Jump to content

Jug Motor


keyafy
 Share

Postare recomandată

Nefiind o rubrica de vanzari ti-am raspuns pe privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut aceeasi problema. Aveam senzatia ca roata sta inclinata.

Rezolvare:

1) se ridica masina pe un cric se desfac (slabesc putin) suruburile 40 piulitele 41, in carte se recomanda inlocuirea lor... (piulita cu autoblocare).

2) se modifica pozitia elementului 7 sus-jos

3) se strang suruburile.

Eu recomand sa mergi la un service directii. Cei de acolo stiu cum se face. Daca nu stiu, le explici tu din schema atasata.

De preferat un service f. bun, eu inca am probleme stateau rotile asa //===//. Acum parca e mai bine dar tot nu pot lua viraje dreapta usor... trag de volan cam greu. Voi schimba bucsele bascula, rulmentii, capete bara si bara antiruliu si ma duc sa fac directia din nou.

Aproppo: consum marit cu 3 litri cu directia stramba //===//. Acum am revenit la 9,5 %.

post-14771-1212447311_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina are din fabrica unghi negativ pe fata //--\\ , pentru a dimminua efectul subvirator , schimba elementele uzate si refa unghiurile intr-un service , nu ai sa reusesti in fata blocului sa le asezi calumea , si o sa iti traga dreata sau stanga

Modificat de Danny78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat-o...era de cele suruburi care fac legatura intre fuzeta si telescop.mc mult tuturor

cand ne gasim mai multi cu golf3 sa vb mai multe in iasi????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Intrebare:la inlocuirea pivotului se modifica unghiul de cadere,sau acesta se modifica daca se inlocuieste complet bascula+pivot ?

Multumesc pentru raspunsuri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

topic vechi.. dar daca tot face parte din zona aia vin si eu cu o intrebare... ce e chestia incercuita din poza atasata?

post-34876-0-57191600-1291368207_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!