Jump to content

Vw Passat 1.9 TDI


ady09

Postare recomandată

modificari aduse ulterior masinii :

--> schimbat ulei + toate filtrele + distributia

--> schimbat jante aliaj pe 18'' cu jante originale passat pe 16'' (se simte diferenta belea acum), sunt super incantat de ele,imi pare rau ca nu le=-am schimbat mai repede

--> demontat fantele de aer si schimbat becurile, am incercat sa lipesc alte becuri de soclurile cele vechi si nu am reusit, mi=am facut cu car de nervi , in final am avut drum la reprezentanta vw din valcea si am luat soclu cu tot cu becuri,pret per soclu=17,5 ron

niste poze..

bafta multa tuturor

post-26547-1234937916_thumb.jpg

post-26547-1234937922_thumb.jpg

post-26547-1234937941_thumb.jpg

post-26547-1234937973_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ady09

    45

  • rio

    8

  • @DRI@N

    5

  • FLorin D

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur ca ai rezolvat problema cu luminarea la fantele de aer. Eu inca nu am ajuns sa le verific.

:screwy: safe

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

am schimbat de curand franele fata spate .... am pus ferodo .. sunt bune? mecanicu mi-a zis ca trebuie sa schimb si cap`ul de bara pe partea stanga ca are joc si imi afecteaza directia:(..,.in rest totul e ok;)

salutare tuturor

Link către comentariu

schimbat de curand si capul de bara...nu de alta dar a fost cuminte si merita;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

mi s-a ars un bec pe spate la numar...si le-am schimbat pe amandoua...priviti ce a iesit :rolleyes:)

post-26547-1240461821_thumb.jpg

post-26547-1240461833_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 9 months later...

nu am mai scris de foarte mult la masina mea... e timpul sa o fac si detaliat...iata ce modificari au aparut in decursul unui an la masina mea de care inca sunt indragostit ca la inceput :)

am umblat putin la linia audio : mai exact am schimbat boxele pe fata care erau ciuruiteee...si am pus boxe pe spate .. daca mai imi aduc aminte blaupunkt se numesc; am schimbat radio cd``u track cel vechi in radio cd-mp3 - sony

dupe care am fost la un salon sa o imbrac si pe ea cu niste folie omologata rar bineinteles ;))

si mai apoi am schimbat pozitiile vechi in niste smd-uri .. si schimbat faza scurta cu xenon..nu de alta dar asa ca sa o mai intineresc si pe ea putin :mop:

acum sa pun si niste poze mai recente cu ea murdara in fata blocului pe zapada asta multaa

din ultima poza se vede ca am umblat putin si la iluminarea in interior..am pus si acolo smd

post-26547-1265816901_thumb.jpg

post-26547-1265816915_thumb.jpg

post-26547-1265816925_thumb.jpg

post-26547-1265817005_thumb.jpg

post-26547-1265817085_thumb.jpg

post-26547-1265817605_thumb.jpg

post-26547-1265817617_thumb.jpg

post-26547-1265817628_thumb.jpg

post-26547-1265817639_thumb.jpg

Link către comentariu

Xenonul pe un B5.5 e un must have,excelenta miscare mai ales ca i-ai schimbat si pozitiile.

Boxele le-am schimbat si eu ca erau pe duca si cred ca se aude mult mai bine acum..

Esti primul la care vad ca au pus folia pe deasupra :cool: Neobisnuit,ti se va zgaria mult mai rau decat daca ar fi fost pe interior..

Bafta cu masinuta si drive safe !

P.S Schimba-i stergatoarele cu unele aero-twin. Eu am Bosh Aero-Twin si sunt excelente!

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

nu fratelo..nu punea pe deasupra..ii facea doar imitatia care venea in interior..am facut doar o poza in timp ce se monta si cam atat :cool:

m-a batut gandul sa schimb stergatoarele ,dar am vazut la unii mai ales pe timp de iarna ca nu sterg la fel de bine ca cele normale..deci raman la acestea;)

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Aaa da,asa a facut si la mine dar am uitat,my bad!

Iar stergatoarele sterg impecabil si iarna trebuie doar curatate de gheata,ca orice stergator.Nici nu stiu daca mai sunt masini noi care nu vin echibate cu stergatoare aero :cool:

Link către comentariu

guys help!

imi face problema frana .. mi se intareste dupa o pedala 2, se face ciment..ea franeaza dar trebuie apasat cu putere,foarte mare putere!..ati patit careva?

Link către comentariu

Foarte frumasa masina, imi place mult de tot cum ii sta in alb, pacat de rotile alea pe 18 , o coafa bine de tot.

Link către comentariu

daca nu erau gropile din bucuresti nu le vindeam dar imi distrugeam masina..si acu le regret..asta e .. tin la sanatatea masinii mele si implicit la buzunarul meu :icon_thumright: .. referitor la pedala intarita e de la furtunul care se misca in "shtutzul acela". o sa o rezolv cum vine vremea buna

o sa schimb si furtunasele acelea de cauciuc subtiri cu insertie din panza acelea de la vaccum. se gaseste la metru in vitan :lol:

Link către comentariu

din cauza unui furtun de vacum de la servo am schimbat pompa cu totul.pe urma mi-am dat seama ca e de la furtun.

Link către comentariu
  • 8 months later...

help..urgent..de cateva zile mi-a ramas frana de mana blocata pe butucul stanga spate..mi-am dat seama cand am plecat de pe loc..era in prima treapta blocata..deci mergeam cu ea..si dupa 4 km de oras am coborat si simteam un miros de ars.era geanta incinsa pe spate..am ridicat`o am desfacut si am constatat ca arcul acela nu isi mai revine la loc .. pe loc am remediat`o .. l-am adus la loc manual...dar cand trag iar frana de mana ramane din nou blocat..ce e de facut? vedeti poza cu "arcul" cu pricina.

o zi buna tuturor

post-26547-0-47442800-1289372039_thumb.j

Modificat de ady09
Link către comentariu

careva priceput? va rog..mi`e frica sa se crape discu sau ceva fiind placutele blocate..si mi`e greu sa tot desfac roata sa trag putin de arc sa isi revina.

Link către comentariu

nu e arc ce arati tu, ci e cablu de frana de mana cu burduful de cauciuc cu rol de protectie, pe langa acel burduf a intrat mizerie si apa si a ruginit pe interior in camasa lui, astfel tu cand tragi frana el ramanae tras si cand eliberezi frana nu mai revine la loc

Acelasi defect l-am avut la Astra si am dat 110 ron e cablu frana mana Global-aftermarket,

pe autokarma costa 148 pentru partea stanga si 225 partea dreapta marca ATE

Modificat de Drogas
Link către comentariu
  • 2 years later...

imi puteti recomanda pe cineva priceput in bucuresti sau la vreun service pt rezolvarea problemei radio pt masina din semnatura?!...mentionez ca din clipa in care ies din buc pierd semnalul radio...o fii de la antena sau ca nu mai este radio`ul original...nu stiu..cateodata nici in buc nu il prind perfect :((...fac cu nervii...

multumesc anticipat!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!