Jump to content

Vw Passat 1.9 TDI


ady09

Postare recomandată

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ady09

    45

  • rio

    8

  • @DRI@N

    5

  • FLorin D

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

mc floro ... si acu mai am o singura nedumerire ... poze sau un site ceva cum s-ar deschide cotiera la passat sau bordu ?! :P

multa bafta tuturor

mc floro ... si acu mai am o singura nedumerire ... poze sau un site ceva cum s-ar deschide cotiera la passat si bordu ?! :lol:

multa bafta tuturor

Link către comentariu

tare bine i se potriveste culoarea,arata super bine.

legat de jante,parerea mea e ca o chinui pe drumurile noastre.eu la golf am 17'' si acum :) bucsele si altele pe ea.

16'' e cel mai bun compromis.

sa o ;) cu placere si la multi km

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

mi s-a ars becul de lumina bricheta si scrumiera.si sunt foarte fericit ca l-am schimbat de unul singur cu doar 1 leu !! :blink:

a fost mai greu pana am gasit "sculele" necesare pt a desface ~capacu(sa-i zic asa) de la schimbator~ am avut nevoie de un cap de torx nu stiu nici acum ce fel de marime era si o cheie tubulara pe care n-o stiu marimea nici la aia pt ca nu am fost pasionat si nici nu sunt, eu cand le caut le caut dupa "ochi" :lol:

am descafacut capacu a fost mai greu pana am scos bricheta din gaura dar cam intr-o jumatate de ora am scos-o cu grija ca sa nu rup vreun picior sau ceva si voilaaaa!!! era becu ars pe care l-am cumparat de la un magazin de piese auto de dacia ca imi era mai aproape identic cu numai 1 leu :D

am montat totul la loc si acum pot scruma linistit noaptea pt ca am lumina :blink:. ideea era ca am reusit singur, am mai cautat pe aici pe forum pe cineva cu aceeasi problema dar nu am mai gasit

multa bafta tuturor

viitor "upgrade" la masinuta mea :

xenon pe faza scurta si apoi poate si pe lunga

schimb distributie cu totuu:((

folie pe toate geamurile

schimbat boxe

ordinea e de la coada la cap in functie de "lovele" .

multa bafta tuturor

Link către comentariu

care imi zice si mie.. cei care mai au jante pe 18 ? ce presiune e normala pe fata si pe spate ... cati bari ? pentru ca eu la toate service`urile care am fost...ba imi ziceai 2,3 ba 2,4 ... ba 2,1 ... ba 1,9

care ma a ajuta?! plssssss

multa bafta tuturor

Link către comentariu

felicitari...bunicel pretul....

Cat mai multi KM fara incidente.

BAfta

Link către comentariu

Ady: eu la fostu RIO aveam 2,1 pe fata si 1,9 pe spate :)

Link către comentariu

nu e mai bine sa fie mai putin p fata? :blink:

alte pareri ?! :huh:

multa bafta tuturor

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina,bafta in continuare la modificari

Link către comentariu

multumesc la toti pentru urari :lol: :(

multa bafta tuturor !!!!

Link către comentariu

Foarte frumoasa, chiar superba masinuta !

Imi place tare mult. Felicitari !

In primul rand trebuie sa-i faci distributia, e prioritara. Gasesti aici pe forum detalii.

In ceea ce priveste modificarile la "look-ul" masinii, eu unul as face urmatoarele:

- pastreaza jantele, sunt superbe si destul de rare, nu le vezi pe toate drumurile.

- vopseste bandourile in culoarea caroseriei, schimba extraordinar de mult aspectul masinii.

- o folie deschisa de aprox 35% pe toate geamurile laterale si luneta. (folia sa fie atat de inchisa incat sa se poata distinge silueta celui de a volan dar nu si chipul)

- poti pune si folie pe plafon, e o investitie mica dar de mare efect, iar culoarea noastra e avantajoasa pt aceasta modificare. Contrastul e puternic, eu zic ca ar arata bine la tine.

Cam acestia ar fi primii pasi pe care i-as face eu in locul tau, dupa care usor, usor cu timpul mai poti adauga cate ceva. (xenon, faruri cu interior negru, etc) Idei vei gasi o gramada, numai rabdare sa ai si sa parcurgi cat mai multe topic-uri pe forum.

Bafta multa si sa ai grija de masinuta ca e superba !

:banghead:

Modificat de WNS
Link către comentariu
Foarte frumoasa, chiar superba masinuta !

Imi place tare mult. Felicitari !

In primul rand trebuie sa-i faci distributia, e prioritara. Gasesti aici pe forum detalii.

In ceea ce priveste modificarile la "look-ul" masinii, eu unul as face urmatoarele:

- pastreaza jantele, sunt superbe si destul de rare, nu le vezi pe toate drumurile.

- vopseste bandourile in culoarea caroseriei, schimba extraordinar de mult aspectul masinii.

- o folie deschisa de aprox 35% pe toate geamurile laterale si luneta. (folia sa fie atat de inchisa incat sa se poata distinge silueta celui de a volan dar nu si chipul)

- poti pune si folie pe plafon, e o investitie mica dar de mare efect, iar culoarea noastra e avantajoasa pt aceasta modificare. Contrastul e puternic, eu zic ca ar arata bine la tine.

Cam acestia ar fi primii pasi pe care i-as face eu in locul tau, dupa care usor, usor cu timpul mai poti adauga cate ceva. (xenon, faruri cu interior negru, etc) Idei vei gasi o gramada, numai rabdare sa ai si sa parcurgi cat mai multe topic-uri pe forum.

Bafta multa si sa ai grija de masinuta ca e superba !

:icon_thumright:

mc frumos de apreciere wins, sa stii ca la toate astea m-am gandit si eu, urmeaza sa-i fac distributia si bineinteles geamurile. la partea cu plafonul inca ma mai gandesc, poate nu da atat de bine ca la ta(eu il am mai mic pe al meu) :))

va voi tine la curent cu ce urmeaza

multa bafta tuturor

Link către comentariu

cateva poze de pe autostrada. si unele facute noaptea in parcare,nu se vad prea bine ca sunt facute cu telefonul mobil :head:

bafta multa tuturor !

;)

post-26547-1212987090_thumb.jpg

post-26547-1212987106_thumb.jpg

post-26547-1212987113_thumb.jpg

post-26547-1212987123_thumb.jpg

post-26547-1212987148_thumb.jpg

post-26547-1212987210_thumb.jpg

post-26547-1212987220_thumb.jpg

post-26547-1212987367_thumb.jpg

Link către comentariu

ady: pe fata trebuie presiunea mai mare, pentru ca este greutatea mai mare. Asa ca baga in fata mai mult ca pe spate :)

Distributia a fost schimbata vreodata ? Daca nu, ti-as propune sa nu mai mergi cu asemenea viteze !

Link către comentariu
ady: pe fata trebuie presiunea mai mare, pentru ca este greutatea mai mare. Asa ca baga in fata mai mult ca pe spate ;)

Distributia a fost schimbata vreodata ? Daca nu, ti-as propune sa nu mai mergi cu asemenea viteze !

distributia inca nu am schimbat`o :) o voi schimba intr-o luna. la faza cu presiunea asa voi face. nu esti singuru care mi-a zis asta. chetia e ca nu stiu cat sa-i bag exact fiind jantele de 18 :blink: . mc de sfat

multa bafta tuturor

Link către comentariu
ady: pe fata trebuie presiunea mai mare, pentru ca este greutatea mai mare. Asa ca baga in fata mai mult ca pe spate

Cum sa bagi mai frate presiune mai mare pe fata decat pe spate !!!!

Baga mai mult pe spate si mai putin pe fata ca altfel distrugi pivoti capete de bara rulmentii din capul amortizorului (aia de au rol de pivot superior) iar de amortizoare nu mai vb .

Iar in legatura cu distributia "Daca nu e schimbata nu mai da talpa ca sa nu ai surprize neplacute" .

Link către comentariu
Cum sa bagi mai frate presiune mai mare pe fata decat pe spate !!!!

Baga mai mult pe spate si mai putin pe fata ca altfel distrugi pivoti capete de bara rulmentii din capul amortizorului (aia de au rol de pivot superior) iar de amortizoare nu mai vb .

Iar in legatura cu distributia "Daca nu e schimbata nu mai da talpa ca sa nu ai surprize neplacute" .

am auzit fel si fel de vorbe

ziceti fratilor unu care are tot jante pe 18 ce presiune e normal sa tina in ele ? si pe spate si pe fata?! va vorbe tot aud de la unu la altu. zicemi unul sigur kti bari sa bag in ea ? mc

multa bafta tuturor

Link către comentariu

Adrian care-i logica ? Daca tie-ti place o masina ridicata de fund, e problema ta. Ia deschide tu usita de la rezervor si vezi ce-ti zice producatoru. Oare-ti zice sa bagi mai mult pe spate ?

Gandeste-te logic, daca bagi 2 pe fata si tot 2 pe spate, nu o sa fie mai aplecat botul masinii ? fiind greutatea mai mare !?!!?

Ady: du-te la un service de echilibrat roti..etc si o sa-ti bage ei cat trebuie ;)

Link către comentariu
Adrian care-i logica ? Daca tie-ti place o masina ridicata de fund, e problema ta. Ia deschide tu usita de la rezervor si vezi ce-ti zice producatoru. Oare-ti zice sa bagi mai mult pe spate ?

Gandeste-te logic, daca bagi 2 pe fata si tot 2 pe spate, nu o sa fie mai aplecat botul masinii ? fiind greutatea mai mare !?!!?

Ady: du-te la un service de echilibrat roti..etc si o sa-ti bage ei cat trebuie :P

culmea draciei e ca am fost la vreo 3 service`uri de vulcanizare/echilibare roti si mi-au zis 3 tipuri de presiune diferita ;)

dupa cine ma iau? :RO flag:

Link către comentariu

atunci du-te la reprezentanta Volkswagen ;)

Sfatul meu este sa bagi 2 pe fata si 1.8/1.9 pe spate

Link către comentariu
atunci du-te la reprezentanta Volkswagen :rolleyes:

Sfatul meu este sa bagi 2 pe fata si 1.8/1.9 pe spate

am 2.1 p fata si 2 p spate.. ;)

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos...la mai multe senzatii ca e masina tare

Link către comentariu

multumesc la toti !! si voua va doresc la fel cu masinutzele voastre :rolleyes: ;)

multa bafta tuturor

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!