Jump to content

Vw Passat 1.9 TDI


ady09

Postare recomandată

Am achizitionat si eu noul passat din 2001 . :icon_cool: (nou pt mine)

TDI 131 HP , 5+1 trepte ... abs,esp,oglinzi electrice heliomate, proiectoare, scaune incalzite fata, climatronic,jante pe18(le-as vinde ... kt dati pe ele? :) )geamuri electrice fata spte, cotiera fata spate,senzori ploaie ... radio cd ... 116.000 km ... rulat 3000 in romania...

post-26547-1211969333_thumb.jpg

post-26547-1211969369_thumb.jpg

post-26547-1211969397_thumb.jpg

post-26547-1211969480_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ady09

    45

  • rio

    8

  • @DRI@N

    5

  • FLorin D

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

claus_golf4

s-o stapanesti sanatos! foarte fruomoase jantele! :icon_cool: La multi km fara incidente!

Link către comentariu
T_o_r_q_u_e

Sa o stapanesti sanatos!

Frumoasa masina,imi plac jantele foarte mult dar nu prea-mi place cd-player-ul...cam face nota discordanta cu linia bordului!

Link către comentariu
Sa o stapanesti sanatos!

Frumoasa masina,imi plac jantele foarte mult dar nu prea-mi place cd-player-ul...cam face nota discordanta cu linia bordului!

da ..am zis k ma voi apuca si de muzica..dar sa mai fac rost de bani..ce imi recomandati k pe spate nu am boxe :)

ce boxe si ce cd/mpe-player ... ?!

mc ...

cu stima,

Ady - nou venit p acest forum ... super tare forumu ...

Link către comentariu
Felicitari. Un pret se poate ?

8000 euroi ... fara taxa...cum vi se pare pretu ?! :)

Link către comentariu
Vitezomanul

Pretul e foarte bun. Felicitari si sa te duca pe drumuri bune.

Link către comentariu
croccifixio

da fratemiu...frumoasa masina :rolleyes:)fara incidente..

Link către comentariu
e frumusica,s-o stapanesti sanatos.cat vrei pe jante ? :)

cine e interesat de jante sa-mi dea un PM si discutam ... nu stiu ink nu m-am hotarat sincer...astept ceva propuneri si ma voi hotara imediat...mentionez ca am cauciucuri noi pe ele acu . :)

Link către comentariu

Sal ,

Frumoasa masinica .

As vrea sa te intreb ce marca sunt jantele ?

Link către comentariu
croccifixio
Sal ,

Frumoasa masinica .

As vrea sa te intreb ce marca sunt jantele ?

cred ca sunt ATURA Wheels....nu cred..sunt sigur :icon_thumright: .. roolin` on 18"

Link către comentariu

Culoarea alba ajunsese oarecum uzata, dar i-a revenit farmecul. E cu atat mai bine daca exista si niste jante care s-o puna in evidenta. Imi place mult masinuta, e in general bine ingrijita. Sa o conduci cu placere !

Boxele pe spate, atentie, necesita inele distantiere/adaptoare (ca sa formeze cutia de rezonanta). Daca e cazul, arunca o privire la ceva cu putere generoasa si la preturi putin mai mari, nu la cele gasite in mod obisnuit pe rafturi de supermarket. Inca un lucru ! Recomand sa cauti unele "component", adica ce nu au tweeter incorporat.

Eu am montat pe spate Hertz Dieci de 60W, insa regret ca nu au tweeter separat, caci sunetele inalte nu sunt la fel de bine dispersate ca pe partea din fata.

Doamne fereste! De ce sa dai jantele ? :icon_thumright: Mai zic sa nu fi tentat din capul locului sa pui jante de astfel de dimensiuni din motive de confort, dar odata ce le ai, si odata ce ii acorda masinii un aspect asa de impozant, ce ar mai conta...

Ady, ai incredere in cel care ti-a vandut-o ? Desi nu gasesc semne clare, in afara unui volan care pare putin de tot mai lucios, numarul de kilometri raportat la anul fabricatiei si la pret, ma duc cu gandul ca cei 116.000 km sa para putini. Carte de service are ?

Drum bun !

Mai vrem poze :)

Link către comentariu

mc Florin D. pt specificatiile date in legatura cu boxele...asa ma gandisem si eu cu inaltele..si sincer imi displace si mie ideea de boxe cu twitere incorporate...le voi pune separat... masina e super ok .. am verificat`o si s-a dovedit OK! ... sunt super incantat de ea...

jantele au un sistem aparte de antifurt...intradevar schimba toata masina...dar am gasit altceva mai belea :icon_thumright:

post-26547-1212058742_thumb.jpg

post-26547-1212058762_thumb.jpg

post-26547-1212058832_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina, dar sincer nr. de km. mi se pare cam prea mic. De obicei km. astia ii gasesti la o masina de 2-3 ani vechime nu de 7. Dar e ingrijita destul de bine. Cat mai multi km! ;)

Link către comentariu
Mihai Dobrescu

Se mai intampla sa gasesti si asa ceva, nu circula toti ca zapacitii sute se mii de km, chiar si-n germania.

Link către comentariu

Exact, nu toata lumea merge sute de km pe zi. De exemplu, eu mi-am cumparat acu' doi ani B5-ul din semnatura cu 123k km. Si sunt sigur de km astia. Intre timp am adus-o la 160k km. Dac-as vinde-o, ar crede cineva ca o masina de 9-10 ani poate sa aibe sub 200k km ?!?!

Modificat de mircea1380
Link către comentariu

Poate ne arati si noua cu ce jante vrei sa le inlocuiesti pe cele actuale... :lol:

Misto masinuta... sa o stapanesti sanatos si fara incidente :P

Link către comentariu
Poate ne arati si noua cu ce jante vrei sa le inlocuiesti pe cele actuale... :lol:

Misto masinuta... sa o stapanesti sanatos si fara incidente :D

ms 'CeReBeL'

in leg cu jantele...am gasit unele printr`o revista la cineva...nu stiu sigur daca le schimb..sunt ffff scumpe .. :P

Link către comentariu

Daca as fi sa aleg eu, as cauta niste BBS (chiar si SH, numai sa fie vazut la echilibrari ce cantitate de plum necesita).

Sunt unele modele care vin ca o manusa pe liniile Passat-ului.

Am omis un aspect ! Cam ce dimensiune urmaresti ? Ramai fidel unora generoase ?

P.S. Nu vreau sa fac pe avocatul poporului, dar mai bine o auzi de la mine, decat de la moderatori :P : Limiteaza numarul acelor puncte-puncte..., ca e pacat sa primesti Warn pentru nimicuri.

Numai bine !

Modificat de FLorin D
Link către comentariu
Daca as fi sa aleg eu, as cauta niste BBS (chiar si SH, numai sa fie vazut la echilibrari ce cantitate de plum necesita).

Sunt unele modele care vin ca o manusa pe liniile Passat-ului.

Am omis un aspect ! Cam ce dimensiune urmaresti ? Ramai fidel unora generoase ?

P.S. Nu vreau sa fac pe avocatul poporului, dar mai bine o auzi de la mine, decat de la moderatori :rolleyes: : Limiteaza numarul acelor puncte-puncte..., ca e pacat sa primesti Warn pentru nimicuri.

Numai bine !

tot pe 18 .. dau super bine la passat :D

Link către comentariu

Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos, fara incidente. Da bine albul :rolleyes:

Misto jantele, ai grija la gropile patriei, e mare pacat sa le deteriorezi.

Oare cand ne vom permite `luxul` sa avem cauciucuri cu talon mic pe drumurile patriei fara sa avem nici un stres? :angry:

Sunt ferm convins ca cu jantele acelea passatucul tau a rulat mult si bine pe-afara fara nici cea mai mica problema.

Inca o data, mare atentie la gropi. Numai bine ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos, fara incidente. Da bine albul :D

Misto jantele, ai grija la gropile patriei, e mare pacat sa le deteriorezi.

Oare cand ne vom permite `luxul` sa avem cauciucuri cu talon mic pe drumurile patriei fara sa avem nici un stres? :angry:

Sunt ferm convins ca cu jantele acelea passatucul tau a rulat mult si bine pe-afara fara nici cea mai mica problema.

Inca o data, mare atentie la gropi. Numai bine ! :vaidecapulmeu:

a rulat mult si bine...si stii dupa ce mi-am dat seama ?! erau cauciucurile sterse, deci iti dai seama cat a mers cu ele. cand am ajuns in romania le-am schimbat

in bucuresti merg ca melcu cand trec peste linii de tramvai sau cand tre sa trec peste niste asa zise "obstacole". suntem ultimii oameni la drumuri jur. si cine e vinovat? tot noi ca nu stim pe cine trebuie sa votam ;) asa ca bafta multa la urne tuturor :D

cine ma poate ajuta si pe mine cu niste poze sau un site ceva cum s-ar deschide cotiera la passat sau bordu ?! :lol:

multa bafta tuturor!

Link către comentariu

cine ma ajuta si pe mine cu o idee de preturi de xenoane pe faza scurta ?! si ceva pt folie "omologata"

multa bafta tuturor!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!