc!!!mie teama sa nu fie prezoanele prea lungi sa fece in ceva...dar,in ce???si de ce numai pe fata???dupa ce franez,nu mai face!!!

respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi si rulmentu de presiune de sus de la amortizor...si mie imi troncanea si asa s a rezolvat

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!