Jump to content

Detector radar


voinea
 Share

Postare recomandată

Eu sunt de parere ca nu mai merita investit in detectoare.

Avand in vedere noile tehnologii de detectie, detectoarele sunt doar consumatoare de curent la bord. A se vedea detectia prin laser, LIDAR.

Da, te avertizeaza ca ai fost detectat! Ca ai fost! Oricum te opreste nenea cu cascheta, trebuie sa mai platesti in plus ca sa stii asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutăm!

Cum aș putea afla ce antenă/soft are un Vector 995? Intenționez să-mi cumpăr unul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu îți iei 

https://store.falcon.ro/detector-de-radar-portabil-whistler-pro-93gxi?_gl=1*gyl3t6*_up*MQ..*_ga*NjMzOTQxMjguMTcxMzM1NzA3Mg..*_ga_6QRS3SQ93C*MTcxMzM1NzA3MS4xLjAuMTcxMzM1NzA3MS4wLjAuMA..

E cam cel mai bun din ce găsești la vânzare în România... 

Beltronics din păcate s-a dus... Am Rx65, tras pe dreapta... La laserul nou cu frecventa variabilă tace ca porcu... 

Am trecut la cel din link... 

Până una alta e ok... Îl am de vreo 6 luni... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RX55 ,a cedat dupa aprox 14 ani.

Am luat Genovo One S ,foarte bun ,stie si radarele fixe de afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai cumpărat din țară? 

De unde? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca preturile pentru Genovo incept de pe la 2000lei... Doamne... ce scoruri... chiar asa bine isi face treaba de banii astia? 
Am vazut ca sunt detectoare si spre 3-5000lei...

Eu am un Whistler de vreo 18 ani, poate chiar mai bine, si merge brici... m-a scapat de multe ori de discutii inutile cu colegii de la rutiera :lol: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apoi 1700 lei e cam multișor pentru ideea în sine. Da, știu, își scoate banii cu prima ocazie. Nu pregătit să dau atât, mă gândeam la 7-800 lei pentru un detector nou, 4-500 pentru unul sh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@acidone77 eu o data nu l-am avut montat si... am trecut pe la casa. 

Tot Whistler

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca sunt și ceva mai ieftine 268 368 parcă tot aceeași marcă... 

Ultima amenda a fost de vreo 700... Atunci a tăcut ca porcu la pistol laser nou... 

Rx65 din 2007 a fost 700ron atunci, o căruță de bani... Dar in 13 ani și-a scos banii... X 10 cel puțin... 

Eu l-am prins la 1400ron pe ăsta nou... Uniden urile sunt ok și Genevo Max din ce am văzut... Dar nu am găsit pe la noi... Este un grup pe Facebook, detectoare radar, poți sa citești pe acolo... Sunt niște nebuni care testează o droaie :)

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de pont, mă uit și acolo.

Eram pe punctul de a cumpăra un Beltronics Vector 995 cu 400 lei, totuși m-am gândit că nu strică niște păreri în plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 minutes ago, zidanne said:

@acidone77 eu o data nu l-am avut montat si... am trecut pe la casa. 

Tot Whistler

 

Eu il am montat tot timpul, dar exact ca si tine, odata l-a dat jos si l-am aruncat in spate, si am uitat de el, si s-a rupt cablu de incarcare. A urmat un drum la Mures, plus zona adiacenta, Toplita, Praid, Mures si pe seara, ploaua, mergeam relaxat, 70-80kmh, drum drept... intrare in localitate, incepusem sa franez, nicio masina in fata, complet neilumitat, pac... se aprind niste girofaruri din intuneric si am decontat un +12kmh pe ora...  am innebunit...

Oricum, pentru asta si il tin, radare din mers, sau alea montate pe masini, ca daca stau cu laserul/pistolul, cand iti bipaie detectorul deja trebuie sa te pregatesti cu actele... nu te salveaza niciun detector... sa nu mai zic ca mai nou baietii stau cu dronele, cel putin prin Bihor, iar acolo... poti sa ai si mama detectorului ca n-ai nicio sansa... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, acidone77 said:

chiar asa bine isi face treaba de banii astia? 

Ma anuntat la 6 speed camere afara ,fara el sigur luam 2-3 .

Si-a scos banii la primul drum :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@acidone77 acum vreo doua saptamani era o drona pe A1, in zona nodului cu A0. 

Cred ca erau baietii de la proinfrastructura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@EEXCALADE Camerele fixe de afara apar si pe waze, pentru astea nu iti trebuie neaparat detector :) in plus, afara nici nu stiu daca e ok ( legal ) sa mergi cu detector...

Si ala de 5000lei isi scoate banii la un moment dar, dar e vorba de investitia initiala...

Modificat de acidone77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La unguri sigur nu e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la unguri nici austrieci... 

Cred ca prin mai toate țările de prin UE sunt ilegale... Diferă penalitățile :)

La unguri e ok Waze, cam știe camerele fixe... Plus ca merge varianta cu iepurașii în față :)

Uneori aia fug mai mult decât limita mea de viteză... +50...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ungurii pun radarul pe trepied și se ascund, au cablu până la mașină și trimit scrisori (cred).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încă nu am primit nimic de la ei :)

2022 și 2023 plimbat pe la ei...cel puțin până în Budapesta am mers bine... De la Budă la Viena slab de tot... Mult mai rău decât pe E85... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, acidone77 said:

Camerele fixe de afara apar si pe waze

Nu mai folosesc waze,modifica ruta din mers pt fluidizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@EEXCALADE ii dai cu praf de ignore... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uneori te iei după el...daca ești într-o zona total necunoscuta pentru tine... Ultima prostie patita cu el, m-a băgat prin vama de camioane spre austrieci... au ras copios niște vameși care erau de origine ardeleni pripasiti pe acolo...

Si Waze și Sygic au zis amândouă în aceeași directie... Cireașa de pe tort e ca Waze spre deosebire de Sygic care a corectat imediat după intoarcere, tot insista sa ma întorc și sa ma duc pe la camione... iar eu trecusem deja de vama :)

E mai bun Maps-ul , dar din ce văzui nu știe camerele ...

Încă simt lipsa la vechiul Igo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uneori Waze funcționează perfect, alteori dă niște rateuri copioase. Îl folosesc datorită rapoartelor cu poliția, altfel aș prefera Sygic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg cu navigatia masinii ,e offline ,nu schimba ruta,nu trebuie sa stau cu ochii/urechile pe ea.

RX55 a fost un detector foarte bun ,nu am luat nici un radar cu el .

Genevo are functia de setare de la cati km/h sa anunte ,asa merg in liniste prin oras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rx65 cred nu 55...

Funcția asta o are și Pro 93GXI, plus salvare locatii cu radar, mute la alarme false și tine minte (are GPS), reglaj pe frecvente... ce ma enervează e ca nu arata frecventa în K... La Rx65 știam care sunt alarme false care sunt radare... Asta măcar nu prea da false...

La "animala" ta poate ai o navigație mai ok :) ... La B8 e slaba ca la orice Passat... orientata prost, bate soarele în ea... pe AID are niște culori de cacao... prefer o chestie separata...

Sygic-ul e offline... merge chiar bine... păcat ca nu e foarte uzual ca Waze, pentru anunțuri gen radare, gropi etc... varianta pentru caravan are o interfață ce aduce a IGO ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RX55,a mers aprox 14 ani

rx55.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!