Jump to content

Vario Plus Control Module


super
 Share

Postare recomandată

Cautand pe internet diferite modificari aduse masinilor VAG, am gasit si acest modul la cei la Luxury Car Tuning vezi aici... ca sa ii fac o mica descriere: acest modul este plug and play, interfata de lucru este maxidot-ul masinii si comenzile de pe volan si printre multe altele rezolva si problema de la topicul Roll up/down windows, face automat masuratori de timpi de genul 0-100kmh, prezinta puterea instantanee calculata, presiunea din turbo, etc... filmuletele sunt "graitoare"...

Intrebarea mea este daca mai are cineva asa ceva instalat si ce poate sa ne spuna in plus despre el, cum a intrat in posesia lui... personal mi-ar placea sa am acest modul, si am inceput demersurile in al achizitiona ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intereant modulul ala, dar daca e vb de masina din semnatura ta nu merge.Doar la passat b6 si golfV , ca am vazut ca il pune in serie cu can-gateway si la tine e altfel sistemu :lol: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

@voinea merci de link...

aveam speranta sa nu fie numai pentru platforma B6 dar... raspunsul la mailul meu, m-a intristat...

"hallo,

I have a VW PASSAT 4motion from year 2004... it has a V6 2.5 TDI motor (BDH)... the number is WVWZZZ3BZ4E268973... is your PASSAT Vario Control Module Ultra v1.8x compatible whit my car? I am interested to buy one if it fits on...

looking forward to hear from you..."

si acum raspunsul...

"No, that is the old model Passat.

The module will not work with this i am afraid.

We might be introducing something in the future but that has not yet been decided upon simply because demand for this particular model was not high enough yet to justify the development.

best regards

--

customer support

email support: Mo-Fr 9am-6pm pst"

Modificat de super
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Velocity_Warrior

Dragos am vazut in topicul despre Golf Plus-ul tau ca ai dat info despre aceasta jucarie si asa am ajuns aici pe topicul asta.

Am vazut si filmuletele de pe youtube despre modul. Face multe chestii si chiar inteligente.

As incerca pe masina din semanatura, nu cred ca ar fi vreo piedica in a functiona.

Ai vreo idee sinistra daca ar putea exista ceva pe astea noi (electronica) care sa nu interfereze cu jucaria asta ?

Nici eu n-am Mirror Down si mi-ar prinde bine si aceasta functie.

Multumesc si sanatate

Modificat de Velocity_Warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant topicul..

Ce ma intereseaza pe mine , merge si cu BC simplu pt ca eu nu am BC+

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ voinea ... sa inteleg ca la mersul inapoi se aprinde cand semnalizatorul pe stanga cand cel pe dreapta? numai pe spate, sau si pe fata? asta nu cred ca e un lucru indicat... sa nu stie lumea in ce parte vrei sa o iei... dar totusi e misto...

sa nu uiti sa incerci si functia Emergency brake... aia cu flasurile semnalizatoarelor, la franarea brusca...

poti sa imi explici de ce nu iti arata puterea?

ma gandesc ca daca mi-as lua si eu unul, poate ca unele functii sa nu functioneze, insa altele gen coborarea gemurilor, repozitionarea oglinzi la mersul inapoi... sa mearga si la mine...

tare mi-ar mai placea si mie modulul asta...

mai exista o speranta... sa ne adunam destul de multi si sa ii stresam pe baietii de la LCT sa faca si pentru noi, astia cu masini cu o generatie mai in urma, module care sa ofere asemenea facilitati...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant topicul..

Ce ma intereseaza pe mine , merge si cu BC simplu pt ca eu nu am BC+

Sigur nu merge daca nu ai bord computer plus

Se pare ca nu. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge pt ca nu poti sa faci setarile ?! Pt ca astea cred ca ai putea sa le faci si cu Vag Com`ul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

lasa ca in manual zice cum sa faci setarile doar daca ai volan cu comenzi (cum am la R32 si a fost foarte ok sa fac setarile)... pe plus nu am multifunctional si nu m-am prins inca de metoda de a intra in setup-ul modulului . Am reusit doar sa comunt din BC in el si sa vad rpm / Nm / viteza / timpii 0-400m 0-800m / 0-100kmh etc.

Functia cu deschiderea din 3apasari sau inchiderea din 3 apasari a geamurilor e interesanta dar... nu face si trapa asa ca tot apasarea pe telecomanda lung o rezolva si pe asta (sau functia Rain Closing de care am mai zis pe topicul despre R32)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea deci merge chiar daca nu ai BC+ ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu am zis asta si nici nu stiu pana nu testam. Eu am zis ca la masina mea TDI cu BC+ dar fara comenzi pe volan merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

so, a testat cineva modulu asta pe masiniile dotate cu BC simplu ( jumate din in plus ) ?

... daca sa ne explice si cum se face setarile in caz ca nu ai volan multifunctional.

chiar imi place ideea cu oclinda ( ca poate asha nu mai lovesc jantele de bordurile astea care devin din ce in ce mai inalte :lol: )

Regards,

Riddler

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

daca ai drum in bucuresti si nu am vandut asta poti sa incercam sa vedem ce iese pe BCul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

huh, n-am mai intrat pe-aici demult :vaidecapulmeu:

@voinea: am drum saptamana asta pe la sfarsit :angry: ...daca e iau nr tau din profil si te sun sa vedem, chit ca au trecut aproape 3 luni, eu tot sunt interesat doar daca merge pe BC mini-dot :P

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

incercam desi nu cred dar nu ne ia decat 5 minute sa probam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!