Jump to content

Detector radar


voinea
 Share

Postare recomandată

Eu am XRS9330, nivelul maxim e tot 5. Am aceeasi senzatie, ca nu e suficient de sensibil....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai colegi...ce sa va zic...sunt super multumit...pt. configurari, am ales o tara oarecare si am debifat acolo toate benzile cu exceptia benzi K. Alarme false putine, sunt insa putine, doar un beep scurt si stiu ca-i statie de benzinarie, in rest, daca-i radar sare la nivelul 9 sonor de-mi scoate urechile din loc :)

De exemplu, este un radar pe un logan rosu inainte de Carefour orhidea...l-am "mirosit" tocmai de unde se intersecteaza Stirbei Voda cu Splaiul Independentei (eroilor) (fiind asa de departe bipuia un nivel...am crezut ca-i statie de benzinarie...si cum am ajuns la urmatoarea intersectie s-a intensificat...cred ca aveam 1 KM inainte de orhideea)...si in afara este foarte finut si prinde peste 2 KM...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea am inteles ce anume vrei....detector de radar sau un aparat care sa iti confirme amenzile? ;))

recomand beltronics (bel) fara nici o jena.sau whistler eventual....

eu am vazut niste filmulete cu Maruhama CX-660 Maruhama W-8889, era o cumparatie intre ele si alte 2 detectoare care aveau acelasi pret.......si cam castig de cauza a avut Maruhama.......a depistat radarul de la 4Km......tocmai de aceea intrebam daca are cineva............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde..daca a depistat radarul de la 4 km in linie dreapta si aparatul radar era pus pe level maxim de detectie atunci e putin(in comparatie cu bel). cel mai de departe bel mi-a vazut radarul de la vreo 8-9km...iesisem din baicoi si ma indreptam spre urmatoarea localitate...la avionul lui aurel vlaicu pacolo era masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un bel 995..f incantat...am auzit vorbe bune si despre bel 940 daca se mai gaseste modelul acesta.orice bel 940 sau > e ok.uneori e prea sensibil dar daca inveti locurile unde bipaie in bucuresti e ok...trebuie 1-2 saptamani de acomodare cu el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai colegi...ce sa va zic...sunt super multumit...pt. configurari, am ales o tara oarecare si am debifat acolo toate benzile cu exceptia benzi K. Alarme false putine, sunt insa putine, doar un beep scurt si stiu ca-i statie de benzinarie, in rest, daca-i radar sare la nivelul 9 sonor de-mi scoate urechile din loc ;)

De exemplu, este un radar pe un logan rosu inainte de Carefour orhidea...l-am "mirosit" tocmai de unde se intersecteaza Stirbei Voda cu Splaiul Independentei (eroilor) (fiind asa de departe bipuia un nivel...am crezut ca-i statie de benzinarie...si cum am ajuns la urmatoarea intersectie s-a intensificat...cred ca aveam 1 KM inainte de orhideea)...si in afara este foarte finut si prinde peste 2 KM...

exact ca 995-ul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...aparatul radar era pus pe level maxim de detectie atunci e putin(in comparatie cu bel). ...

Vrei sa zici ca detectoarele pot fi configurate pe levels de detectie? (sau n-am inteles eu?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 3 zile mi-am luat si eu un Cobra XRS-9730 la un pret foarte bun zic eu 175 de dolari.Mai puteam opta pentru 9430 la 139 de dolari sau 9530 la 139.Am preferat pentru 35 de dolari sa-l iau pe asta.Alarme false tot da .O singura nedumerire am.Acum 2 zile trecand pe langa faur si republica mia dat eroare Ka de nivel 3 si nu am vazut nimic prin zona care sa poate declansa alarma referindu-ma la radar sau benzinarie sau altceva.Inca n-am apucat sal testez inafara orasului.Are cineva acest model sa-mi spuna si mie cam ce-i poate pielea?

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat o chestie destul de ciudata as zice eu.Daca ii dezactivez banda X imi da erori in Ka .Daca dezactivez si POP Ka imi da erori Ku.Am dezactivat toate mai putin X si K si o sa vad ce se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva Beltronics Expess Euro 220? Eu am un asemenea exemplar si pana acum am fost multumit de el dar as dori si alte impresii daca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva Beltronics Expess Euro 220? Eu am un asemenea exemplar si pana acum am fost multumit de el dar as dori si alte impresii daca se poate.

eu am asa ceva si sunt super multumit

la inceput ma enerva dar dupa ceva timp m-am obisnuit cu el

am facut niste drumuri in tara si vreau sa spun ca si-a facut treaba mai mult decat ma asteptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu reusesc sa ma hotarasc intre Black Spiderzz BZZ-800 PRO si Cobra 9430.

Pretul e asemanator.Cu cine votati ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer as vota pentru Cobra.Din ce am citi si m-am documentat inaintea achizitoanarii Modelului Cobra XRS 9730 am mai avut in vedere si Whistler,Bel si Black Spiderzz.Sincer la Bel un model care sa merite cumparat depasea bugetul,Whisler nu prea sunt disponibile decat modelele mai ieftine,iar Black Spiderzz nu prea ma atras mai deloc.

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva Whistler PRO 3450?

Vreau sa achizitionez unul si ceva sfaturi mi-ar fi de mare folos...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragi colegi, as avea posibilitatea sa cumpar prin intermediul unui prieten un detector din USA. ce mi-ati recomanda ??

-pret pana in jurul a 150 $

-montaj facil - nu in bara (la pretul asta oricum nu se incadreaza)

-ma intereseaza in special in sate si orasele mici, deci n-ar fi o problema imensa ca mai da cate o falsa. am inteles ca e bina sa aiba modul city, totusi.

ca exemplu, ce parere ati avea de asta ??

Whistler 1748 - 99 €

--------------------------------------------------------------------------------

Detectorul de radar / laser Whistler 1748 este capabil sã detecteze semnalele radar, laser si radar de sigurantã, oferind

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi model am vrut sa mi-l iau eu dar nu l-am gasit pe nicaieri si am preferat sa iau Cobra XRS 9730.N-am de ce sa ma plang pentru ca are posibilitatea de eliminare a oricarei benzi si am lasat activat K/KA care nu pot fi separate si mai da din cand in cand erori false in Ka.Daca ai posibilitatea mai bine un Beltronics.Sunt cele mai reusite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un target euro 330. e foarte bun dar are si destul de multe alerte de genul k1.... ceea ce este destul de enervant. benzinariile piuie garantat. detectia in oras mi-a mers pana la 900 de metri: eram la mac la romana si radarul era dupa minerva pe ana ipatescu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat de curand un Bzzz 700 Pro, parca fug radarele de mine caci de 10 zile nu am intalnit nici unul, dar in schimb da o gramada de alarme false in banda ka chiar si daca este pus pe city. Sper sa mearga ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alarmele in Ka nu ai ce sa le faci este banda legata de K si nu poate fi eliminata.Radare am intalnit dar erau oprite mai mult ca sigur :(

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum si doar cu K tot mai ai o alarma falsa din cand in cand.In general daca ai X activat iti da alarme false de te plictisesti si daca o opresti iti da in celelalte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9430 are in plus fata de 9330 doar avertizor vocal. Nu cred ca e asa important acest aspect. 9330 e mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai merita cele ascunse in bara, acum cand sunt legale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca nu mai merita cele in bara(remote). mai bine de 500$ iti iei unul modular de 300 din clasa beltronics

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!